Resultater for Danske Bank Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2009 | Udskriftsdato | 25 april 2009 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 12, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Lundahl | 1991 | S71 | 2:30.52 | ||||||
2 | Nura Alwan | 1992 | Swim Team Tåstrup | 3:10.57 | ||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:23.50 | ||||||
2 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:38.87 | ||||||
3 | Josefine Smedegaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.10 | ||||||
4 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 2:47.18 | ||||||
5 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 2:50.82 | ||||||
6 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 2:54.43 | ||||||
7 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 2:55.05 | ||||||
8 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 2:56.02 | ||||||
9 | Simone Larsen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 2:57.82 | ||||||
10 | Nathalie Nielsen | 1993 | Solrød Svømmeklub | 3:03.09 | ||||||
11 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 3:13.37 | ||||||
12 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 3:32.35 | ||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette Stuhr | 1996 | GTI | 2:38.63 | ||||||
2 | Desirée Kalum | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.23 | ||||||
3 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 2:40.36 | ||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 2:40.85 | ||||||
5 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 2:41.00 | ||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | Kalundborg SK | 2:43.43 | ||||||
7 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 2:45.74 | ||||||
8 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 2:47.22 | ||||||
9 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:47.23 | ||||||
10 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 2:47.24 | ||||||
11 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.15 | ||||||
12 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 2:50.71 | ||||||
13 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 2:51.35 | ||||||
14 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:51.37 | ||||||
15 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:51.76 | ||||||
15 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 2:51.76 | ||||||
17 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:52.43 | ||||||
18 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 2:55.05 | ||||||
19 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 2:57.93 | ||||||
20 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:59.05 | ||||||
21 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 3:06.49 | ||||||
22 | Julie Langberg Jensen | 1995 | Roskilde Svømning | 3:09.28 | ||||||
23 | Ida Olsen | 1996 | GTI | 3:12.84 | ||||||
24 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.25 | ||||||
25 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 3:18.62 | ||||||
26 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 3:23.60 | ||||||
- | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 2:40.03 | ||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:56.73 | ||||||
3 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 2:57.62 | ||||||
4 | Josephine Skov | 1997 | GTI | 3:05.31 | ||||||
5 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 3:08.45 | ||||||
6 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 3:09.10 | ||||||
7 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:10.00 | ||||||
8 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:18.65 | ||||||
9 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:19.04 | ||||||
10 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:19.80 | ||||||
11 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 3:22.62 | ||||||
12 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 3:26.35 | ||||||
13 | Lisa Petersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:32.94 | ||||||
14 | Marie Pii Hjørne | 1998 | GTI | 3:38.81 | ||||||
15 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 3:38.95 | ||||||
16 | Elisabeth Kotmark | 1997 | GTI | 3:41.93 | ||||||
- | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |