2020-06-03   11:36:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Anne Føyn  2002    658  1:07.03  2:17.68  3:28.15  4:39.21  9:24.37   
  Sigma Swim Birkerød  9:40.03      5:50.09  7:01.58  8:13.24       
                     
Mille Graasbøll  2002    596  1:08.24  2:22.51  3:36.78  4:50.62  9:43.38   
  Sigma Swim Allerød  9:23.76      6:04.28  7:18.76  8:32.71       
                     
Michelle Mortensen  2002    594  1:08.72  2:22.79  3:36.73  4:50.45  9:44.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:55.88      6:05.14  7:19.99  8:33.92       
                     
Mia Lindberg  2003    543  1:09.31  2:24.56  3:40.82  4:57.15  10:01.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  9:52.08      6:13.41  7:30.15  8:47.08       
                     
Signe Fich Hansen  2002    536  1:11.61  2:27.59  3:43.43  4:59.81  10:04.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  9:49.60      6:15.81  7:32.46  8:49.08       
                     
Clara Carlquist  2003    533  1:11.53  2:28.78  3:46.04  5:03.27  10:05.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  10:04.75      6:19.88  7:36.02  8:52.02       
                     
Naja Thomsen  2003    508  1:13.35  2:30.97  3:48.42  5:04.98  10:15.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  10:17.14      6:22.66  7:40.56  8:57.94       
                     
Cassandra L. L. Hansen  2002    479  1:13.14  2:30.52  3:47.83  5:05.79  10:27.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:00.79      6:24.22  7:44.26  9:05.50       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Steenberg  2002    444  1:12.25  2:29.21  3:45.38  5:02.62  19:01.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  19:24.80      6:20.52  7:38.12  8:54.69  10:10.93     
          11:26.91  12:42.81  13:59.00  15:16.01     
          16:32.70  17:48.74         
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    428  1:11.81  2:30.44  3:49.38  5:08.38  19:15.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:29.35      6:24.84  7:42.92  8:59.59  10:17.32     
          11:33.86  12:52.55  14:10.72  15:27.48     
          16:45.41  18:00.96         
                     
Mattias Houen  2002    415  1:11.56  2:30.27  3:49.49  5:08.44  19:27.69   
  Helsingør Svømmeklub  20:06.28      6:26.04  7:44.56  9:03.16  10:22.01     
          11:41.20  12:59.18  14:16.88  15:33.73     
          16:52.52  18:11.45         
                     
Nicklas Taylor  2002    384  1:14.26  2:34.27  3:55.12  5:15.64  19:57.70   
  Sigma Swim Allerød  21:00.00      6:36.39  7:56.33  9:16.49  10:37.76     
          11:58.19  13:19.14  14:40.53  16:00.89     
          17:21.36  18:40.62         
                     
Mark Brandt  2002    356  1:15.12  2:35.20  3:55.37  5:16.04  20:28.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  20:30.18      6:38.09  8:00.00  9:23.19  10:45.65     
          12:09.21  13:33.10  14:57.26  16:21.67     
          17:45.62  19:07.64         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc 1  2001              1:48.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.61                 
  Christian Crone  2001      26.38        26.38   
  William Christoffersen  2001      25.90        52.28   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      28.51        1:20.79   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.09        1:48.88   
                     
Hovedstadens Taco-Mix A  2001              1:49.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.00                 
  Mathias Vestergaard  2001      26.66        26.66   
  Johanne Hingebjerg  2002      28.03        54.69   
  Frederik Riedel Lentz  2001      26.29        1:20.98   
  Signe Fich Hansen  2002      28.05        1:49.03   
                     
Sigma Mix 1  2001              1:50.09   
  Sigma Swim  1:53.50                 
  Frederik Eg Ibsen  2002      26.83        26.83   
  Anne Føyn  2002      28.18        55.01   
  Julie Stampe  2002      28.23        1:23.24   
  Jannick Hansen  2001      26.85        1:50.09   
                     
Lyngby Mix  2001              1:50.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:52.00                 
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      27.33        27.33   
  Claudia Sperling  2002      29.13        56.46   
  Ida Gelineck Padborg  2002      29.46        1:25.92   
  William Textor Broch  2001      24.69        1:50.61   
                     
Sigma Mix 2  2001              1:52.42   
  Sigma Swim  1:55.00                 
  Mikkel Eg Ibsen  2002      27.55        27.55   
  Frederik Bornemann  2001      27.16        54.71   
  Josephine Kruse  2002      29.05        1:23.76   
  Mille Graasbøll  2002      28.66        1:52.42   
                     
Gsc 2  2001              1:53.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.23                 
  Alfred August Grubert  2001      27.40        27.40   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      27.24        54.64   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      29.99        1:24.63   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      29.27        1:53.90   
                     
Sigma Mix 3  2001              1:55.30   
  Sigma Swim  1:58.00                 
  Ingrid Lindemann  2003                 
  Frederik Røgind  2001                 
  Ulrik Blach Petersen  2001                 
  Thea Blomsterberg  2002      1:55.30        1:55.30   
                     
Hovedstadens Taco-Mix B  2001              1:57.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.00                 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      28.77        28.77   
  Sofie Maagøe  2003      29.32        58.09   
  Bertram Dreyer Riis  2002      28.72        1:26.81   
  Clara Carlquist  2003      30.81        1:57.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Palmund  2002    568  1:14.05  2:35.08  4:11.17    5:23.94  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  5:14.32                 
                     
Frederikke Echardt  2002    566  1:17.04  2:42.00  4:10.04    5:24.41   
  Roskilde Svømning  5:15.58                 
                     
Julie Stampe  2002    542  1:13.30  2:35.54  4:13.86    5:29.19   
  Sigma Swim Allerød  5:21.82                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    532  1:17.52  2:46.07  4:16.87    5:31.16   
  Roskilde Svømning  5:23.62                 
                     
Michelle Mortensen  2002    516  1:12.41  2:42.68  4:20.23    5:34.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:40.58                 
                     
Clara Carlquist  2003    512  1:16.29  2:46.74  4:20.75    5:35.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:25.65                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    503  1:16.04  2:48.76  4:23.88    5:37.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:19.73                 
                     
Mia Lindberg  2003    477  1:25.29  2:52.46  4:29.42    5:43.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:44.97                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    473  1:20.97  2:47.72  4:28.12    5:44.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:26.76                 
                     
10  Esther Else Grubert  2003    472  1:17.12  2:46.24  4:25.49    5:44.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:56.16                 
                     
11  Hannah Höesch  2003    451  1:22.39  2:53.53  4:30.27    5:49.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:48.28                 
                     
12  Luna Gammelgaard  2003    446  1:24.84  2:52.55  4:35.91    5:51.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:02.68                 
                     
13  Cecilie Porsdal  2002    432  1:19.09  2:50.83  4:34.47    5:54.97   
  Sigma Swim Birkerød  5:40.56                 
                     
14  Kajsa G. Christensen  2004    415  1:22.69  2:54.60  4:40.57    5:59.64   
  Sigma Swim Birkerød  6:05.72                 
                     
15  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    413  1:21.83  2:55.68  4:40.71    6:00.42  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:56.28                 
                     
16  Amalie Schou  2003    410  1:24.29  2:57.92  4:39.52    6:01.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:03.42                 
                     
17  Therese Sand Frederiksen  2003    406  1:22.34  2:53.23  4:40.16    6:02.45   
  Sigma Swim Allerød  6:16.85                 
                     
18  Cassandra G. Nygaard  2003    404  1:27.72  2:57.85  4:43.20    6:02.86   
  Sigma Swim Allerød  6:14.67                 
                     
19  Esther Marie Heunicke  2003    388  1:23.44  3:01.48  4:42.54    6:07.73   
  Sigma Swim Birkerød  6:00.57                 
                     
20  Roseline Løkkegaard  2004    386  1:26.98  3:02.03  4:53.27    6:08.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:16.38                 
                     
21  Mathilde Hagihara  2004    378  1:25.51  2:59.75  4:43.76    6:11.10  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:14.82                 
                     
22  Katrine Bonefeld  2004    373  1:35.93  3:07.86  4:53.48    6:12.62   
  Sigma Swim Birkerød  6:12.88                 
                     
23  Emma Stoltz  2004    366  1:35.85  3:11.37  4:55.50    6:15.21   
  Sigma Swim Allerød  6:20.24                 
                     
24  Josefine Zebitz  2004    364  1:32.73  3:07.35  4:51.87    6:15.80  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  6:19.77                 
                     
25  Laura Boutrup  2003    348  1:25.36  3:03.66  4:58.45    6:21.50   
  Sigma Swim Birkerød  6:24.49                 
                     
26  Thea Pedersen  2003    344  1:41.15  3:13.73  5:00.17    6:23.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:23.56                 
                     
27  Camille Nørby  2004    310  1:38.38  3:20.90  5:04.00    6:36.24   
  Sigma Swim Birkerød  6:23.65                 
                     
28  Signe Krag Andersen  2004    291  1:36.99  3:23.69  5:12.32    6:44.85   
  Sigma Swim Allerød  6:50.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Echardt  2002    587  1:15.66  2:38.40  4:07.42    5:20.48   
  Roskilde Svømning  5:15.58                 
                     
Julie Stampe  2002    567  1:12.97  2:33.50  4:11.56    5:24.13   
  Sigma Swim Allerød  5:21.82                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    548  1:16.21  2:43.60  4:14.66    5:27.85   
  Roskilde Svømning  5:23.62                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    528  1:15.05  2:44.92  4:20.16    5:32.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:19.73                 
                     
Cecilie Porsdal  2002    489  1:16.03  2:42.16  4:24.30    5:40.57   
  Sigma Swim Birkerød  5:40.56                 
                     
Michelle Mortensen  2002    481  1:14.57  2:42.79  4:26.26    5:42.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:40.58                 
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    529  1:16.54  2:40.27  4:18.52    5:31.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:26.76                 
                     
Clara Carlquist  2003    526  1:17.44  2:46.00  4:19.30    5:32.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:25.65                 
                     
Mia Lindberg  2003    510  1:23.60  2:49.23  4:24.66    5:35.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:44.97                 
                     
Esther Else Grubert  2003    507  1:18.60  2:47.28  4:24.04    5:36.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:56.16                 
                     
Hannah Höesch  2003    447  1:23.24  2:55.43  4:30.67    5:51.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:48.28                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    439  1:26.10  2:56.38  4:37.34    5:53.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:02.68                 
                     
Amalie Schou  2003    416  1:25.79  2:59.39  4:40.88    5:59.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:03.42                 
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    411  1:22.67  2:53.78  4:39.89    6:00.91   
  Sigma Swim Birkerød  6:05.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:19 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    494  1:09.39  2:27.46  3:56.60    5:08.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:01.30                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    435  1:15.72  2:35.49  4:10.72    5:21.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:23.86                 
                     
Christian Boutrup  2003    425  1:15.80  2:39.29  4:13.19    5:24.32   
  Sigma Swim Birkerød  5:29.91                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    425  1:14.95  2:38.56  4:12.97    5:24.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:05.30                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    416  1:14.51  2:37.75  4:14.14    5:26.42  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:38.00                 
                     
Jannick Hansen  2001    405  1:12.76  2:39.34  4:16.38    5:29.46   
  Sigma Swim Allerød  5:19.30                 
                     
William W. Kofoed  2001    402  1:12.07  2:34.91  4:15.70    5:30.28   
  Roskilde Svømning  5:36.68                 
                     
Jens Bomgaard  2002    397  1:18.50  2:42.44  4:19.13    5:31.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:32.31                 
                     
Emil Steenberg  2002    369  1:17.54  2:45.61  4:25.18    5:39.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:28.60                 
                     
10  Magnus Christensen  2002    360  1:17.78  2:50.67  4:21.35    5:42.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:56.24                 
                     
11  Joshua P. Sidebotham  2003    355  1:21.25  2:46.37  4:25.82    5:44.36  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:40.50                 
                     
12  Lucas Emil Christensen  2003    345  1:17.99  2:45.37  4:29.95    5:47.66   
  Sigma Swim Allerød  5:46.12                 
                     
13  Jeppe Seelig Larsen  2002    330  1:16.25  2:55.63  4:30.54    5:52.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:59.26                 
                     
14  Christoffer Rekling  2003    328  1:19.99  2:49.04  4:35.86    5:53.56   
  Sigma Swim Birkerød  5:52.10                 
                     
15  Alexander Tullberg  2003    318  1:33.38  3:05.17  4:44.17    5:57.08   
  Sigma Swim Birkerød  5:47.63                 
                     
16  Mathias Holm  2001    317  1:23.62  2:57.19  4:40.32    5:57.39   
  Sigma Swim Birkerød  5:32.16                 
                     
17  Daniel Garne Larsen  2003    315  1:26.34  2:55.31  4:35.79    5:58.14   
  Sigma Swim Allerød  5:55.39                 
                     
18  Andreas Hoffmann  2003    301  1:22.76  2:53.85  4:46.63    6:03.79   
  Sigma Swim Birkerød  6:15.85                 
                     
19  Nicklas Taylor  2002    261  1:37.19  3:12.21  5:02.15    6:21.12   
  Sigma Swim Allerød  6:00.00                 
                     
20  Oscar Jensen  2003    203  1:44.06  3:26.40  5:27.01    6:54.83   
  Sigma Swim Birkerød  6:22.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:10 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    534  1:08.75  2:23.54  3:51.07    5:00.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:01.30                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    469  1:12.72  2:31.22  4:02.50    5:13.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:05.30                 
                     
Jannick Hansen  2001    445  1:13.00  2:36.79  4:11.74    5:19.37   
  Sigma Swim Allerød  5:19.30                 
                     
William W. Kofoed  2001    414  1:11.81  2:35.77  4:15.38    5:26.97   
  Roskilde Svømning  5:36.68                 
                     
Mathias Holm  2001    334  1:22.26  2:52.41  4:36.21    5:51.12   
  Sigma Swim Birkerød  5:32.16                 
                     
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Skøtt Haslev  2002    450  1:15.40  2:36.01  4:07.76    5:18.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:23.86                 
                     
Emil Steenberg  2002    409  1:18.40  2:43.51  4:18.94    5:28.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:28.60                 
                     
Jens Bomgaard  2002    407  1:17.92  2:40.90  4:17.52    5:28.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:32.31                 
                     
Magnus Christensen  2002    344  1:19.82  2:53.77  4:26.91    5:48.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:56.24                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    336  1:19.19  2:57.76  4:32.30    5:50.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:59.26                 
                     
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Boutrup  2003    411  1:19.01  2:43.78  4:18.62    5:27.88   
  Sigma Swim Birkerød  5:29.91                 
                     
Christoffer Rekling  2003    331  1:23.48  2:51.84  4:38.42    5:52.24   
  Sigma Swim Birkerød  5:52.10                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    330  1:24.22  2:51.55  4:36.68    5:52.58   
  Sigma Swim Allerød  5:46.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:31 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    613  36.49        1:15.74   
  Sigma Swim Allerød  1:14.20                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    590  37.20        1:16.72   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.15                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    549  37.34        1:18.58   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.29                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    471  38.82        1:22.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.06                 
                     
Julie K Rose  2003    450  39.49        1:23.93   
  Sigma Swim Allerød  1:21.47                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    446  39.59        1:24.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.14                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    433  40.28        1:25.00   
  Sigma Swim Birkerød  1:24.93                 
                     
Sofie Maagøe  2003    433  40.27        1:25.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.82                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    422  40.75        1:25.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.50                 
                     
10  Johanne Hingebjerg  2002    410  40.97        1:26.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.67                 
                     
11  Cassandra L. L. Hansen  2002    410  40.96        1:26.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.06                 
                     
12  Amanda Hietala  2002    406  41.13        1:26.87   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.49                 
                     
13  Naja Thomsen  2003    404  41.10        1:27.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.08                 
                     
14  Emma Hansen  2004    386  40.66        1:28.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.70                 
                     
15  Esther Else Grubert  2003    379  41.54        1:28.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.71                 
                     
16  Cornelia Bergqvist  2003    369  43.41        1:29.64   
  Sigma Swim Birkerød  1:26.71                 
                     
17  Gro Grinda Rasmussen  2003    360  41.70        1:30.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.15                 
                     
18  Laura Vangkilde  2004    347  43.47        1:31.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.70                 
                     
19  Sophia Bøttger  2004    345  41.85        1:31.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.54                 
                     
20  Mathilde Hagihara  2004    344  43.58        1:31.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.18                 
                     
21  Maria Lund  2003    334  42.88        1:32.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:30.61                 
                     
22  Ingrid Lindemann  2003    329  43.51        1:33.16   
  Sigma Swim Birkerød  1:31.25                 
                     
23  Olivia Callesen  2004    323  44.38        1:33.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.05                 
                     
24  Jasmin Philip  2004    322  44.32        1:33.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.46                 
                     
25  Ella Stenholt  2003    315  45.22        1:34.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:30.59                 
                     
26  Josefine Zebitz  2004    312  44.51        1:34.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.68                 
                     
27  Malou Soelberg  2004    296  45.54        1:36.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.96                 
                     
28  Rebecca Petersen  2005    289  46.38        1:37.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.79                 
                     
29  Kajsa G. Christensen  2004    280  45.86        1:38.33   
  Sigma Swim Birkerød  1:34.80                 
                     
30  Signe Krag Andersen  2004    279  46.09        1:38.46   
  Sigma Swim Allerød  1:37.41                 
                     
31  Jasmin Egeskov Andersen  2005    253  48.15        1:41.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:38.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:10 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  16:44   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Kruse  2002    655  35.84        1:14.07   
  Sigma Swim Allerød  1:14.20                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    650  35.40        1:14.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.15                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    549  36.99        1:18.55   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.29                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    458  39.37        1:23.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.14                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    420  40.53        1:25.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.67                 
                     
Cassandra L. L. Hansen  2002    412  40.91        1:26.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.06                 
                     
Amanda Hietala  2002    405  40.89        1:26.93   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.49                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie K Rose  2003    522  37.98        1:19.91   
  Sigma Swim Allerød  1:21.47                 
                     
Sofie Maagøe  2003    482  39.45        1:22.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.82                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    445  39.52        1:24.24   
  Sigma Swim Birkerød  1:24.93                 
                     
Naja Thomsen  2003    424  40.51        1:25.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.08                 
                     
Esther Else Grubert  2003    362  42.65        1:30.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.71                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    492  37.96        1:21.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.06                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    431  40.76        1:25.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.50                 
                     
Emma Hansen  2004    391  40.37        1:27.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:44 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Crone  2001    482  35.88        1:14.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.38                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    476  35.53        1:14.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.88                 
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    444  35.35        1:16.59   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    442  37.39        1:16.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.27                 
                     
Frederik Røgind  2001    425  36.72        1:17.73   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.05                 
                     
Jannick Lind  2001    403  37.13        1:19.09   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.32                 
                     
William Textor Broch  2001    401  36.65        1:19.25   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.52                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    400  37.48        1:19.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.49                 
                     
Magnus Christensen  2002    398  37.52        1:19.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.41                 
                     
10  Oliver Steenberg  2002    394  37.79        1:19.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.23                 
                     
11  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    392  37.61        1:19.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.14                 
                     
12  Rasmus Nielsen  2001    391  37.37        1:19.94   
  Sigma Swim Allerød  1:18.88                 
                     
13  Frederik Bornemann  2001    367  39.20        1:21.64   
  Sigma Swim Allerød  1:22.37                 
                     
14  Niels Skovbye Brandt  2002    356  38.90        1:22.44   
  Sigma Swim Allerød  1:22.55                 
                     
15  Jet Li Fuhrmann  2004    354  39.05        1:22.63  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.64                 
                     
16  Troels Fode  2004    353  39.19        1:22.69  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.14                 
                     
17  Alexander Tullberg  2003    341  39.25        1:23.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.89                 
                     
18  Mikkel Eg Ibsen  2002    339  40.41        1:23.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.72                 
                     
19  Mattias Houen  2002    332  39.83        1:24.37   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.87                 
                     
20  Johan Heeno Rasmussen  2002    323  39.88        1:25.15   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.06                 
                     
21  Emil Kildahl Døssing  2002    313  40.26        1:26.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:28.13                 
                     
22  Rahul Singh Sekhon  2001    302  41.35        1:27.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.45                 
                     
23  Frederik Bach Mindested  2003    298  40.64        1:27.45   
  Sigma Swim Allerød  1:28.02                 
                     
24  Anders Lundin Brockdorff  2003    292  41.30        1:28.04   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.80                 
                     
25  Jonathan P. Hedager  2001    291  41.38        1:28.13   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.97                 
                     
26  Christian Boutrup  2003    284  42.32        1:28.89   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.31                 
                     
27  Marcus Hiort  2003    277  42.57        1:29.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.01                 
                     
28  Noah Koefoed Weiss  2003    273  42.20        1:30.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.90                 
                     
29  William Christoffersen  2001    262  42.71        1:31.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.03                 
                     
30  Nicholas Svane  2002    233  44.87        1:34.95   
  Sigma Swim Allerød  1:30.00                 
                     
31  Oscar Jensen  2003    149  52.26        1:50.10   
  Sigma Swim Birkerød  1:36.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Crone  2001    501  34.96        1:13.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.38                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    487  35.79        1:14.29   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.27                 
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    461  35.80        1:15.66   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Frederik Røgind  2001    420  37.27        1:18.02   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.05                 
                     
William Textor Broch  2001    414  36.79        1:18.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.52                 
                     
Jannick Lind  2001    399  36.42        1:19.40   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.32                 
                     
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    398  37.86        1:19.47   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.14                 
                     
Rasmus Nielsen  2001    376  37.41        1:20.94   
  Sigma Swim Allerød  1:18.88                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    466  35.70        1:15.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.88                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    433  36.93        1:17.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.49                 
                     
Oliver Steenberg  2002    425  37.03        1:17.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.23                 
                     
Magnus Christensen  2002    413  37.38        1:18.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.41                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002    354  39.20        1:22.62   
  Sigma Swim Allerød  1:22.55                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    341  39.59        1:23.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.72                 
                     
Mattias Houen  2002              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.87                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    356  38.60        1:22.41   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    601  32.53  1:04.66  1:40.53    2:13.81   
  Sigma Swim Birkerød  2:11.14                 
                     
Clara Carlquist  2003    545  32.12  1:07.35  1:43.30    2:18.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.99                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    535  32.12  1:07.11  1:43.05    2:19.12   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.88                 
                     
Mille Graasbøll  2002    527  32.73  1:09.57  1:45.04    2:19.82   
  Sigma Swim Allerød  2:12.17                 
                     
Mia Lindberg  2003    516  32.93  1:08.66  1:44.81    2:20.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.57                 
                     
Sofie Maagøe  2003    506  33.21  1:09.77  1:46.08    2:21.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.31                 
                     
Cassandra L. L. Hansen  2002    499  34.77  1:10.57  1:46.57    2:22.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.63                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    493  32.53  1:09.01  1:46.30    2:22.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.57                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    488  33.64  1:08.53  1:46.56    2:23.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.61                 
                     
10  Olivia Olivarius Vølund  2002    473  34.46  1:11.09  1:47.64    2:24.91   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.82                 
                     
11  Cornelia Bergqvist  2003    465  34.25  1:11.37  1:49.26    2:25.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.76                 
                     
12  Claudia Sperling  2002    461  33.76  1:10.63  1:49.26    2:26.18   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.05                 
                     
13  Frederikke Marie Hansen  2003    454  34.19  1:13.26  1:51.09    2:26.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.34                 
                     
14  Thea Blomsterberg  2002    446  34.09  1:10.45  1:48.89    2:27.87   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.54                 
                     
15  Roseline Løkkegaard  2004    442  34.05  1:13.14  1:51.20    2:28.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.76                 
                     
16  Anna Wrist-Elkjær  2003    439  33.77  1:11.83  1:50.61    2:28.63  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:29.06                 
                     
17  Sofia Norre Bendt  2003    437  33.29  1:10.88  1:49.77    2:28.78   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.26                 
                     
18  Maria Lund  2003    435  34.87  1:13.79  1:52.25    2:29.08   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.60                 
                     
19  Caroline Buhl Schrøder  2003    434  34.87  1:13.40  1:51.78    2:29.21   
  Sigma Swim Allerød  2:30.43                 
                     
20  Luna Gammelgaard  2003    430  34.76  1:12.60  1:51.62    2:29.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.15                 
                     
21  Ida Gelineck Padborg  2002    427  34.30  1:12.14  1:50.92    2:29.95   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.37                 
                     
22  Victoria Leth  2002    421  33.49  1:11.03  1:50.82    2:30.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.86                 
                     
23  Amalie Schou  2003    413  36.15  1:13.54  1:52.27    2:31.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.99                 
                     
24  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    404  35.28  1:14.73  1:53.73    2:32.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.95                 
                     
25  Olivia Callesen  2004    401  34.88  1:14.06  1:54.20    2:33.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.19                 
                     
26  Coco Li Fuhrmann  2006    390  36.40  1:16.66  1:55.95    2:34.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.85                 
                     
27  Maya Hatting Bärmann  2004    386  35.95  1:15.97  1:56.00    2:35.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.68                 
                     
28  Katrine Brandt Nielsen  2002    385  34.45  1:13.75  1:54.27    2:35.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.33                 
                     
29  Jasmin Philip  2004    381  36.02  1:15.76  1:56.40    2:35.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.20                 
                     
30  Malou Soelberg  2004    378  36.05  1:16.77  1:57.31    2:36.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.07                 
                     
31  Emma Stoltz  2004    376  37.31  1:17.54  1:57.81    2:36.50   
  Sigma Swim Allerød  2:38.14                 
                     
32  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    373  36.19  1:17.56  1:57.48    2:36.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.70                 
                     
33  Laura Borre Jacobsen  2004    368  35.91  1:16.02  1:57.62    2:37.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.54                 
                     
34  Cornelia Vámosi  2004    364  35.82  1:16.24  1:57.81    2:38.19   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.48                 
                     
35  Thea Pedersen  2003    352  36.31  1:17.79  1:59.46    2:40.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.55                 
                     
36  Katrine Bonefeld  2004    327  39.37  1:22.24  2:04.03    2:43.97   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.57                 
                     
37  Rebecca Petersen  2005    326  37.03  1:21.54  2:04.79    2:44.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.33                 
                     
38  Laura Vangkilde  2004    320  38.00  1:20.54  2:03.45    2:45.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.41                 
                     
39  Cathrine Østergaard Niels  2004    319  36.84  1:19.51  2:03.37    2:45.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.77                 
                     
40  Laura Boutrup  2003    300  37.66  1:21.68  2:05.46    2:48.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.28                 
                     
41  Jasmin Egeskov Andersen  2005    295  38.85  1:24.15  2:07.05    2:49.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    628  31.99  1:05.56  1:38.90    2:11.92   
  Sigma Swim Birkerød  2:11.14                 
                     
Mille Graasbøll  2002    578  31.83  1:06.24  1:40.75    2:15.56   
  Sigma Swim Allerød  2:12.17                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    554  32.22  1:06.60  1:41.86    2:17.55   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.88                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    534  32.30  1:07.65  1:44.05    2:19.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.57                 
                     
Cassandra L. L. Hansen  2002    498  33.78  1:09.27  1:45.89    2:22.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.63                 
                     
Olivia Olivarius Vølund  2002    492  33.88  1:09.49  1:46.18    2:23.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.82                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    478  33.26  1:09.64  1:46.67    2:24.44   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.54                 
                     
Claudia Sperling  2002    470  33.70  1:10.12  1:47.73    2:25.23   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.05                 
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Maagøe  2003    560  32.63  1:07.81  1:42.93    2:17.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.31                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    529  32.87  1:08.31  1:44.62    2:19.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.76                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    528  32.99  1:07.71  1:44.07    2:19.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.61                 
                     
Clara Carlquist  2003    524  32.39  1:07.37  1:43.75    2:20.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.99                 
                     
Mia Lindberg  2003    505  32.86  1:08.37  1:45.06    2:21.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.57                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    463  34.17  1:12.79  1:49.76    2:25.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:25.34                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    446  33.07  1:09.47  1:48.35    2:27.80   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.26                 
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Roseline Løkkegaard  2004    429  33.67  1:11.55  1:51.00    2:29.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Alexander Jensen  2002    477  29.63  1:03.04  1:36.41    2:10.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.11                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    465  28.59  1:01.62  1:36.96    2:11.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.71                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    456  31.52  1:05.22  1:38.79    2:12.46   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.30                 
                     
Jannick Hansen  2001    441  32.45  1:04.85  1:40.64    2:13.93   
  Sigma Swim Allerød  2:08.92                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    441  30.84  1:03.69  1:40.27    2:14.00   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.38                 
                     
Gustav Fabiansen  2002    439  30.70  1:04.39  1:40.49    2:14.16   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.83                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    436  29.93  1:03.90  1:39.13    2:14.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.28                 
                     
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    431  32.40  1:05.65  1:40.58    2:15.00   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.29                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    429  30.78  1:06.08  1:41.93    2:15.20   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.42                 
                     
10  Villads Bomholt Larsen  2001    422  31.27  1:06.47  1:42.43    2:15.98   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.59                 
                     
11  Emil Steenberg  2002    417  31.60  1:06.68  1:41.64    2:16.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.37                 
                     
12  Ulrik Blach Petersen  2001    414  32.12  1:06.94  1:42.58    2:16.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.81                 
                     
13  Andreas Eklundh Sørensen  2001    408  32.56  1:06.99  1:42.67    2:17.49   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.65                 
                     
14  Jens Bomgaard  2002    402  31.73  1:07.53  1:43.57    2:18.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.06                 
                     
15  Marcus Skøtt Haslev  2002    400  31.19  1:05.99  1:42.40    2:18.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.80                 
                     
16  Valdemar Brøns  2003    399  32.62  1:06.68  1:43.00    2:18.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.54                 
                     
17  Frederik Røgind  2001    396  31.70  1:06.67  1:43.62    2:18.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.39                 
                     
18  Frede Meincke  2002    393  31.83  1:07.15  1:43.69    2:19.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.57                 
                     
19  Emil Kildahl Døssing  2002    385  32.56  1:08.21  1:44.31    2:20.16   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.08                 
                     
20  Carl Emil Hertz Bugge  2003    382  32.11  1:07.59  1:44.31    2:20.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:19.25                 
                     
21  Niels Skovbye Brandt  2002    369  32.48  1:09.01  1:45.68    2:22.18   
  Sigma Swim Allerød  2:20.51                 
                     
22  Jet Li Fuhrmann  2004    356  32.32  1:09.17  1:46.31    2:23.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.27                 
                     
23  Lucas Emil Christensen  2003    339  32.29  1:08.98  1:47.49    2:26.22   
  Sigma Swim Allerød  2:26.73                 
                     
24  Christoffer Rekling  2003    338  34.68  1:13.59  1:50.79    2:26.42   
  Sigma Swim Birkerød  2:26.79                 
                     
25  Jesper Schiødt  2001    324  32.11  1:10.44  1:50.04    2:28.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
26  Cornelius Olsen  2005    314  34.38  1:12.88  1:52.18    2:29.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.51                 
                     
27  Marcus Hiort  2003    312  34.34  1:13.05  1:52.55    2:30.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.15                 
                     
28  Sebastian Greisen  2004    303  34.76  1:13.97  1:53.79    2:31.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.02                 
                     
29  Daniel Garne Larsen  2003    301  34.41  1:14.18  1:54.52    2:32.04   
  Sigma Swim Allerød  2:28.91                 
                     
30  Troels Fode  2004    298  34.58  1:13.77  1:54.06    2:32.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.20                 
                     
31  Nicholas Svane  2002    287  35.73  1:15.79  1:55.73    2:34.47   
  Sigma Swim Allerød  2:27.00                 
                     
Mikkel Quaade  2003              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub  2:33.92                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    529  28.91  1:00.54  1:33.02    2:06.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.71                 
                     
Jannick Hansen  2001    501  29.81  1:01.73  1:35.29    2:08.37   
  Sigma Swim Allerød  2:08.92                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    461  29.72  1:03.41  1:37.90    2:11.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.28                 
                     
Oliver Aagaard Jeppesen  2001    443  30.90  1:04.40  1:39.53    2:13.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.29                 
                     
Frederik Røgind  2001    437  31.27  1:05.37  1:39.77    2:14.35   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.39                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    413  31.99  1:06.74  1:42.45    2:16.89   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.81                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    407  31.70  1:06.45  1:42.97    2:17.55   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.59                 
                     
Jesper Schiødt  2001    314  33.14  1:11.18  1:51.18    2:30.02   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Eg Ibsen  2002    513  29.40  1:01.49  1:34.74    2:07.40   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.38                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    480  29.52  1:02.65  1:36.56    2:10.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.11                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    464  30.13  1:03.38  1:37.10    2:11.71   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.30                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    449  29.67  1:04.55  1:39.27    2:13.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.80                 
                     
Gustav Fabiansen  2002    448  30.70  1:05.03  1:39.40    2:13.22   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.83                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    406  31.10  1:06.35  1:42.67    2:17.70   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.42                 
                     
Jens Bomgaard  2002    392  32.39  1:08.74  1:45.00    2:19.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.06                 
                     
Emil Steenberg  2002    391  32.14  1:07.58  1:44.07    2:19.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    591  33.02  1:08.58  1:47.05    2:25.09   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.03                 
                     
Michelle Mortensen  2002    424  34.82  1:16.97  1:59.96    2:42.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.85                 
                     
Cecilie Porsdal  2002    378  35.98  1:17.75  2:02.95    2:48.43   
  Sigma Swim Birkerød  2:38.56                 
                     
Rebecca Hoeck  2004    335  38.85  1:22.74  2:09.73    2:55.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.45                 
                     
Naja Thomsen  2003    299  38.93  1:25.56  2:14.61    3:02.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.54                 
                     
Hannah Höesch  2003    288  40.67  1:28.51  2:17.28    3:04.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.76                 
                     
Victoria Leth  2002    277  41.73  1:29.82  2:19.04    3:06.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.05                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    270  40.38  1:28.86  2:21.07    3:08.39   
  Sigma Swim Allerød  2:49.76                 
                     
Maya Hatting Bärmann  2004    261  42.89  1:36.42  2:25.25    3:10.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.51                 
                     
10  Laura Boutrup  2003    253  42.16  1:32.30  2:24.05    3:12.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:52.44                 
                     
11  Sara Damkjær Bartels  2004    252  40.95  1:31.54  2:23.59    3:12.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:30.46                 
                     
12  Kajsa G. Christensen  2004    252  39.59  1:29.99  2:23.13    3:12.76   
  Sigma Swim Birkerød  3:00.89                 
                     
13  Cassandra G. Nygaard  2003    244  41.26  1:31.99  2:23.00    3:14.68   
  Sigma Swim Allerød  3:10.16                 
                     
14  Sophia Bøttger  2004    212  43.39  1:37.61  2:31.71    3:24.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:25.02                 
                     
15  Katrine Bonefeld  2004    208  45.83  1:40.11  2:32.66    3:25.56   
  Sigma Swim Birkerød  3:18.74                 
                     
16  Josefine Zebitz  2004    206  45.76  1:40.43  2:34.06    3:26.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:31.39                 
                     
17  Camille Nørby  2004    171  44.43  1:42.60  2:41.73    3:39.36   
  Sigma Swim Birkerød  3:26.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:17 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:24   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    587  33.14  1:10.18  1:47.45    2:25.47   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.03                 
                     
Michelle Mortensen  2002    422  34.75  1:16.81  1:59.95    2:42.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.85                 
                     
Cecilie Porsdal  2002    389  35.39  1:16.39  2:00.94    2:46.85   
  Sigma Swim Birkerød  2:38.56                 
                     
Victoria Leth  2002    323  39.62  1:24.93  2:11.34    2:57.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:52.05                 
                     
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Thomsen  2003    343  37.97  1:23.38  2:09.55    2:53.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.54                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    332  36.28  1:19.91  2:07.95    2:55.77   
  Sigma Swim Allerød  2:49.76                 
                     
Laura Boutrup  2003    324  37.73  1:23.66  2:12.41    2:57.30   
  Sigma Swim Birkerød  2:52.44                 
                     
Hannah Höesch  2003    312  37.75  1:22.84  2:10.83    2:59.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.76                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    268  39.04  1:27.19  2:18.07    3:08.81   
  Sigma Swim Allerød  3:10.16                 
                     
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    255  39.36  1:29.35  2:21.39    3:11.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:30.46                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    250  40.42  1:30.14  2:21.90    3:13.23   
  Sigma Swim Birkerød  3:00.89                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    235  43.53  1:34.95  2:26.07    3:17.39   
  Sigma Swim Birkerød  3:18.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:24 
 
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    444  32.68  1:10.18  1:47.78    2:26.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.36                 
                     
Frederik Bornemann  2001    416  33.37  1:09.81  1:52.13    2:29.26   
  Sigma Swim Allerød  2:25.99                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    380  34.30  1:12.98  1:54.56    2:33.83   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.11                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    324  35.04  1:16.70  1:59.42    2:42.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.98                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    307  35.84  1:20.43  2:03.88    2:45.17  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.59                 
                     
Christian Boutrup  2003    287  37.68  1:22.32  2:05.83    2:48.86   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.16                 
                     
Christoffer Rekling  2003    269  39.59  1:26.08  2:11.12    2:52.57   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.31                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    265  37.19  1:21.36  2:08.21    2:53.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.79                 
                     
Frederik Røgind  2001    262  37.64  1:20.75  2:06.98    2:54.16   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.97                 
                     
10  Andreas Hoffmann  2003    247  41.03  1:27.31  2:12.76    2:57.59   
  Sigma Swim Birkerød  3:01.84                 
                     
11  William Christoffersen  2001    235  34.81  1:19.25  2:08.79    3:00.53  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:44.23                 
                     
12  Lucas Emil Christensen  2003    224  39.96  1:26.36  2:15.57    3:03.51   
  Sigma Swim Allerød  2:53.60                 
                     
13  Jakob Legaard  2003    201  42.75  1:31.52  2:21.35    3:10.06   
  Sigma Swim Allerød  3:10.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Bornemann  2001    425  32.44  1:10.25  1:49.69    2:28.25   
  Sigma Swim Allerød  2:25.99                 
                     
Frederik Røgind  2001    276  32.91  1:12.41  2:02.43    2:51.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.97                 
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    430  32.44  1:10.98  1:49.58    2:27.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.36                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    409  33.46  1:12.43  1:51.48    2:30.11   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.11                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    339  34.70  1:15.11  1:57.35    2:39.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.98                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    267  36.74  1:21.80  2:07.38    2:53.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.79                 
                     
 
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Boutrup  2003    307  37.11  1:19.28  2:02.69    2:45.24   
  Sigma Swim Birkerød  2:41.16                 
                     
Christoffer Rekling  2003    283  37.99  1:21.70  2:06.71    2:49.70   
  Sigma Swim Birkerød  2:49.31                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    260  38.89  1:23.61  2:08.67    2:54.60   
  Sigma Swim Birkerød  3:01.84                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    215  39.80  1:28.01  2:17.64    3:05.93   
  Sigma Swim Allerød  2:53.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Palmund  2002    606  33.55        1:08.68   
  Roskilde Svømning  1:07.88                 
                     
Julie Stampe  2002    550  35.06        1:10.90   
  Sigma Swim Allerød  1:09.60                 
                     
Anne Føyn  2002    535  35.17        1:11.56  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:09.74                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    501  35.76        1:13.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.44                 
                     
Claudia Sperling  2002    496  35.18        1:13.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.77                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    496  35.63        1:13.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.91                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    474  36.24        1:14.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.06                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    473  35.45        1:14.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.00                 
                     
Frederikke Echardt  2002    461  36.38        1:15.23   
  Roskilde Svømning  1:16.64                 
                     
10  Josephine Kruse  2002    458  37.55        1:15.35   
  Sigma Swim Allerød  1:13.08                 
                     
11  Emma Hansen  2004    456  35.73        1:15.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.77                 
                     
12  Sofie Villum Færch  2002    444  37.34        1:16.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.76                 
                     
13  Linnea Hietala  2004    436  36.96        1:16.64   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.69                 
                     
14  Maria Lund  2003    435  37.82        1:16.67   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.62                 
                     
15  Sofia Norre Bendt  2003    431  37.38        1:16.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.75                 
                     
16  Frederikke Marie Hansen  2003    427  37.43        1:17.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.25                 
                     
16  Mille Graasbøll  2002    427  37.27        1:17.17   
  Sigma Swim Allerød  1:17.74                 
                     
18  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    424  37.54        1:17.34   
  Roskilde Svømning  1:19.06                 
                     
19  Caroline Buhl Schrøder  2003    423  38.13        1:17.38   
  Sigma Swim Allerød  1:15.34                 
                     
20  Ella Stenholt  2003    417  37.99        1:17.79   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.24                 
                     
21  Thea Blomsterberg  2002    414  37.67        1:17.95  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:15.62                 
                     
22  Luna Gammelgaard  2003    413  38.57        1:18.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.73                 
                     
23  Esther Else Grubert  2003    411  37.53        1:18.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.68                 
                     
24  Sofie Maagøe  2003    410  38.78        1:18.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.17                 
                     
25  Cecilie Porsdal  2002    391  38.57        1:19.42   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.13                 
                     
26  Amanda Hietala  2002    390  38.53        1:19.54   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.69                 
                     
27  Michelle Mortensen  2002    388  38.59        1:19.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.42                 
                     
28  Olivia Ida Madsen  2003    386  38.14        1:19.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:20.91                 
                     
29  Fiona Burmester  2003    382  38.95        1:20.10   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.83                 
                     
30  Anna Wrist-Elkjær  2003    376  39.09        1:20.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.74                 
                     
31  Cornelia Bergqvist  2003    374  39.91        1:20.63   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.91                 
                     
32  Olivia Olivarius Vølund  2002    367  38.62        1:21.17   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.94                 
                     
33  Cornelia Vámosi  2004    361  39.09        1:21.61   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.85                 
                     
34  Malou Soelberg  2004    360  39.62        1:21.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.42                 
                     
35  Mathilde Hagihara  2004    358  39.50        1:21.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.06                 
                     
36  Roseline Løkkegaard  2004    353  41.16        1:22.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.02                 
                     
37  Jasmin Philip  2004    353  40.78        1:22.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.41                 
                     
38  Maya Hatting Bärmann  2004    336  40.53        1:23.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.13                 
                     
39  Ingrid Lindemann  2003    331  40.34        1:24.01   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.42                 
                     
40  Thea Pedersen  2003    325  40.91        1:24.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.05                 
                     
41  Jasmin Egeskov Andersen  2005    318  41.26        1:25.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.12                 
                     
42  Coco Li Fuhrmann  2006    317  42.01        1:25.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.49                 
                     
43  Mathilde Hedager  2004    316  41.86        1:25.31   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.54                 
                     
44  Olivia Callesen  2004    315  41.89        1:25.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.50                 
                     
45  Katrine Brandt Nielsen  2002    315  40.62        1:25.39   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.37                 
                     
46  Emma Stoltz  2004    311  42.63        1:25.71   
  Sigma Swim Allerød  1:27.48                 
                     
47  Rebecca Hoeck  2004    308  41.90        1:26.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.65                 
                     
48  Julie K Rose  2003    297  42.43        1:27.10   
  Sigma Swim Allerød  1:21.15                 
                     
49  Laura Borre Jacobsen  2004    295  41.97        1:27.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.75                 
                     
50  Cathrine Østergaard Niels  2004    292  42.06        1:27.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.83                 
                     
51  Amalie Brammer Kærgaard  2004    291  42.84        1:27.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.37                 
                     
52  Laura Vangkilde  2004    289  44.26        1:27.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.88                 
                     
53  Rebecca Petersen  2005    269  43.30        1:30.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.77                 
                     
54  Camille Nørby  2004    245  45.44        1:32.88   
  Sigma Swim Birkerød  1:29.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Stampe  2002    567  34.49        1:10.19   
  Sigma Swim Allerød  1:09.60                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    540  34.78        1:11.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.44                 
                     
Claudia Sperling  2002    509  35.17        1:12.76   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.77                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    474  36.14        1:14.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.06                 
                     
Frederikke Echardt  2002    471  36.33        1:14.67   
  Roskilde Svømning  1:16.64                 
                     
Josephine Kruse  2002    450  37.48        1:15.81   
  Sigma Swim Allerød  1:13.08                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    438  36.65        1:16.49   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.76                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    403  37.55        1:18.62   
  Roskilde Svømning  1:19.06                 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    519  35.43        1:12.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.00                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    518  36.07        1:12.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.91                 
                     
Maria Lund  2003    489  36.20        1:13.77   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.62                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    450  36.61        1:15.84   
  Lyngby Svømmeklub  1:14.75                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    445  37.60        1:16.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.25                 
                     
Caroline Buhl Schrøder  2003    418  37.69        1:17.69   
  Sigma Swim Allerød  1:15.34                 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004    480  35.17        1:14.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.77                 
                     
Linnea Hietala  2004    431  37.44        1:16.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:50 
 
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    534  31.30        1:04.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.11                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    460  32.95        1:07.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.53                 
                     
Christian Crone  2001    442  32.85        1:08.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.50                 
                     
William Textor Broch  2001    439  33.01        1:08.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.88                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    432  34.17        1:08.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.78                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    419  34.05        1:09.40   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.27                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    401  33.90        1:10.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.61                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    396  35.47        1:10.69   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.74                 
                     
Frederik Bornemann  2001    393  34.74        1:10.86   
  Sigma Swim Allerød  1:09.81                 
                     
10  Marcus Skøtt Haslev  2002    392  34.35        1:10.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.76                 
                     
11  Rasmus Nielsen  2001    392  34.62        1:10.94   
  Sigma Swim Allerød  1:14.48                 
                     
12  Johan Heeno Rasmussen  2002    378  35.00        1:11.81   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.95                 
                     
13  Jakob Alexander Jensen  2002    378  35.14        1:11.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.92                 
                     
14  Jonathan P. Hedager  2001    376  35.46        1:11.93   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.51                 
                     
15  Emil Kildahl Døssing  2002    374  34.93        1:12.07   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.69                 
                     
16  Oliver Søgaard-Andersen  2003    338  36.31        1:14.55  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.42                 
                     
17  Mattias Houen  2002    335  36.94        1:14.75  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:13.87                 
                     
18  Joshua P. Sidebotham  2003    335  37.09        1:14.77  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.56                 
                     
19  William W. Kofoed  2001    325  36.34        1:15.47   
  Roskilde Svømning  1:14.63                 
                     
20  Niels Skovbye Brandt  2002    325  36.49        1:15.51   
  Sigma Swim Allerød  1:12.50                 
                     
21  Jannick Hansen  2001    320  36.89        1:15.90   
  Sigma Swim Allerød  1:12.69                 
                     
22  Valdemar Brøns  2003    313  36.55        1:16.49  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.27                 
                     
23  Andreas Hoffmann  2003    311  37.82        1:16.64   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.68                 
                     
24  Emil Steenberg  2002    304  38.07        1:17.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.92                 
                     
25  Oliver Steenberg  2002    298  37.03        1:17.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.74                 
                     
26  Alexander Tullberg  2003    296  38.71        1:17.91   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.89                 
                     
27  Jesper Schiødt  2001    295  37.75        1:18.01   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
28  Daniel Garne Larsen  2003    285  38.66        1:18.91   
  Sigma Swim Allerød  1:16.67                 
                     
29  Noah Koefoed Weiss  2003    282  38.99        1:19.12  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.68                 
                     
30  Marcus Hiort  2003    281  38.84        1:19.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.83                 
                     
31  Mathias Holm  2001    279  39.23        1:19.46   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.00                 
                     
32  Mikkel Quaade  2003    276  38.30        1:19.70   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.75                 
                     
33  Jakob Legaard  2003    266  40.10        1:20.70   
  Sigma Swim Allerød  1:20.76                 
                     
34  Anders Lundin Brockdorff  2003    258  39.39        1:21.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.05                 
                     
35  Sebastian Greisen  2004    255  39.69        1:21.82  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.63                 
                     
36  Nicklas Taylor  2002    254  39.56        1:21.98   
  Sigma Swim Allerød  1:18.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    565  30.96        1:02.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.11                 
                     
Frederik Riedel Lentz  2001    558  31.18        1:03.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.53                 
                     
Christian Crone  2001    470  33.02        1:06.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.50                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    463  32.99        1:07.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.78                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    445  32.88        1:08.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.27                 
                     
William Textor Broch  2001    423  32.50        1:09.14   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.88                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    408  35.15        1:10.02   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.74                 
                     
Frederik Bornemann  2001    380  35.11        1:11.70   
  Sigma Swim Allerød  1:09.81                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    437  33.68        1:08.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.61                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    435  33.81        1:08.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.76                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    397  34.72        1:10.66   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.69                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    391  34.75        1:11.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.92                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    387  34.60        1:11.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.95                 
                     
Niels Skovbye Brandt  2002    311  37.78        1:16.64   
  Sigma Swim Allerød  1:12.50                 
                     
Emil Steenberg  2002    294  38.01        1:18.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.92                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hoffmann  2003    321  37.28        1:15.78   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 23, 4x200m IM Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Mix 1  2001              9:58.82   
  Sigma Swim  9:48.00                 
  Ulrik Blach Petersen  2001      1:09.32  2:23.24      2:23.24   
  Frederik Bornemann  2001      1:11.19  2:29.85      4:53.09   
  Anne Føyn  2002      1:10.29  2:30.12      7:23.21   
  Julie Stampe  2002      1:11.46  2:35.61      9:58.82   
                     
Gsc 1  2001              10:03.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:56.43                 
  Alfred August Grubert  2001      1:05.77  2:19.51      2:19.51   
  Christian Crone  2001      1:10.22  2:27.65      4:47.16   
  Gro Grinda Rasmussen  2003      1:12.97  2:37.83      7:24.99   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      1:16.20  2:38.37      10:03.36   
                     
Sigma Mix 2  2001              10:06.54   
  Sigma Swim  10:10.00                 
  Frederik Eg Ibsen  2002      1:11.44  2:29.49      2:29.49   
  Jannick Hansen  2001      1:13.45  2:33.47      5:02.96   
  Thea Blomsterberg  2002      1:11.93  2:32.92      7:35.88   
  Josephine Kruse  2002      1:15.32  2:30.66      10:06.54   
                     
Hovedstadens Taco-Mix A  2001              10:10.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  10:00.00                 
  Bertram Dreyer Riis  2002      1:12.44  2:26.62      2:26.62   
  Clara Carlquist  2003      1:18.18  2:41.16      5:07.78   
  Mathias Vestergaard  2001      1:07.14  2:26.27      7:34.05   
  Signe Fich Hansen  2002      1:16.24  2:36.88      10:10.93   
                     
Hovedstadens Taco-Mix B  2001              10:27.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  10:10.00                 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      1:13.47  2:35.98      2:35.98   
  Sofie Maagøe  2003      1:15.99  2:38.16      5:14.14   
  Frederik Riedel Lentz  2001      1:10.29  2:30.09      7:44.23   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:16.86  2:43.43      10:27.66   
                     
Sigma Mix 3  2001              10:34.79   
  Sigma Swim  10:20.00                 
  Frederik Røgind  2001      1:15.82  2:34.29      2:34.29   
  Rasmus Nielsen  2001      1:11.68  2:35.71      5:10.00   
  Mille Graasbøll  2002      1:16.50  2:38.59      7:48.59   
  Cornelia Bergqvist  2003      1:20.67  2:46.20      10:34.79   
                     
Gsc 2  2001              10:42.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:14.68                 
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      1:11.83  2:30.61      2:30.61   
  Jakob Alexander Jensen  2002      1:14.50  2:40.47      5:11.08   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      1:16.13  2:44.70      7:55.78   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:21.68  2:46.41      10:42.19   
                     
Lyngby Mix  2001              10:57.12   
  Lyngby Svømmeklub  10:28.00                 
  Gustav Fabiansen  2002      1:13.91  2:38.47      2:38.47   
  Claudia Sperling  2002      1:20.89  2:50.39      5:28.86   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      1:22.44  2:54.76      8:23.62   
  William Textor Broch  2001      1:10.80  2:33.50      10:57.12   
                     
Sigma Ag2 1  2003              11:14.56   
  Sigma Swim  11:00.00                 
  Christian Boutrup  2003      1:17.04  2:39.95      2:39.95   
  Kajsa G. Christensen  2004      1:24.20  2:57.55      5:37.50   
  Alexander Tullberg  2003      1:18.82  2:41.45      8:18.95   
  Emma Stoltz  2004      1:25.46  2:55.61      11:14.56   
                     
10  Sigma Ag2 2  2003              11:39.56   
  Sigma Swim  11:30.00                 
  Daniel Garne Larsen  2003      1:17.97  2:42.67      2:42.67   
  Camille Nørby  2004      1:31.09  3:02.31      5:44.98   
  Christoffer Rekling  2003      1:19.61  2:49.67      8:34.65   
  Katrine Bonefeld  2004      1:30.52  3:04.91      11:39.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  22 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michelle Mortensen  2002    568  1:09.24  2:23.61  3:36.87    4:48.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:51.69                 
                     
Mille Graasbøll  2002    568  1:09.65  2:21.72  3:35.20    4:48.37   
  Sigma Swim Allerød  4:35.93                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    510  1:10.99  2:26.26  3:42.57    4:58.79  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  4:51.75                 
                     
Cassandra L. L. Hansen  2002    491  1:14.57  2:30.92  3:46.13    5:02.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:47.67                 
                     
Olivia Olivarius Vølund  2002    456  1:14.08  2:34.22  3:52.36    5:10.31   
  Lyngby Svømmeklub  5:20.97                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    447  1:14.07  2:33.12  3:53.35    5:12.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:12.88                 
                     
Victoria Leth  2002    421  1:17.46  2:36.13  3:57.81    5:18.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:17.61                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002    370  1:18.39  2:42.98  4:08.41    5:32.63  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  5:04.01                 
                     
 
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Lindberg  2003    543  1:08.73  2:23.25  3:38.28    4:52.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:49.73                 
                     
Sofie Maagøe  2003    541  1:11.24  2:26.12  3:39.93    4:53.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:55.27                 
                     
Clara Carlquist  2003    523  1:10.88  2:26.51  3:42.16    4:56.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:55.41                 
                     
Naja Thomsen  2003    500  1:12.52  2:29.19  3:45.60    5:00.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:08.03                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    452  1:12.57  2:31.16  3:52.00    5:11.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:15.73                 
                     
Hannah Höesch  2003    424  1:16.47  2:38.01  3:59.14    5:17.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:08.70                 
                     
Thea Pedersen  2003    422  1:15.37  2:36.21  3:58.55    5:18.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:26.54                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    409  1:15.52  2:37.27  3:59.42    5:21.78   
  Sigma Swim Allerød  5:30.19                 
                     
Esther Else Grubert  2003    397  1:15.15  2:37.20  4:02.11    5:24.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:11.26                 
                     
 
Løb 25, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    445  1:14.81  2:35.45  3:55.78    5:12.78   
  Sigma Swim Birkerød  5:27.45                 
                     
Olivia Callesen  2004    418  1:15.36  2:36.87  3:58.84    5:19.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:17.62                 
                     
Rebecca Hoeck  2004    412  1:15.15  2:37.73  4:00.98    5:21.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:18.44                 
                     
Maya Hatting Bärmann  2004    391  1:19.14  2:43.41  4:06.48    5:26.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:24.63                 
                     
Jasmin Philip  2004    382  1:18.67  2:43.49  4:07.92    5:29.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:28.22                 
                     
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    362  1:19.31  2:47.49  4:14.64    5:35.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:30.61                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006    351  1:21.63  2:49.14  4:16.17    5:38.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:38.57                 
                     
Josefine Zebitz  2004    335  1:22.64  2:50.91  4:18.38    5:43.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:49.56                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    330  1:26.07  2:55.29  4:23.54    5:45.42   
  Sigma Swim Birkerød  5:47.23            &n