Results for Laviaarit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2016 |
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kira Lindroos | 2005 | 34.43 | 1:11.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.11 | |||||||||
2 | Karla Tiainen | 2005 | 34.98 | 1:14.16 | ||||||
Vanders | 1:15.88 | |||||||||
3 | Inka Vahtola | 2005 | 36.39 | 1:14.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.76 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 35.68 | 1:14.67 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.69 | |||||||||
5 | Aino Tamminen | 2005 | 36.04 | 1:14.99 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.95 | |||||||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | 36.60 | 1:15.22 | ||||||
Vanders | 1:19.10 | |||||||||
7 | Anna Hakkarainen | 2005 | 37.59 | 1:15.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.14 | |||||||||
8 | Veera Korsoff | 2005 | 36.77 | 1:15.82 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.08 | |||||||||
9 | Siiri Pekkala | 2005 | 36.53 | 1:15.94 | ||||||
Vanders | 1:17.32 | |||||||||
10 | Louna Kasvio | 2006 | 37.48 | 1:18.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.75 | |||||||||
11 | Heta Hakkarainen | 2005 | 37.59 | 1:18.29 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:20.23 | |||||||||
12 | Anniina Ahonen | 2005 | 38.14 | 1:19.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.15 | |||||||||
13 | Wilma Sundt | 2006 | 38.66 | 1:19.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.37 | |||||||||
14 | Siri Kaskeala | 2005 | 39.53 | 1:20.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.02 | |||||||||
15 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 39.80 | 1:21.11 | ||||||
Vanders | 1:26.81 | |||||||||
16 | Olivia Turtiainen | 2005 | 38.59 | 1:21.92 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.31 | |||||||||
17 | Vilja Saarinen | 2005 | 39.84 | 1:22.29 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.76 | |||||||||
18 | Hanna Martola | 2005 | 39.46 | 1:22.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.13 | |||||||||
19 | Malin Lindblom | 2006 | 39.91 | 1:23.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.23 | |||||||||
20 | Laura Kousa | 2005 | 39.15 | 1:23.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.83 | |||||||||
21 | Iina Rissanen | 2005 | 40.66 | 1:24.15 | ||||||
Vanders | 1:26.44 | |||||||||
22 | Ida Kauppinen | 2005 | 41.15 | 1:25.75 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:29.91 | |||||||||
23 | Jasmin Savonen | 2005 | 41.20 | 1:26.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.74 | |||||||||
24 | Hilla Wiemers | 2005 | 41.70 | 1:27.15 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.76 | |||||||||
25 | Ronja Terävä | 2005 | 41.23 | 1:27.77 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:27.31 | |||||||||
26 | Säde Ryynänen | 2005 | 41.99 | 1:27.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.26 | |||||||||
27 | Saana Hyvönen | 2005 | 42.86 | 1:28.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.19 | |||||||||
28 | Iida Vesa | 2005 | 41.92 | 1:29.05 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:27.21 | |||||||||
29 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 42.02 | 1:29.09 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.45 | |||||||||
30 | Malva Salmelin | 2006 | 41.50 | 1:29.49 | ||||||
Salon Uimarit | 1:35.51 | |||||||||
31 | Rina Rantanen | 2005 | 42.32 | 1:29.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.56 | |||||||||
32 | Ada Oila | 2005 | 41.75 | 1:29.76 | ||||||
Vanders | 1:29.06 | |||||||||
33 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 42.93 | 1:31.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.92 | |||||||||
34 | Saara Seppälä | 2005 | 43.90 | 1:31.50 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:33.12 | |||||||||
35 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 40.52 | 1:31.58 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.21 | |||||||||
36 | Aino Jäkärä | 2005 | 42.68 | 1:31.64 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:33.06 | |||||||||
37 | Venla Varvikko | 2005 | 44.56 | 1:32.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.61 | |||||||||
38 | Laura Turunen | 2005 | 42.07 | 1:32.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.97 | |||||||||
39 | Sini Kaivola | 2005 | 43.10 | 1:32.94 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:31.68 | |||||||||
40 | Fionna Barnes | 2005 | 47.00 | 1:35.77 | ||||||
HTU Stadi | 1:42.86 | |||||||||
41 | Kia Mäennenä | 2006 | 44.91 | 1:36.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.49 | |||||||||
42 | Juulia Lindfors | 2005 | 46.32 | 1:37.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.43 | |||||||||
43 | Siiri Ruponen | 2005 | 45.63 | 1:37.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:39.55 | |||||||||
44 | Amanda Kortet | 2006 | 45.97 | 1:37.45 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:45.64 | |||||||||
45 | Sara Stenbacka | 2005 | 45.41 | 1:37.53 | ||||||
Octopus Lohja | 1:36.08 | |||||||||
46 | Pinja Suominen | 2006 | 47.23 | 1:38.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:42.60 | |||||||||
47 | Helmi Räsänen | 2006 | 48.21 | 1:38.68 | ||||||
Simmis Grani | 1:46.19 | |||||||||
48 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 44.86 | 1:38.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.93 | |||||||||
49 | Lily Päivänen | 2006 | 46.88 | 1:39.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.67 | |||||||||
50 | Nella Honkanen | 2005 | 47.36 | 1:40.30 | ||||||
HTU Stadi | 1:34.97 | |||||||||
51 | Isabella Hale | 2005 | 48.24 | 1:41.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.28 | |||||||||
52 | Maija Nurminen | 2005 | 49.46 | 1:45.91 | ||||||
Salon Uimarit | 1:52.48 | |||||||||
53 | Ninja Brelo | 2006 | 1:48.69 | 1:48.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.81 | |||||||||
54 | Iina Ekholm | 2007 | 51.02 | 1:51.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 30.47 | 1:03.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.79 | |||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 31.91 | 1:07.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.76 | |||||||||
3 | Sohvi Kallinen | 2004 | 32.49 | 1:07.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:08.78 | |||||||||
4 | Helmiina Toivonen | 2004 | 32.51 | 1:08.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.97 | |||||||||
5 | Aamu Änkilä | 2004 | 33.14 | 1:09.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.14 | |||||||||
6 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 33.03 | 1:09.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.38 | |||||||||
7 | Auri Keurulainen | 2004 | 33.52 | 1:09.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.35 | |||||||||
8 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 33.57 | 1:09.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.63 | |||||||||
9 | Aada Rissanen | 2004 | 33.61 | 1:10.72 | ||||||
Vanders | 1:13.34 | |||||||||
10 | Josephine Otis | 2004 | 35.69 | 1:11.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.80 | |||||||||
11 | Helmi Haverinen | 2004 | 34.34 | 1:11.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.30 | |||||||||
12 | Sonja Salmimies | 2004 | 34.50 | 1:11.85 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:11.59 | |||||||||
13 | Emma Hakala | 2004 | 33.80 | 1:12.13 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:14.72 | |||||||||
14 | Milla Hälikkä | 2004 | 34.95 | 1:12.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:17.07 | |||||||||
15 | Milla Hännikäinen | 2004 | 34.66 | 1:12.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.84 | |||||||||
16 | Venla Lindström | 2004 | 35.22 | 1:13.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.48 | |||||||||
17 | Pinja Nieminen | 2004 | 35.62 | 1:14.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.19 | |||||||||
18 | Vlada Guljajeva | 2004 | 34.68 | 1:14.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.84 | |||||||||
19 | Anna Edwards | 2004 | 35.49 | 1:15.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.45 | |||||||||
20 | Greta Beszteri | 2004 | 35.89 | 1:15.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.63 | |||||||||
21 | Julia Tuura | 2004 | 36.28 | 1:16.10 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.18 | |||||||||
22 | Wilma Savonen | 2004 | 36.49 | 1:17.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
23 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 38.06 | 1:18.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:20.28 | |||||||||
24 | Anna Mattila | 2004 | 36.69 | 1:18.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.13 | |||||||||
25 | Iiris Jämsä | 2004 | 36.83 | 1:19.13 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:16.36 | |||||||||
26 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 37.36 | 1:19.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.10 | |||||||||
27 | Odessa Haikara | 2004 | 38.21 | 1:19.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.43 | |||||||||
28 | Janita Severinkangas | 2004 | 38.09 | 1:19.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.10 | |||||||||
29 | Oona Kupari | 2004 | 40.20 | 1:21.42 | ||||||
Octopus Lohja | 1:21.42 | |||||||||
30 | Roona Karola | 2004 | 38.12 | 1:21.82 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.62 | |||||||||
31 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 39.05 | 1:21.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:22.48 | |||||||||
32 | Julia Huovinen | 2004 | 38.87 | 1:22.03 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:26.46 | |||||||||
33 | Anni Holm | 2004 | 39.88 | 1:22.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.61 | |||||||||
34 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 40.92 | 1:27.32 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.36 | |||||||||
35 | Ava Malm | 2004 | 41.25 | 1:28.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:29.70 | |||||||||
36 | Verna Haravuori | 2004 | 40.93 | 1:28.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:29.38 | |||||||||
37 | Vilma Saarinen | 2004 | 43.04 | 1:30.72 | ||||||
Octopus Lohja | 1:33.93 | |||||||||
38 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 43.19 | 1:32.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.93 | |||||||||
39 | Elli Heldt | 2004 | 45.26 | 1:32.70 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.33 | |||||||||
40 | Veera Mikkonen | 2004 | 45.87 | 1:33.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:34.85 | |||||||||
41 | Katarina Kobycheva | 2004 | 43.26 | 1:34.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.71 | |||||||||
42 | Siiri Vesanen | 2004 | 42.70 | 1:35.88 | ||||||
Vanders | 1:37.37 | |||||||||
43 | Annika Idman | 2004 | 44.41 | 1:38.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.65 | |||||||||
- | Ciara Wacklin | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:17.60 | |||||||||
- | Ida Mäki-Hokkonen | 2004 | DNS | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:13.88 | |||||||||
- | Alina Antila | 2004 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.17 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 31.77 | 1:06.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.16 | |||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 32.02 | 1:06.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:07.60 | |||||||||
3 | Tilda Selonen | 2003 | 32.70 | 1:07.24 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:10.96 | |||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 32.34 | 1:07.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:08.80 | |||||||||
5 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 32.40 | 1:07.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.02 | |||||||||
6 | Emilia Lyyra | 2003 | 32.00 | 1:08.27 | ||||||
Vanders | 1:08.33 | |||||||||
7 | Ida Lehtovaara | 2003 | 32.81 | 1:08.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:07.53 | |||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 33.58 | 1:08.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.28 | |||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 33.33 | 1:09.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.85 | |||||||||
10 | Hilla Kuuva | 2003 | 32.93 | 1:09.39 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:10.54 | |||||||||
11 | Stella Freystätter | 2003 | 34.23 | 1:09.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.37 | |||||||||
12 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 33.80 | 1:10.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.49 | |||||||||
13 | Stefania Pavlidi | 2003 | 34.30 | 1:10.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.10 | |||||||||
14 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 34.50 | 1:11.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.64 | |||||||||
15 | Viivi Sorri | 2003 | 34.42 | 1:11.60 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.00 | |||||||||
16 | Emmi Partanen | 2003 | 33.86 | 1:11.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.08 | |||||||||
17 | Julia Peltola | 2003 | 34.37 | 1:12.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.92 | |||||||||
18 | Saima Huovinen | 2003 | 35.50 | 1:12.50 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:12.23 | |||||||||
19 | Janna Salminen | 2003 | 35.31 | 1:12.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.90 | |||||||||
20 | Julia Romo | 2003 | 35.04 | 1:12.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.60 | |||||||||
21 | Iina Von Schrowe | 2003 | 35.08 | 1:12.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.06 | |||||||||
22 | Sini Heikkilä | 2003 | 34.53 | 1:13.51 | ||||||
Salon Uimarit | 1:12.35 | |||||||||
23 | Diana Seiger | 2003 | 35.54 | 1:13.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.36 | |||||||||
24 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 34.67 | 1:14.32 | ||||||
HTU Stadi | 1:14.07 | |||||||||
25 | Enni Silvennoinen | 2003 | 35.87 | 1:14.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.59 | |||||||||
26 | Cinja Åvist | 2003 | 34.94 | 1:14.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.89 | |||||||||
27 | Martina Uusitalo | 2003 | 35.91 | 1:15.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.55 | |||||||||
28 | Ronja Hellberg | 2003 | 36.21 | 1:15.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.08 | |||||||||
29 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 35.58 | 1:15.70 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:15.80 | |||||||||
30 | Annika Alanen | 2003 | 35.38 | 1:16.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.59 | |||||||||
31 | Silja Hieto | 2003 | 37.18 | 1:16.96 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:19.47 | |||||||||
32 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 37.76 | 1:18.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.05 | |||||||||
33 | Sanna Valkonen | 2003 | 37.22 | 1:18.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.68 | |||||||||
34 | Olivia Sorvari | 2003 | 36.56 | 1:18.78 | ||||||
HTU Stadi | 1:20.07 | |||||||||
35 | Tinka Rokka | 2003 | 37.52 | 1:18.96 | ||||||
Uimaseura Aquila | 1:19.56 | |||||||||
36 | Liisa Nurm | 2003 | 36.99 | 1:19.93 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:29.63 | |||||||||
37 | Delia Helena Aho | 2003 | 37.78 | 1:20.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.60 | |||||||||
38 | Liisa Penttinen | 2003 | 38.22 | 1:20.54 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.55 | |||||||||
39 | Yasmin Ais | 2003 | 39.30 | 1:20.86 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:27.52 | |||||||||
40 | Venla Pylvänäinen | 2003 | 37.35 | 1:21.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.82 | |||||||||
41 | Edit Kull | 2003 | 40.21 | 1:24.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.03 | |||||||||
42 | Helmi Rönnholm | 2003 | 40.89 | 1:24.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.42 | |||||||||
43 | Kedilyn Pulk | 2003 | 41.00 | 1:25.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.34 | |||||||||
44 | Inkeri Aunesluoma | 2003 | 41.10 | 1:26.06 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:28.02 | |||||||||
45 | Wunsen Jämsen | 2003 | 39.80 | 1:27.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:27.05 | |||||||||
46 | Kia Kivelä | 2003 | 41.02 | 1:27.70 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:26.36 | |||||||||
47 | Miia Äikäs | 2003 | 41.64 | 1:28.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.20 | |||||||||
48 | Minka Jumppainen | 2003 | 41.65 | 1:28.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.90 | |||||||||
49 | Vilma Mäkelä | 2003 | 41.16 | 1:30.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.37 | |||||||||
50 | Emmi Aarresuo | 2003 | 42.70 | 1:32.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.91 | |||||||||
- | Amy Metz | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Peppi-stiina Ahti | 2003 | DNF | |||||||
Swimming Team Riksu | 1:14.14 | |||||||||
- | Ella Pitkäkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:17.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sanni Hakkarainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vilja Grundström | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.06 | Tulostuspäivämäärä | 15 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:09 |