2020-06-06   22:23:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 23, 4x200m IM Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Mix 1  2001              9:58.82   
  Sigma Swim  9:48.00                 
  Ulrik Blach Petersen  2001      1:09.32  2:23.24      2:23.24   
  Frederik Bornemann  2001      1:11.19  2:29.85      4:53.09   
  Anne Føyn  2002      1:10.29  2:30.12      7:23.21   
  Julie Stampe  2002      1:11.46  2:35.61      9:58.82   
                     
Gsc 1  2001              10:03.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:56.43                 
  Alfred August Grubert  2001      1:05.77  2:19.51      2:19.51   
  Christian Crone  2001      1:10.22  2:27.65      4:47.16   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      1:12.97  2:37.83      7:24.99   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      1:16.20  2:38.37      10:03.36   
                     
Sigma Mix 2  2001              10:06.54   
  Sigma Swim  10:10.00                 
  Frederik Eg Ibsen  2002      1:11.44  2:29.49      2:29.49   
  Jannick Hansen  2001      1:13.45  2:33.47      5:02.96   
  Thea Blomsterberg  2002      1:11.93  2:32.92      7:35.88   
  Josephine Kruse  2002      1:15.32  2:30.66      10:06.54   
                     
Hovedstadens Taco-Mix A  2001              10:10.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  10:00.00                 
  Bertram Dreyer Riis  2002      1:12.44  2:26.62      2:26.62   
  Clara Carlquist  2003      1:18.18  2:41.16      5:07.78   
  Mathias Vestergaard  2001      1:07.14  2:26.27      7:34.05   
  Signe Fich Hansen  2002      1:16.24  2:36.88      10:10.93   
                     
Hovedstadens Taco-Mix B  2001              10:27.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  10:10.00                 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      1:13.47  2:35.98      2:35.98   
  Sofie Maagøe  2003      1:15.99  2:38.16      5:14.14   
  Frederik Riedel Lentz  2001      1:10.29  2:30.09      7:44.23   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:16.86  2:43.43      10:27.66   
                     
Sigma Mix 3  2001              10:34.79   
  Sigma Swim  10:20.00                 
  Frederik Røgind  2001      1:15.82  2:34.29      2:34.29   
  Rasmus Nielsen  2001      1:11.68  2:35.71      5:10.00   
  Mille Graasbøll  2002      1:16.50  2:38.59      7:48.59   
  Cornelia Bergqvist  2003      1:20.67  2:46.20      10:34.79   
                     
Gsc 2  2001              10:42.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:14.68                 
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      1:11.83  2:30.61      2:30.61   
  Jakob Alexander Jensen  2002      1:14.50  2:40.47      5:11.08   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      1:16.13  2:44.70      7:55.78   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:21.68  2:46.41      10:42.19   
                     
Lyngby Mix  2001              10:57.12   
  Lyngby Svømmeklub  10:28.00                 
  Gustav Fabiansen  2002      1:13.91  2:38.47      2:38.47   
  Claudia Sperling  2002      1:20.89  2:50.39      5:28.86   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      1:22.44  2:54.76      8:23.62   
  William Textor Broch  2001      1:10.80  2:33.50      10:57.12   
                     
Sigma Ag2 1  2003              11:14.56   
  Sigma Swim  11:00.00                 
  Christian Boutrup  2003      1:17.04  2:39.95      2:39.95   
  Kajsa G. Christensen  2004      1:24.20  2:57.55      5:37.50   
  Alexander Tullberg  2003      1:18.82  2:41.45      8:18.95   
  Emma Stoltz  2004      1:25.46  2:55.61      11:14.56   
                     
10  Sigma Ag2 2  2003              11:39.56   
  Sigma Swim  11:30.00                 
  Daniel Garne Larsen  2003      1:17.97  2:42.67      2:42.67   
  Camille Nørby  2004      1:31.09  3:02.31      5:44.98   
  Christoffer Rekling  2003      1:19.61  2:49.67      8:34.65   
  Katrine Bonefeld  2004      1:30.52  3:04.91      11:39.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark