2020-06-06   16:33:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Lund Hansen  2005    282  44.29  1:32.83  2:22.31    3:09.12   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:04.45                 
                     
Josefine Staudt  2005    260  45.70  1:35.44  2:26.24    3:14.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:12.07                 
                     
Laura Købke  2005    248  48.07  1:37.90  2:29.28    3:17.26   
  Hørsholm Svømmeforening  3:46.24                 
                     
Agnete Høyer  2005    244  48.34  1:38.93  2:29.20    3:18.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.09                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005    224  51.61  1:46.14  2:35.60    3:24.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.13                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    223  51.79  1:43.71  2:35.85    3:24.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:51.92                 
                     
Matilde Maagøe  2007    216  50.73  1:43.61  2:35.66    3:26.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:25.65                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    215  50.12  1:44.75  2:38.94    3:26.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:54.07                 
                     
Ditte Jensen  2005    215  49.84  1:43.35  2:36.32    3:26.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.10                 
                     
10  Andrea Elnif Christiansen  2005    214  49.81  1:45.11  2:37.44    3:27.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:25.46                 
                     
11  Asta Højberg  2005    209    1:46.33  2:37.99    3:28.89   
  Lyngby Svømmeklub  3:30.35                 
                     
12  Zoe Overby Traberg  2006    202  50.80  1:45.95  2:40.29    3:31.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:58.00                 
                     
13  Kamma Rasmussen  2006    190  52.78  1:49.92  2:44.72    3:35.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:52.68                 
                     
14  Sofie Amalie Krag  2006    188  55.27  1:51.41  2:46.71    3:36.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:50.86                 
                     
15  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    179  52.54  1:51.94  2:47.92    3:40.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:35.80                 
                     
16  Maria Kjer Rasmussen  2007    172  53.69  1:51.39  2:47.82    3:42.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:47.52                 
                     
17  Maise Trærup Tychsen  2006    164  50.59  1:48.27  2:49.77    3:46.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:57.75                 
                     
18  Sara Kaarup Andersen  2006    163  55.04  1:54.57  2:52.97    3:46.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:05.00                 
                     
19  Carla Heidemann  2007    162  56.19  1:57.73  2:57.65    3:47.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:10.00                 
                     
20  Maria Claudia S. Hansen  2006    138  1:00.48  2:03.36  3:02.40    3:59.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:34.63                 
                     
21  Emilie Fabricius Thomsen  2006    127  58.62  2:00.44  3:03.68    4:06.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:58.00                 
                     
22  Solvej Juulsgaard  2006    118  1:01.43  2:06.61  3:11.81    4:12.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:55.00                 
                     
Charlotte Dreyer Riis  2006              DSQ  ej fortsat bev v/150 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:32.41                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007              DSQ  svøm på mave v/150m 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:05.00                 
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    461  38.26  1:19.32  2:00.61    2:40.58   
  Køge Svømmeklub  2:37.84                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    443  39.53  1:20.72  2:01.64    2:42.69   
  Lyngby Svømmeklub  2:42.57                 
                     
Caroline Veggerby  2003    431  37.09  1:19.08  2:02.13    2:44.20   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:42.57                 
                     
Ella Stenholt  2003    421  39.00  1:21.76  2:04.97    2:45.48   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.56                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    378  39.59  1:23.35  2:08.60    2:51.52   
  Lyngby Svømmeklub  2:52.72                 
                     
Maya Hatting Bärmann  2004    373  41.50  1:24.98  2:09.39    2:52.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.46                 
                     
Karoline Kortbæk  2003    362  41.32  1:26.66  2:11.14    2:54.04   
  Lyngby Svømmeklub  2:48.73                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    358  41.60  1:27.30  2:12.33    2:54.56   
  Køge Svømmeklub  2:54.86                 
                     
Olivia Callesen  2004    349  41.76  1:27.00  2:12.06    2:56.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.16                 
                     
10  Thea Pedersen  2003    334  41.96  1:28.66  2:13.88    2:58.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:55.57                 
                     
11  Annika Lundin Brockdorff  2003    316  43.11  1:29.23  2:17.06    3:01.96   
  Lyngby Svømmeklub  3:02.06                 
                     
12  Emily Maack  2004    311  43.72  1:30.34  2:17.43    3:03.08   
  Lyngby Svømmeklub  3:06.02                 
                     
13  Laura Borre Jacobsen  2004    304  43.46  1:29.60  2:17.31    3:04.48   
  Lyngby Svømmeklub  3:00.20                 
                     
14  Filippa Olivia Rützou  2003    277  45.19  1:34.48  2:23.81    3:10.13   
  Hørsholm Svømmeforening  3:06.57                 
                     
15  Lærke Blond  2003    230  48.98  1:40.75  2:33.19    3:22.41   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Sophie Gjelstrup  2002              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  2:47.11                 
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Pedersen  2001    465  38.59  1:19.15  1:59.73    2:40.06   
  Køge Svømmeklub  2:32.86                 
                     
Maria Caroline Krumbak  2000    452  38.14  1:19.13  2:01.00    2:41.55   
  Køge Svømmeklub  2:41.94                 
                     
Kathrine Pii Frederiksen  2000    381  39.84  1:22.83  2:06.68    2:51.05   
  Farum Svømmeklub  2:38.61                 
                     
Amalie Harplod Hansen  2001    293  44.36  1:31.19  2:19.43    3:06.68   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.59                 
                     
Mia Wennecke  1999              DNF   
  Helsingør Svømmeklub  2:29.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  16:42 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark