2020-05-31   06:03:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Palmund  2002    568  1:14.05  2:35.08  4:11.17    5:23.94  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  5:14.32                 
                     
Frederikke Echardt  2002    566  1:17.04  2:42.00  4:10.04    5:24.41   
  Roskilde Svømning  5:15.58                 
                     
Julie Stampe  2002    542  1:13.30  2:35.54  4:13.86    5:29.19   
  Sigma Swim Allerød  5:21.82                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    532  1:17.52  2:46.07  4:16.87    5:31.16   
  Roskilde Svømning  5:23.62                 
                     
Michelle Mortensen  2002    516  1:12.41  2:42.68  4:20.23    5:34.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:40.58                 
                     
Clara Carlquist  2003    512  1:16.29  2:46.74  4:20.75    5:35.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:25.65                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    503  1:16.04  2:48.76  4:23.88    5:37.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:19.73                 
                     
Mia Lindberg  2003    477  1:25.29  2:52.46  4:29.42    5:43.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:44.97                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    473  1:20.97  2:47.72  4:28.12    5:44.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:26.76                 
                     
10  Esther Else Grubert  2003    472  1:17.12  2:46.24  4:25.49    5:44.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:56.16                 
                     
11  Hannah Höesch  2003    451  1:22.39  2:53.53  4:30.27    5:49.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:48.28                 
                     
12  Luna Gammelgaard  2003    446  1:24.84  2:52.55  4:35.91    5:51.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:02.68                 
                     
13  Cecilie Porsdal  2002    432  1:19.09  2:50.83  4:34.47    5:54.97   
  Sigma Swim Birkerød  5:40.56                 
                     
14  Kajsa G. Christensen  2004    415  1:22.69  2:54.60  4:40.57    5:59.64   
  Sigma Swim Birkerød  6:05.72                 
                     
15  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    413  1:21.83  2:55.68  4:40.71    6:00.42  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:56.28                 
                     
16  Amalie Schou  2003    410  1:24.29  2:57.92  4:39.52    6:01.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:03.42                 
                     
17  Therese Sand Frederiksen  2003    406  1:22.34  2:53.23  4:40.16    6:02.45   
  Sigma Swim Allerød  6:16.85                 
                     
18  Cassandra G. Nygaard  2003    404  1:27.72  2:57.85  4:43.20    6:02.86   
  Sigma Swim Allerød  6:14.67                 
                     
19  Esther Marie Heunicke  2003    388  1:23.44  3:01.48  4:42.54    6:07.73   
  Sigma Swim Birkerød  6:00.57                 
                     
20  Roseline Løkkegaard  2004    386  1:26.98  3:02.03  4:53.27    6:08.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:16.38                 
                     
21  Mathilde Hagihara  2004    378  1:25.51  2:59.75  4:43.76    6:11.10  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:14.82                 
                     
22  Katrine Bonefeld  2004    373  1:35.93  3:07.86  4:53.48    6:12.62   
  Sigma Swim Birkerød  6:12.88                 
                     
23  Emma Stoltz  2004    366  1:35.85  3:11.37  4:55.50    6:15.21   
  Sigma Swim Allerød  6:20.24                 
                     
24  Josefine Zebitz  2004    364  1:32.73  3:07.35  4:51.87    6:15.80  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:19.77                 
                     
25  Laura Boutrup  2003    348  1:25.36  3:03.66  4:58.45    6:21.50   
  Sigma Swim Birkerød  6:24.49                 
                     
26  Thea Pedersen  2003    344  1:41.15  3:13.73  5:00.17    6:23.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:23.56                 
                     
27  Camille Nørby  2004    310  1:38.38  3:20.90  5:04.00    6:36.24   
  Sigma Swim Birkerød  6:23.65                 
                     
28  Signe Krag Andersen  2004    291  1:36.99  3:23.69  5:12.32    6:44.85   
  Sigma Swim Allerød  6:50.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark