2020-07-12   15:23:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende

Resultat Løb 201 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 201 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Copenhagen Alm. Brand Bank Cup    Udskriftsdato  21 maj 2016   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  09:07   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2016         
 
 
Løb 201, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Therese Sand Frederiksen  2003    501          31.55   
  Sigma Swim Allerød  32.57                 
Sofie Maagøe  2003    485          31.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.63                 
Esther Else Grubert  2003    465          32.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.78                 
Frederikke Marie Hansen  2003    464          32.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.15                 
Clara Carlquist  2003    419          33.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.17                 
Hannah Höesch  2003    415          33.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.02                 
Cathrine Toftelund Larsen  2003    414          33.62   
  Lyngby Svømmeklub  35.12                 
Esther Marie Heunicke  2003    413          33.66   
  Sigma Swim Birkerød  35.91                 
Naja Thomsen  2003    378          34.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.82                 
10  Amalie Schou  2003    357          35.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.72                 
11  Laura Boutrup  2003    341          35.88   
  Sigma Swim Birkerød  35.89                 
12  Cornelia Bergqvist  2003    338          35.98   
  Sigma Swim Birkerød  35.23                 
13  Luna Gammelgaard  2003    332          36.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.94                 
14  Cassandra G. Nygaard  2003    322          36.56   
  Sigma Swim Allerød  36.65                 
15  Mia Lindberg  2003    310          37.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.11                 
16  Caroline Buhl Schrøder  2003    290          37.84   
  Sigma Swim Allerød  38.15                 
17  Thea Pedersen  2003    206          42.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.66                 
Terese Kjøller Rudbeck  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  21 maj 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark