Resultater for SB-CUP 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB-CUP 2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Korsør Svømme- & Livredningsklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Damer | 2000 | Kalundborg SK | 1:56.82 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.20 | 58.10 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 29.25 | 1:27.35 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 29.47 | 1:56.82 | |||||||
2 | Køge Årgang Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:57.99 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.56 | 59.24 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.15 | 1:28.39 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 29.60 | 1:57.99 | |||||||
3 | Stv Piger 1 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | 2:00.87 | ||||||
Victoria Andersen | 2001 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 28.42 | 58.71 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 30.47 | 1:29.18 | |||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 31.69 | 2:00.87 | |||||||
4 | Piger 1 Næstved | 2000 | Næstved IF | 2:05.71 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 30.79 | 1:02.84 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 31.94 | 1:34.78 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 30.93 | 2:05.71 | |||||||
5 | Køge Seje Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:07.31 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.12 | 1:02.60 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 31.98 | 1:34.58 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 32.73 | 2:07.31 | |||||||
6 | Guds Disciple | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:13.41 | ||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Amanda Christensen | 2004 | 34.07 | 1:05.37 | |||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 33.97 | 1:39.34 | |||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 34.07 | 2:13.41 | |||||||
7 | Piger 2 Næstved | 2000 | Næstved IF | 2:13.48 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 33.42 | 1:06.72 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 33.71 | 1:40.43 | |||||||
Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 33.05 | 2:13.48 | |||||||
8 | Hg Piger | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:17.77 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 33.87 | 1:06.61 | |||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 35.46 | 1:42.07 | |||||||
Amalie Østerlund | 2005 | 35.70 | 2:17.77 | |||||||
9 | Køge Stærke Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:18.50 | ||||||
Silje Gärtner | 2003 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 31.72 | 1:06.81 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 36.33 | 1:43.14 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 35.36 | 2:18.50 | |||||||
10 | Stv Piger 3 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | 2:37.74 | ||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 36.56 | 1:16.76 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 41.93 | 1:58.69 | |||||||
Katrine Langholm Jensen | 2004 | 39.05 | 2:37.74 | |||||||
11 | Hg Piger 2 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.01 | ||||||
Mille Scheel | 2003 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 41.44 | 1:17.89 | |||||||
Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 46.65 | 2:04.54 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 34.47 | 2:39.01 | |||||||
12 | Piger 3 Næstved | 2000 | Næstved IF | 2:43.32 | ||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Marie Donstrup | 2004 | 42.73 | 1:21.12 | |||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 40.74 | 2:01.86 | |||||||
Emma Hass | 2004 | 41.46 | 2:43.32 | |||||||
13 | Stv Piger 4 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | 2:44.56 | ||||||
Mathilde Mørk Hansen | 2004 | 40.86 | 40.86 | |||||||
Dina Olschansky | 2003 | 38.21 | 1:19.07 | |||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 44.43 | 2:03.50 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 41.06 | 2:44.56 | |||||||
14 | Piger 4 Næstved | 2000 | Næstved IF | 2:54.13 | ||||||
Freja Arentsen | 2005 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 41.64 | 1:19.50 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 44.49 | 2:03.99 | |||||||
Merle Holmgaard | 2005 | 50.14 | 2:54.13 | |||||||
- | Stv Piger 5 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Piger 6 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Piger 7 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Piger 2 | 2000 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |