2020-05-31   07:01:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  22 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:31   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ulrik Blach Petersen  2001    495  37.50  1:18.18  2:01.09    2:40.46   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.81                 
                     
Christian Crone  2001    421  38.45  1:21.58  2:05.95    2:49.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.31                 
                     
Frederik Røgind  2001    414  38.13  1:21.29  2:05.94    2:50.33   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.11                 
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    406  39.05  1:23.82  2:07.77    2:51.49   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.14                 
                     
Rasmus Nielsen  2001    373  38.73  1:23.32  2:09.16    2:56.38   
  Sigma Swim Allerød  2:50.25                 
                     
Alfred August Grubert  2001    363  40.55  1:26.46  2:12.51    2:57.91  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.93                 
                     
Rahul Singh Sekhon  2001    322  41.94  1:29.06  2:17.27    3:05.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.53                 
                     
 
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    479  36.25  1:17.71  2:00.06    2:42.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.81                 
                     
Magnus Christensen  2002    381  39.12  1:24.50  2:11.13    2:55.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:56.68                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    355  40.74  1:26.83  2:13.05    2:59.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.03                 
                     
Oliver Steenberg  2002    344  40.57  1:27.79  2:15.15    3:01.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.78                 
                     
Nicholas Svane  2002    232  46.22  1:39.37  2:34.29    3:26.70   
  Sigma Swim Allerød  3:09.00                 
                     
 
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    357  40.06  1:25.94  2:13.17    2:58.92   
  Sigma Swim Birkerød  2:55.50                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    355  39.46  1:25.55  2:12.92    2:59.24   
  Sigma Swim Allerød  3:00.27                 
                     
Troels Fode  2004    352  40.48  1:26.60  2:13.50    2:59.84  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:13.71                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    297  43.02  1:32.48  2:21.75    3:10.18   
  Sigma Swim Allerød  3:10.62                 
                     
Christian Boutrup  2003    296  43.42  1:33.14  2:22.85    3:10.39   
  Sigma Swim Birkerød  3:02.65                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003              DSQ  2 armt u vand v 100 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:10.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  22 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark