2019-11-12   04:11:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 6/7 kl. 10.00

Resultat Gren 5 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m) 2016    Utskriftsdatum  06 juli 2016   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  SSF/Norrköpings KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2016         
 
 
Gren 5, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 
Sponsor: Gigantprint 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SJR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 
FM: Amanda Rutqvist Göteborgs S 2:28.95 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.66  1:12.33  1:51.61    2:31.37   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    35.19  1:14.96  1:54.64    2:35.32   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    35.27  1:14.70  1:54.98    2:35.88   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    35.02  1:14.82  1:55.59    2:36.11   
Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    36.29  1:17.23  1:59.28    2:39.54   
Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    36.28  1:16.58  1:58.06    2:39.63   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    36.05  1:15.96  1:57.60    2:39.98   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.64  1:16.25  1:58.00    2:40.31   
Johanna Holm  1996  Helsingborgs Simsällskap    36.65  1:17.18  1:58.73    2:40.47   
10  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    35.09  1:16.25  1:57.59    2:40.68   
11  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    35.92  1:16.93  1:59.18    2:42.37   
12  Fanny Strömstedt  1996  Spårvägen Simförening    36.12  1:16.54  1:58.13    2:42.48   
13  Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    36.53  1:19.28  2:01.26    2:43.40   
14  Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    36.43  1:18.94  2:01.05    2:43.48   
15  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    36.17  1:17.49  2:00.18    2:43.71   
16  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    36.47  1:18.22  2:00.87    2:44.28   
16  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.70  1:18.60  2:01.17    2:44.28   
18  Lina Maltesson  2000  Simklubben Elfsborg    37.22  1:18.80  2:01.35    2:45.55   
19  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    37.60  1:19.45  2:02.46    2:45.78   
20  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.51  1:18.68  2:02.54    2:47.52   
21  Felicia Huynh  2000  S71    37.47  1:21.20  2:05.23    2:48.89   
22  Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    36.67  1:19.13  2:03.50    2:49.08   
23  Fanny Andersson  1997  Simklubben Triton    37.65  1:21.58  2:05.84    2:50.90   
24  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    37.37  1:20.30  2:05.20    2:51.21   
25  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    37.54  1:21.46  2:05.87    2:51.65   
26  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.21  1:21.76  2:07.45    2:53.03   
27  Angelica Damberg  1996  Upsala Simsällskap    37.66  1:21.12  2:06.84    2:53.14   
28  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    38.48  1:22.50  2:07.84    2:53.47   
29  Sarah Wallin  2000  Ludvika Simsällskap    37.86  1:21.39  2:06.97    2:54.55   
30  Tone Sandsjö  2003  Wisby Simsällskap    38.10  1:22.49  2:08.57    2:57.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  06 juli 2016 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  11:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner