2020-10-28   18:20:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  08 april 2016   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 april 2016         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    697  27.53        59.84   
  Herlev Svømning  1:00.13                 
                     
Frederik Møller  2002    628  28.47        1:01.96   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.09                 
                     
Leo Badaker  2002    583  29.41        1:03.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.49                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    573  29.73        1:03.85   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.71                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    560  30.06        1:04.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.45                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    550  29.86        1:04.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.59                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    540  30.27        1:05.12   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.03                 
                     
Alexander Søgaard  2002    515  30.59        1:06.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.80                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    507  30.89        1:06.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.29                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    507  30.72        1:06.50   
  Herlev Svømning  1:05.46                 
                     
11  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    501  30.96        1:06.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.94                 
                     
12  Frederik Bojesen  2002    493  31.88        1:07.13   
  JGI Svømning  1:07.44                 
                     
13  Casper Mørkhøj Hartington  2002    482  31.08        1:07.65   
  Greve Svømmeklub  1:05.50                 
                     
14  Jakob Alexander Jensen  2002    473  31.69        1:08.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.98                 
                     
15  Gustav Klit Stjernholm  2002    469  31.57        1:08.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.43                 
                     
16  Gustav Haugård Hansen  2002    467  31.82        1:08.36   
  Hvidovre Svømme Klub  1:10.85                 
                     
17  August Ryom  2002    464  32.29        1:08.49   
  Køge Svømmeklub  1:07.41                 
                     
18  Christoffer H. Andersen  2002    463  32.53        1:08.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.78                 
                     
19  Mads Enghave  2002    448  31.93        1:09.32   
  Ishøj Svømme Klub  1:11.53                 
                     
20  Alfred Højberg  2002    446  32.73        1:09.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.53                 
                     
21  August Schade Cantby  2002    442  32.08        1:09.63   
  Slagelse Svømmeklub  1:12.89                 
                     
22  Gustav Fabiansen  2002    436  33.03        1:09.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.15                 
                     
23  Casper Koch Henriksen  2002    435  31.89        1:09.99   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:12.04                 
                     
24  Rasmus Hatting Petersen  2002    418  33.60        1:10.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.75                 
                     
25  Johan Heeno Rasmussen  2002    416  33.33        1:11.05   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.18                 
                     
26  Marcus Skøtt Haslev  2002    415  32.94        1:11.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.40                 
                     
27  Morten Østergaard  2002    414  32.81        1:11.16   
  Svømmeklubben Laksen  1:14.05                 
                     
28  Emil Steenberg  2002    411  33.45        1:11.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.59                 
                     
29  Mikkel Eg Ibsen  2002    410  33.19        1:11.41   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.03                 
                     
30  Asger Væver Hartvig  2002    402  33.42        1:11.86   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.71                 
                     
31  Oskar Skov Grell  2002    392  34.84        1:12.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.11                 
                     
32  Niels Skovbye Brandt  2002    380  33.96        1:13.20   
  Sigma Swim Allerød  1:12.90                 
                     
33  Anders Skousen  2002    380  33.64        1:13.24   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.77                 
                     
34  Emil Kildahl Døssing  2002    349  35.20        1:15.33   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.84                 
                     
35  Kevin Liang  2002    348  33.34        1:15.42   
  Ishøj Svømme Klub  1:24.89                 
                     
36  Oliver Steenberg  2002    343  34.67        1:15.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.90                 
                     
37  Janus Rosholm  2002    337  35.53        1:16.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.00                 
                     
38  Mads Baltzer  2002    329  34.82        1:16.80   
  Greve Svømmeklub  1:33.99                 
                     
39  Thomas Langvad  2002    322  35.34        1:17.35   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.64                 
                     
40  Mattias Houen  2002    316  34.92        1:17.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:34.62                 
                     
41  Magnus Christensen  2002    311  35.38        1:18.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.39                 
                     
42  Oliver Skadhauge  2002    290  36.23        1:20.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.46                 
                     
43  Karl Gustav B. Toft  2002    267  35.87        1:22.34   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.83                 
                     
Alfred Klarskov  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.91                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002              DSQ  en hånd i vending 
  Lyngby Svømmeklub  1:03.72                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002              DSQ  tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:02.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  08 april 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark