Results for Holbæk Youth Festival 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival | Udskriftsdato | 08 maj 2016 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2016 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.22 | 1:06.37 | |||||
1 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:06.37 | |||||
3 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 33.63 | 1:08.02 | |||||
4 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | A6 | 34.23 | 1:11.32 | |||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.61 | 1:11.43 | |||||
6 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.15 | 1:11.88 | |||||
7 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.42 | 1:13.78 | |||||
8 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 36.51 | 1:15.56 | |||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.48 | 1:16.26 | |||||
10 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 37.34 | 1:19.43 | |||||
11 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder IGF | 39.17 | 1:21.32 | |||||
12 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder IGF | 39.01 | 1:23.28 | |||||
13 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder IGF | 41.31 | 1:25.57 | |||||
14 | Emma Nonbye | 2003 | Odder IGF | 40.25 | 1:26.33 | |||||
15 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.16 | 1:28.49 | |||||
16 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.18 | 1:29.03 | |||||
17 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.66 | 1:29.50 | |||||
- | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.94 | 1:06.96 | |||||
2 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.24 | 1:10.11 | |||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 33.27 | 1:10.27 | |||||
4 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.38 | 1:10.91 | |||||
5 | Freja Møller | 2004 | A6 | 35.12 | 1:13.65 | |||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.42 | 1:15.61 | |||||
7 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.11 | 1:16.07 | |||||
8 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | 1:18.29 | |||||
9 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 37.57 | 1:18.74 | |||||
10 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.53 | 1:19.01 | |||||
11 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder IGF | 37.63 | 1:20.04 | |||||
12 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 37.83 | 1:20.09 | |||||
13 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.75 | 1:20.78 | |||||
14 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 38.30 | 1:21.20 | |||||
15 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.50 | 1:21.21 | |||||
16 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.71 | 1:23.00 | |||||
17 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 40.09 | 1:24.19 | |||||
18 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder IGF | 42.29 | 1:30.07 | |||||
19 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.52 | 1:33.23 | |||||
20 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.24 | 1:33.61 | |||||
21 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | Odder IGF | 46.89 | 1:35.77 | |||||
22 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 46.76 | 1:36.46 | |||||
23 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.35 | 1:39.37 | |||||
24 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder IGF | 52.24 | 1:46.74 | |||||
25 | Kirstine Terndrup Gummer | 2004 | Odder IGF | 52.67 | 1:54.65 | |||||
26 | Sille Segall | 2004 | Odder IGF | 54.81 | 1:56.78 | |||||
27 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder IGF | 1:04.02 | 2:18.62 | |||||
- | Silke Løvstad Sørensen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.12 | 1:08.50 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.94 | 1:12.20 | |||||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.41 | 1:15.19 | |||||
4 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.41 | 1:15.80 | |||||
5 | Isabella Larsen | 2005 | A6 | 36.70 | 1:16.52 | |||||
6 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.65 | 1:18.11 | |||||
7 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.95 | 1:18.34 | |||||
8 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.38 | 1:18.92 | |||||
9 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.48 | 1:21.85 | |||||
10 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 39.04 | 1:22.21 | |||||
11 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 39.80 | 1:22.48 | |||||
12 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.15 | 1:24.71 | |||||
13 | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | 40.91 | 1:24.88 | |||||
14 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.94 | 1:26.98 | |||||
15 | Marie Søegaard | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 41.34 | 1:29.57 | |||||
16 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder IGF | 42.07 | 1:29.72 | |||||
17 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 43.66 | 1:30.88 | |||||
18 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.04 | 1:31.51 | |||||
19 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.60 | 1:33.52 | |||||
20 | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 44.97 | 1:34.90 | |||||
21 | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | 45.06 | 1:35.09 | |||||
22 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.00 | 1:39.38 | |||||
23 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 47.65 | 1:43.31 | |||||
24 | Caden Halle | 2005 | Odder IGF | 47.60 | 1:45.56 | |||||
25 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 50.60 | 1:45.71 | |||||
26 | Emily Caroline Bonney | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.16 | 1:47.98 | |||||
27 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 52.43 | 1:50.63 | |||||
28 | Laura Houmøller Christens | 2005 | A6 | 54.30 | 1:52.30 | |||||
29 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 54.15 | 2:03.30 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.97 | 1:17.51 | |||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 35.95 | 1:19.04 | |||||
3 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.19 | 1:20.57 | |||||
4 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 38.01 | 1:21.15 | |||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.11 | 1:21.52 | |||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.50 | 1:21.63 | |||||
7 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.83 | 1:24.44 | |||||
8 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.11 | 1:24.86 | |||||
9 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.76 | 1:24.92 | |||||
10 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.50 | 1:25.52 | |||||
11 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 40.10 | 1:26.38 | |||||
12 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.02 | 1:30.79 | |||||
13 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 42.57 | 1:30.84 | |||||
14 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 44.17 | 1:34.35 | |||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.24 | 1:35.84 | |||||
16 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 45.12 | 1:35.96 | |||||
17 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 45.88 | 1:36.15 | |||||
18 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 45.26 | 1:38.36 | |||||
19 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 46.59 | 1:39.63 | |||||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 46.04 | 1:40.10 | |||||
21 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.81 | 1:40.54 | |||||
22 | Sofie Lind | 2006 | A6 | 47.71 | 1:42.80 | |||||
23 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 46.71 | 1:43.89 | |||||
24 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.19 | 1:45.25 | |||||
25 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 49.16 | 1:45.67 | |||||
26 | Julie Nonbye | 2006 | Odder IGF | 46.68 | 1:46.23 | |||||
27 | Theresia Engblom | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.89 | 1:46.56 | |||||
28 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 49.09 | 1:47.41 | |||||
29 | Luna Ravn | 2006 | Albertslund IF | 1:06.24 | 1:48.28 | |||||
30 | Anna Langsager | 2006 | A6 | 52.98 | 1:49.94 | |||||
31 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 52.86 | 1:51.09 | |||||
32 | Merle Asmussen | 2006 | A6 | 55.33 | 1:57.10 | |||||
33 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 56.35 | 2:04.22 | |||||
- | Josephine Nielsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.62 | 1:37.43 | |||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 46.77 | 1:39.63 | |||||
3 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 48.51 | 1:43.55 | |||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 48.63 | 1:43.82 | |||||
5 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.67 | 1:44.37 | |||||
6 | Silke Aggergaard | 2007 | Roskilde Svømning | 52.30 | 1:52.02 | |||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.54 | 1:52.70 | |||||
8 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 55.01 | 1:54.49 | |||||
9 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.12 | 1:58.50 | |||||
10 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 55.20 | 2:00.19 | |||||
11 | Frederikke Krogh Bon Mikk | 2007 | A6 | 54.91 | 2:02.71 | |||||
12 | Cecilie Lindhardt | 2007 | A6 | 1:00.63 | 2:05.61 | |||||
13 | Norma Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 58.62 | 2:06.19 | |||||
14 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 58.64 | 2:09.80 | |||||
15 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 1:02.23 | 2:10.46 | |||||
16 | Danna Vi Huynh | 2007 | A6 | 56.07 | 2:15.33 | |||||
17 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.90 | 2:17.50 | |||||
18 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder IGF | 1:05.82 | 2:24.23 | |||||
19 | Julie Geilman | 2007 | Roskilde Svømning | 1:10.38 | 2:31.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 08 maj 2016 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |