Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Spar Nord Hørsholm Cup |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
14:30 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
363 |
1:11.62 |
2:30.42 |
3:51.84 |
|
5:08.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Roed |
2004 |
|
330 |
1:17.40 |
2:40.64 |
4:00.39 |
|
5:18.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Troels Fode |
2004 |
|
328 |
1:15.50 |
2:37.72 |
3:59.74 |
|
5:18.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
327 |
1:17.95 |
2:40.81 |
4:02.44 |
|
5:19.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Schultz |
2004 |
|
244 |
1:23.30 |
2:55.03 |
4:27.09 |
|
5:52.02 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Houen |
2001 |
|
573 |
1:02.51 |
2:09.34 |
3:16.32 |
|
4:24.89 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
526 |
1:06.31 |
2:15.89 |
3:25.08 |
|
4:32.58 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
470 |
1:07.09 |
2:19.68 |
3:32.80 |
|
4:42.91 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
443 |
1:08.92 |
2:24.27 |
3:36.74 |
|
4:48.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
417 |
1:08.69 |
2:24.40 |
3:38.17 |
|
4:54.45 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Filip Bruhn |
2003 |
|
400 |
1:09.73 |
2:27.11 |
3:44.16 |
|
4:58.56 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
5:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William Kristensen |
2003 |
|
286 |
1:21.02 |
2:47.11 |
4:12.09 |
|
5:33.71 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
6:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ludvig Montag |
2003 |
|
285 |
1:18.90 |
2:43.83 |
4:10.91 |
|
5:34.36 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
|
274 |
1:19.77 |
2:46.95 |
4:14.03 |
|
5:38.72 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
6:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janus Schnabl |
2003 |
|
253 |
1:23.59 |
2:53.25 |
4:22.49 |
|
5:47.87 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
6:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Guldborg Knudsen |
2003 |
|
241 |
1:23.82 |
2:54.09 |
4:23.96 |
|
5:53.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
6:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktor Nysøe Rehling |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Farum Svømmeklub |
6:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
629 |
1:02.23 |
2:08.81 |
3:13.97 |
|
4:16.76 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Andersen |
1999 |
|
616 |
1:01.71 |
2:07.48 |
3:14.23 |
|
4:18.58 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
607 |
1:02.40 |
2:08.25 |
3:14.55 |
|
4:19.82 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Nielsen |
1999 |
|
582 |
1:03.01 |
2:08.85 |
3:15.61 |
|
4:23.45 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob Holm |
2000 |
|
479 |
1:06.87 |
2:17.83 |
3:29.98 |
|
4:41.26 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
|
470 |
1:06.44 |
2:19.12 |
3:32.06 |
|
4:42.98 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Tönshoff |
2000 |
|
446 |
1:07.11 |
2:20.31 |
3:33.67 |
|
4:47.93 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Heinz Buskov |
2000 |
|
416 |
1:07.41 |
2:21.86 |
3:38.17 |
|
4:54.62 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Scott Steenberg |
2000 |
|
405 |
1:11.25 |
2:27.89 |
3:43.94 |
|
4:57.35 |
|
|
Farum Svømmeklub |
5:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thor B. Hansen |
2000 |
|
383 |
1:09.66 |
2:27.68 |
3:45.22 |
|
5:02.78 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Holst |
1991 |
|
613 |
1:02.46 |
2:09.67 |
3:15.22 |
|
4:18.93 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
580 |
1:05.38 |
2:13.07 |
3:18.17 |
|
4:23.77 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Lundgren |
1996 |
|
537 |
1:03.50 |
2:11.39 |
3:21.05 |
|
4:30.75 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
14:30 |
|