Resultater for Holbæk Youth Festival 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival | Udskriftsdato | 07 maj 2016 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2016 |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | ||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.76 | ||||||
3 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 31.77 | ||||||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.00 | ||||||
5 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | A6 | 33.15 | ||||||
6 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.86 | ||||||
7 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 34.82 | ||||||
8 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.08 | ||||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | ||||||
10 | Helena Skovboel | 2003 | Farum Svømmeklub | 35.69 | ||||||
11 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder IGF | 36.45 | ||||||
12 | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.63 | ||||||
13 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 38.08 | ||||||
14 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder IGF | 38.16 | ||||||
15 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.77 | ||||||
16 | Emma Nonbye | 2003 | Odder IGF | 38.82 | ||||||
17 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.89 | ||||||
18 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.97 | ||||||
19 | Sofie Bisgaard | 2002 | Farum Svømmeklub | 41.71 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.92 | ||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.31 | ||||||
3 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.57 | ||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 32.85 | ||||||
5 | Freja Møller | 2004 | A6 | 34.13 | ||||||
6 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | ||||||
7 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder IGF | 34.75 | ||||||
8 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 34.89 | ||||||
9 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | ||||||
10 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.98 | ||||||
11 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | ||||||
12 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 36.62 | ||||||
13 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.81 | ||||||
14 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 36.90 | ||||||
15 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 38.05 | ||||||
16 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.41 | ||||||
17 | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.70 | ||||||
18 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 39.44 | ||||||
19 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.72 | ||||||
20 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 40.19 | ||||||
21 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | Odder IGF | 41.57 | ||||||
22 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.52 | ||||||
23 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder IGF | 42.63 | ||||||
24 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder IGF | 47.44 | ||||||
25 | Kirstine Terndrup Gummer | 2004 | Odder IGF | 50.56 | ||||||
26 | Sille Segall | 2004 | Odder IGF | 51.87 | ||||||
27 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder IGF | 58.46 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.89 | ||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.30 | ||||||
3 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 34.41 | ||||||
4 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.83 | ||||||
5 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.94 | ||||||
6 | Silja Brage | 2005 | A6 | 34.98 | ||||||
7 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 36.01 | ||||||
8 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.62 | ||||||
9 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.75 | ||||||
10 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 37.01 | ||||||
11 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 37.11 | ||||||
12 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
13 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder IGF | 37.82 | ||||||
14 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.63 | ||||||
15 | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | 39.73 | ||||||
16 | Marie Søegaard | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 40.06 | ||||||
17 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.75 | ||||||
18 | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | 41.08 | ||||||
19 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 42.20 | ||||||
20 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.30 | ||||||
21 | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.96 | ||||||
22 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.91 | ||||||
23 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 45.21 | ||||||
24 | Caden Halle | 2005 | Odder IGF | 45.26 | ||||||
25 | Emily Caroline Bonney | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.20 | ||||||
26 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.64 | ||||||
27 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.31 | ||||||
28 | Laura Houmøller Christens | 2005 | A6 | 51.64 | ||||||
29 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 54.93 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 33.89 | ||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 35.44 | ||||||
3 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.59 | ||||||
4 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 36.87 | ||||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.43 | ||||||
6 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.68 | ||||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.00 | ||||||
8 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.30 | ||||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.31 | ||||||
10 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.34 | ||||||
11 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 39.05 | ||||||
12 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.17 | ||||||
13 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.67 | ||||||
14 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 43.75 | ||||||
15 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 43.77 | ||||||
16 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 44.14 | ||||||
17 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 44.68 | ||||||
18 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 45.20 | ||||||
19 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 45.43 | ||||||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 46.09 | ||||||
21 | Sofie Lind | 2006 | A6 | 46.83 | ||||||
22 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 46.95 | ||||||
23 | Julie Nonbye | 2006 | Odder IGF | 47.23 | ||||||
24 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 48.32 | ||||||
25 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.42 | ||||||
26 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 49.84 | ||||||
27 | Anna Langsager | 2006 | A6 | 50.28 | ||||||
28 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 50.41 | ||||||
29 | Theresia Engblom | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.59 | ||||||
30 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 51.44 | ||||||
31 | Merle Asmussen | 2006 | A6 | 51.50 | ||||||
32 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 56.88 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 42.98 | ||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.34 | ||||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.96 | ||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 45.26 | ||||||
5 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 46.70 | ||||||
6 | Silke Aggergaard | 2007 | Roskilde Svømning | 48.84 | ||||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.53 | ||||||
8 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 50.45 | ||||||
9 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.71 | ||||||
10 | Danna Vi Huynh | 2007 | A6 | 51.82 | ||||||
11 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 53.23 | ||||||
12 | Cille Kargaard Nordfang | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 53.90 | ||||||
13 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 54.39 | ||||||
14 | Norma Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 55.68 | ||||||
15 | Frederikke Krogh Bon Mikk | 2007 | A6 | 55.75 | ||||||
16 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.05 | ||||||
17 | Cecilie Lindhardt | 2007 | A6 | 57.61 | ||||||
18 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.47 | ||||||
19 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.98 | ||||||
20 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:03.20 | ||||||
21 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 1:03.55 | ||||||
22 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.50 | ||||||
23 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder IGF | 1:04.56 | ||||||
24 | Julie Geilman | 2007 | Roskilde Svømning | 1:05.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 07 maj 2016 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |