2020-06-06   17:24:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  17:47   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Ksk Drenge 1  1997  Køge Svømmeklub            4:12.78   
  Magnus Lundgren  1996      33.31  1:09.06      1:09.06   
  Viktor Christensen  1995      30.93  1:06.66      2:15.72   
  Mads Hauge Sørensen  1997      28.71  1:01.54      3:17.26   
  Jacob Holst  1991      25.86  55.52      4:12.78   
                     
Ksk Drenge 2  1997  Køge Svømmeklub            4:20.90   
  Mathias Nielsen  1999      32.83  1:06.43      1:06.43   
  Andreas L. Damgård  2000      34.78  1:15.05      2:21.48   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      28.76  1:02.25      3:23.73   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      26.96  57.17      4:20.90   
                     
Søllerød Boys  2001  Søllerød Svømmeklub            4:22.87   
  Alexander Aslak Nørgaard  2000      32.31  1:05.43      1:05.43   
  Christoffer H. Andersen  2002      36.29  1:16.00      2:21.43   
  Adam Hansen  1998      28.61  1:04.13      3:25.56   
  Christian Andersen  1999      26.82  57.31      4:22.87   
                     
Tøsedrengene 1  2001  Hørsholm Svømmeforening            4:45.46   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      33.72  1:08.90      1:08.90   
  Asger Væver Hartvig  2002      37.03  1:20.64      2:29.54   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      31.92  1:09.51      3:39.05   
  Malte Egholm Brøns  2003      31.77  1:06.41      4:45.46   
                     
Køge Drenge 3  1997  Køge Svømmeklub            4:46.39   
  Thor B. Hansen  2000      35.85  1:15.25      1:15.25   
  Jacob Holm  2000      35.76  1:18.22      2:33.47   
  Rasmus Danielsen  2001      30.76  1:08.30      3:41.77   
  Kristian Heinz Buskov  2000      30.32  1:04.62      4:46.39   
                     
Farum Miniguns 1  2001  Farum Svømmeklub            4:51.93   
  Johannes K. Larsen  2002      35.77  1:14.43      1:14.43   
  Anders Christian Damgaard  2000      35.75  1:19.81      2:34.24   
  Christian Ong Hansen  2001      32.44  1:13.70      3:47.94   
  Rasmus Thode Møller  2002      29.58  1:03.99      4:51.93   
                     
Team Rocket  1997  Køge Svømmeklub            4:53.29   
  Mert Kaya  2001      34.31  1:09.34      1:09.34   
  Victor Lund  2002      39.80  1:24.00      2:33.34   
  Jonathan Eskildsen  2003      35.08  1:16.22      3:49.56   
  Daniel Hartkopf  2001      29.28  1:03.73      4:53.29   
                     
Søllerød Warriors  1999  Søllerød Svømmeklub            4:59.49   
  Valdemar Solok  2001      35.08  1:12.08      1:12.08   
  Karl Gustav B. Toft  2002      44.32  1:34.16      2:46.24   
  Mathias Nørskov  2001      33.12  1:12.59      3:58.83   
  Mark Wiskum  2001      28.50  1:00.66      4:59.49   
                     
Tøsedrengene 2  2001  Hørsholm Svømmeforening            5:03.33   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      40.44  1:22.93      1:22.93   
  Daniel Kjær Jørgensen  2001      35.98  1:19.12      2:42.05   
  Christoffer Hove  2002      34.26  1:16.31      3:58.36   
  Filip Bruhn  2003      30.57  1:04.97      5:03.33   
                     
10  Tøsedrengene 3  2001  Hørsholm Svømmeforening            5:45.93   
  Nikolas Hviid Andersen  2002      41.83  1:28.35      1:28.35   
  Otto Walther Holst  2003      44.66  1:35.88      3:04.23   
  Marcus Elkjær Samson  2003      37.30  1:25.67      4:29.90   
  Carl-Johan Bødtker  2003      35.57  1:16.03      5:45.93   
                     
11  Gsc Aspirant Drenge 1  2004  Gladsaxe Svømmeklub            6:05.91   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      45.21  1:31.38      1:31.38   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      47.49  1:41.73      3:13.11   
  Andreas Ivang Ladefoged  2004      39.60  1:32.75      4:45.86   
  Niels Krogh-Olsen  2004      37.74  1:20.05      6:05.91   
                     
12  Tøsedrengene 4  2003  Hørsholm Svømmeforening            6:07.10   
  Frederik Rink Larsen  2004      44.13  1:30.45      1:30.45   
  Joachim Lanzky Otto  2001      48.10  1:39.90      3:10.35   
  Janus Schnabl  2003      42.73  1:33.93      4:44.28   
  Lucas Kaavé  2004      38.61  1:22.82      6:07.10   
                     
13  Gsc Aspirant Drenge 2  2005  Gladsaxe Svømmeklub            6:14.82   
  Anton Hvistendahl Fabel  2004      48.15  1:38.77      1:38.77   
  Nicholas H. Hansen  2005      48.24  1:42.23      3:21.00   
  Nikolaj Fallenkamp  2004      44.10  1:37.88      4:58.88   
  Frederik Stender-Petersen  2005      36.65  1:15.94      6:14.82   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Gustav Abildgaard  2005      49.10  1:40.88      1:40.88   
  Jonathan S. Samuelsson  2005      54.65  1:56.43      3:37.31   
  Mikkel Andersen  2005      44.39  1:41.61      5:18.92   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  17:47 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark