2020-06-04   08:02:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  29 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    425          31.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.38                 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    372          32.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.94                 
Rebecca Petersen  2005    328          34.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.03                 
Ana Rosa Kragh  2005    311          35.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.92                 
Nanette Skou Clausen  2005    307          35.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.25                 
Matilde Schmidt-Lund  2005    288          35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.88                 
Josefine Staudt  2005    269          36.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.36                 
Alma Olivarius  2005    269          36.75   
  Lyngby Svømmeklub  39.11                 
Andrea Elnif Christiansen  2005    264          36.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.52                 
10  Asta Højberg  2005    228          38.81   
  Lyngby Svømmeklub  39.45                 
11  Kamma Rasmussen  2006    225          38.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.63                 
12  Astrid Hjuler Britze  2006    202          40.44   
  Hørsholm Svømmeforening  41.65                 
13  Amalie Rose Søndergaard  2006    192          41.07   
  Hørsholm Svømmeforening  47.52                 
14  Carla Heidemann  2007    188          41.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.21                 
15  Victoria Haslund Mourier  2007    184          41.65   
  Hørsholm Svømmeforening  45.66                 
16  Sofie Ewers Stokholm  2006    165          43.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.72                 
17  Alberte Lysdahl  2007    165          43.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
18  Ella Nikoline Borg  2005    163          43.41   
  Hørsholm Svømmeforening  44.34                 
19  Liv Panduro  2006    152          44.46   
  Hørsholm Svømmeforening  51.01                 
20  Julie Philip  2007    151          44.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.32                 
21  Freja Lysdahl  2007    137          45.99   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
22  Henriette Roos  2006    136          46.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  47.85                 
23  Victoria Xin Ai Liu Carst  2006    135          46.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.59                 
24  Maja Damkjær Bartels  2006    131          46.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  52.55                 
25  Astrid Høyer  2007    118          48.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.99                 
26  Emilie Dommer  2007    111          49.26   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
27  Louise Byrn  2006    104          50.43   
  Hørsholm Svømmeforening  47.04                 
28  Clara Katharina Sederholm  2006    102          50.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.33                 
29  Sofie Boas Olsen  2006    97          51.62   
  Hørsholm Svømmeforening  50.44                 
30  Anna Bruun-Møller  2007    89          53.11   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
Alma Rosenkrantz Green  2006              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  36.71                 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Saaby Schmidt  2002    562          28.75   
  Farum Svømmeklub  28.86                 
Naya Modin Thomsen  2003    508          29.73   
  Køge Svømmeklub  29.14                 
Elena Westmark Holm  2003    496          29.96   
  Hørsholm Svømmeforening  29.59                 
Zara Wendel  2002    494          30.01   
  Odsherred Svømmeklub  29.57                 
Cathrine Toftelund Larsen  2003    491          30.06   
  Lyngby Svømmeklub  32.73                 
Astrid Katrine Andersen  2002    483          30.24   
  Odsherred Svømmeklub  31.32                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    451          30.93   
  Lyngby Svømmeklub  32.57                 
Mia Krüger  2002    442          31.15   
  Farum Svømmeklub  31.42                 
Laura Borre Jacobsen  2004    437          31.27   
  Lyngby Svømmeklub  32.28                 
10  Johanna Juul Bay-Smidt  2002    436          31.28   
  Helsingør Svømmeklub  31.32                 
11  Caroline Meyer  2002    432          31.39   
  Hørsholm Svømmeforening  33.60                 
12  Jasmin Philip  2004    419          31.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.67                 
13  Annika Lundin Brockdorff  2003    417          31.75   
  Lyngby Svømmeklub  33.82                 
13  Maya Ehlers Hansen  2004    417          31.75   
  Farum Svømmeklub  31.79                 
15  Mathilde Hagihara  2004    415          31.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.24                 
16  Martha Hjuler Britze  2004    414          31.82   
  Hørsholm Svømmeforening  32.99                 
17  Ella Stenholt  2003    395          32.33   
  Lyngby Svømmeklub  32.57                 
18  Olivia Callesen  2004    393          32.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.65                 
19  Anastasia Smirnov  2004    387          32.54   
  Lyngby Svømmeklub  32.39                 
20  Sophie Gjelstrup  2002    381          32.71   
  Søllerød Svømmeklub  32.81                 
21  Sarah Holm Clausen  2004    381          32.72   
  Farum Svømmeklub  37.07                 
22  Dagmar Boeck  2004    378          32.80   
  Farum Svømmeklub  34.90                 
23  Rebecca Hoeck  2004    378          32.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.34                 
24  Clara Dreier  2004    377          32.84   
  Køge Svømmeklub  32.42                 
25  Malou Soelberg  2004    369          33.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.29                 
26  Emma Sahl Rasmussen  2004    368          33.11   
  Farum Svømmeklub  35.23                 
27  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    365          33.19   
  Hørsholm Svømmeforening  33.73                 
28  Maya Hatting Bärmann  2004    357          33.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.62                 
29  Fiona Andrea Have  2004    340          33.97   
  Lyngby Svømmeklub  33.83                 
30  Mathilde Busch Erhardi  2004    314          34.90   
  Hørsholm Svømmeforening  35.73                 
31  Clara Hartvig-Olsen  2004    304          35.29   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.89                 
32  Karoline K. Larsen  2004    302          35.34   
  Farum Svømmeklub  37.61                 
33  Laura Møller Sørensen  2004    293          35.70   
  Lyngby Svømmeklub  38.04                 
34  Emily Maack  2004    289          35.86   
  Lyngby Svømmeklub  35.54                 
35  Arwen Nybo  2004    259          37.19   
  Hørsholm Svømmeforening  37.42                 
36  Isabella Ravn Jensen  2004    257          37.31   
  Lyngby Svømmeklub  39.93                 
37  Mathilde Syberg Glud  2004    230          38.73   
  Hørsholm Svømmeforening  45.44                 
38  Mille Dige From  2004    169          42.87   
  Hørsholm Svømmeforening  49.21                 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Wennecke  1999    617          27.86   
  Helsingør Svømmeklub  27.97                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    564          28.72   
  Hørsholm Svømmeforening  28.42                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    538          29.17   
  Farum Svømmeklub  29.23                 
Frederikke Petri  2001    533          29.25   
  Søllerød Svømmeklub  28.91                 
Simone Jørgensen  1999    517          29.56   
  Farum Svømmeklub  30.00                 
Camilla Feldmann  1999    491          30.06   
  Helsingør Svømmeklub  29.51                 
Sara Krell Refn  1999    489          30.10   
  Farum Svømmeklub  29.69                 
Caroline Høst Lorenzen  1999    475          30.40   
  Helsingør Svømmeklub  30.34                 
Anna Elisabeth Mathiasen  2000    445          31.08   
  Helsingør Svømmeklub  30.64                 
10  Amalie Harplod Hansen  2001    398          32.24   
  Søllerød Svømmeklub  32.74                 
11  Zofia Kulon  2001    344          33.86   
  Søllerød Svømmeklub  34.62                 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofia Altoft  1998    634          27.61   
  Hørsholm Svømmeforening  27.15                 
Frederikke Houen  1998    455          30.84   
  Helsingør Svømmeklub  29.08                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  29 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:34 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark