2020-06-06   16:50:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  29 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Hviid Larsen  2004    305          31.04   
  Hørsholm Svømmeforening  31.40                 
Troels Fode  2004    288          31.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.82                 
Sebastian Greisen  2004    278          32.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.98                 
Cornelius Olsen  2005    266          32.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.93                 
Mikkel Roed  2004    264          32.59   
  Køge Svømmeklub  32.82                 
Robert E Falborg Pedersen  2005    248          33.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.96                 
Lucas Kaavé  2004    235          33.84   
  Hørsholm Svømmeforening  35.58                 
Phillip Niemann Madsen  2004    235          33.86   
  Lyngby Svømmeklub  36.44                 
Frederik Stender-Petersen  2005    207          35.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.74                 
10  Julius Rix Melchiorsen  2004    201          35.68   
  Hørsholm Svømmeforening  36.04                 
11  William Pohl Stangerup  2004    196          35.95   
  Hørsholm Svømmeforening  37.76                 
12  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    194          36.11   
  Hørsholm Svømmeforening  36.44                 
13  Frederik Rink Larsen  2004    191          36.26   
  Hørsholm Svømmeforening  36.72                 
14  William Rützou  2005    188          36.49   
  Hørsholm Svømmeforening  37.65                 
15  Gustav Steen Andersen  2006    179          37.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.26                 
16  Vincent Eddy Fabricius  2005    175          37.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.90                 
17  Oscar Svensson  2005    171          37.64   
  Hørsholm Svømmeforening  36.95                 
18  Aksel Thuesen Güsmer  2006    158          38.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.90                 
19  Mathias Bartholin Bruhn  2004    158          38.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.39                 
20  Andreas Kelstrup Schou  2005    154          38.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.25                 
21  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    136          40.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.66                 
22  Mattias Sand Nielsen  2005    136          40.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.21                 
23  Illia Bulba  2006    136          40.66   
  Hørsholm Svømmeforening  46.20                 
24  Anders W. Pedersen  2006    126          41.66   
  Hørsholm Svømmeforening  42.47                 
25  Frederik Molin  2005    114          43.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.55                 
26  Louis Giesel  2006    106          44.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.58                 
27  Axel Føns Voss  2005    91          46.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.78                 
28  Mads Ole Frederiksen  2004    88          46.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.17                 
29  Victor Henrik Ritnagel  2005    87          47.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.60                 
30  Christoffer R Søndergaard  2006    82          48.05   
  Hørsholm Svømmeforening  53.60                 
31  Marcus Westmark Holm  2007    71          50.38   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
32  Alexander Babenko  2007    58          54.01   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.00                 
Finn Elbo Card  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.00                 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mark Wiskum  2001    458          27.12   
  Søllerød Svømmeklub  27.46                 
Rasmus Danielsen  2001    455          27.18   
  Køge Svømmeklub  27.01                 
Viktor Nysøe Rehling  2001    439          27.50   
  Farum Svømmeklub  27.90                 
Nicklas Andersen  2001    425          27.81   
  Frederiksværk Svømmeklub  27.92                 
Christoffer H. Andersen  2002    420          27.90   
  Søllerød Svømmeklub  27.67                 
Mikkel Quaade  2003    390          28.61   
  Lyngby Svømmeklub  29.50                 
Joakim Køhn  2003    389          28.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  29.34                 
Asger Væver Hartvig  2002    363          29.29   
  Hørsholm Svømmeforening  28.81                 
Mathias Nørskov  2001    361          29.36   
  Søllerød Svømmeklub  29.48                 
10  Johannes K. Larsen  2002    357          29.45   
  Farum Svømmeklub  32.81                 
11  Mikkel Jørgensen  2003    350          29.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.14                 
12  Mohammed Ghizzaui  2003    338          30.01   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.24                 
13  Christoffer Hove  2002    322          30.50   
  Hørsholm Svømmeforening  31.11                 
14  Lucas Reuter  2002    314          30.75   
  Lyngby Svømmeklub  32.02                 
15  Bror Textor-Broch  2003    305          31.04   
  Lyngby Svømmeklub  34.55                 
16  Alens Daugelis  2002    295          31.39   
  Farum Svømmeklub  33.04                 
17  Simon Als-Nielsen  2003    292          31.49   
  Farum Svømmeklub  36.51                 
18  Peter Vinge-Maigaard  2003    281          31.90   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.56                 
19  Mikkel Hansen  2003    277          32.06   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.70                 
20  Valdemar Ditlev Kragh  2003    274          32.18   
  Lyngby Svømmeklub  32.88                 
21  Frederik Jørgensen  2003    261          32.69   
  Farum Svømmeklub  34.30                 
22  Kasper Feld Sørensen  2002    260          32.76   
  Lyngby Svømmeklub  33.88                 
23  Otto Walther Holst  2003    233          33.98   
  Hørsholm Svømmeforening  35.93                 
24  Carl-Johan Bødtker  2003    230          34.10   
  Hørsholm Svømmeforening  35.31                 
25  Joachim Lanzky Otto  2001    202          35.61   
  Hørsholm Svømmeforening  36.33                 
26  Mads Guldborg Knudsen  2003    200          35.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.75                 
Daniel Kjær Jørgensen  2001              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  29.33                 
Gustav Caleb  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  31.72                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  32.52                 
Malthe Letting  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  26.67                 
Rasmus Thode Møller  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  32.31                 
William Houen  2001              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  26.13                 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Nielsen  1999    581          25.05   
  Køge Svømmeklub  25.20                 
Adam Hansen  1998    515          26.08   
  Søllerød Svømmeklub  26.48                 
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    504          26.27   
  Køge Svømmeklub  26.13                 
Mads Ejdrup Hansen  1999    501          26.32   
  Helsingør Svømmeklub  25.95                 
Christian Andersen  1999    454          27.20   
  Søllerød Svømmeklub  27.19                 
Lucas Hoffmann  2000    446          27.36   
  Helsingør Svømmeklub  27.68                 
Emil Tönshoff  2000    414          28.05   
  Helsingør Svømmeklub  28.43                 
Kim Emil K. Petersen  1999    385          28.74   
  Helsingør Svømmeklub  28.88                 
Kristian Heinz Buskov  2000    383          28.79   
  Køge Svømmeklub  29.01                 
10  Anders Christian Damgaard  2000    375          28.98   
  Farum Svømmeklub  29.91                 
11  Scott Steenberg  2000    357          29.46   
  Farum Svømmeklub  29.48                 
12  Adrian Roed Schønning  2000    321          30.52   
  Helsingør Svømmeklub  30.26                 
 
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ömer Faruk Benli  1993    625          24.45   
  Helsingør Svømmeklub  23.76                 
Mathias Marsengo  1997    541          25.65   
  Helsingør Svømmeklub  25.42                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  29 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:51 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark