2020-05-27   05:31:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Troels Fode  2004    342  38.99        1:22.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.11                 
                     
Oliver Sperling  2004    222  44.41        1:35.56   
  Lyngby Svømmeklub  1:35.68                 
                     
Sebastian Greisen  2004    221  45.66        1:35.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.42                 
                     
Michael Halck  2004    208  46.16        1:37.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:52.45                 
                     
Mikkel Andersen  2005    204  47.64        1:38.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.84                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    200  46.80        1:39.01   
  Lyngby Svømmeklub  1:41.60                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    189  47.14        1:40.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.93                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    177  48.68        1:43.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.86                 
                     
William Bogø Andersen  2005    146  51.58        1:49.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.35                 
                     
10  Vincent Eddy Fabricius  2005    138  52.00        1:52.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.00                 
                     
11  William Pohl Stangerup  2004    134  52.87        1:52.92   
  Hørsholm Svømmeforening  1:50.15                 
                     
12  Gustav Abildgaard  2005    134  54.91        1:52.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.18                 
                     
13  Nikolaj Fallenkamp  2004    131  55.41        1:53.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.05                 
                     
14  Aksel Thuesen Güsmer  2006    129  53.81        1:54.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.00                 
                     
15  Oscar Svensson  2005    120  56.78        1:57.32   
  Hørsholm Svømmeforening  2:15.99                 
                     
16  Niels Krogh-Olsen  2004    120  56.46        1:57.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:59.56                 
                     
17  David Johannes Dahl  2006    119  55.14        1:57.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.00                 
                     
18  William Folkmann  2006    119  55.50        1:57.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
                     
19  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    119  57.00        1:57.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.67                 
                     
20  Halfdan Dahl Jespersen  2006    110  57.15        2:00.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.00                 
                     
21  Louis Giesel  2006    106  59.08        2:02.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
                     
22  Ikaros Volianitis  2004    86  1:00.40        2:11.06   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.13                 
                     
23  Karl Korfix Barlebo  2006    81  1:04.09        2:13.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
                     
Axel Føns Voss  2005              DSQ  3 armtag under vand 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
                     
Mathias Bartholin Bruhn  2004              DSQ  ej samtidig ber v50m 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.78                 
                     
William Bendix Schmidt  2005              DSQ  2 crawlben v. 50m ve 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.57                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Hartkopf  2001    438  36.11        1:16.21   
  Køge Svømmeklub  1:17.89                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    425  37.11        1:17.00   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.30                 
                     
Mert Kaya  2001    410  37.02        1:17.93   
  Køge Svømmeklub  1:20.41                 
                     
Mohammed Ghizzaui  2003    393  37.00        1:19.05   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.29                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    389  37.39        1:19.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.66                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    388  37.92        1:19.41   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.72                 
                     
Mark Wiskum  2001    385  37.73        1:19.61   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.28                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    380  37.34        1:19.96   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.93                 
                     
Daniel Kjær Jørgensen  2001    371  37.52        1:20.56   
  Hørsholm Svømmeforening  1:19.04                 
                     
10  Mikkel Quaade  2003    338  39.61        1:23.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.84                 
                     
11  Victor Lund  2002    320  39.85        1:24.62   
  Køge Svømmeklub  1:23.56                 
                     
12  Mathias Nørskov  2001    312  40.36        1:25.37   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.43                 
                     
13  Anders Lundin Brockdorff  2003    293  40.93        1:27.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.80                 
                     
14  Bror Textor-Broch  2003    276  42.16        1:28.88   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.61                 
                     
15  Christoffer W Frederiksen  2003    267  42.49        1:29.84   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.95                 
                     
16  Karl Gustav B. Toft  2002    263  42.81        1:30.35   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.55                 
                     
17  Noah Koefoed Weiss  2003    259  43.19        1:30.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.61                 
                     
18  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    257  42.91        1:30.99   
  Lyngby Svømmeklub  1:30.64                 
                     
19  Christoffer Hove  2002    257  43.48        1:31.09   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.74                 
                     
20  Bertram Dalgas Frederikse  2003    234  43.52        1:33.87   
  Køge Svømmeklub  1:31.32                 
                     
21  Otto Walther Holst  2003    223  45.40        1:35.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.96                 
                     
22  Valdemar Brøns  2003    218  45.97        1:36.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.97                 
                     
23  Kasper Feld Sørensen  2002    211  45.85        1:37.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:58.36                 
                     
24  Ludvig Montag  2003    204  47.21        1:38.25   
  Søllerød Svømmeklub  1:45.78                 
                     
25  Christian Kento Rasmussen  2001    195  46.95        1:39.79   
  Søllerød Svømmeklub  1:40.20                 
                     
26  Joachim Lanzky Otto  2001    191  47.66        1:40.45   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.54                 
                     
27  Nikolas Hviid Andersen  2002    174  47.95        1:43.58   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.80                 
                     
28  Andreas Hoffmann  2003    149  50.75        1:49.22   
  Lyngby Svømmeklub  1:44.07                 
                     
David Cano Rosenvold  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:36.20                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Hoffmann  2000    493  34.41        1:13.27   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.71                 
                     
Andreas L. Damgård  2000    456  34.92        1:15.22   
  Køge Svømmeklub  1:12.78                 
                     
Anders Christian Damgaard  2000    424  35.52        1:17.07   
  Farum Svømmeklub  1:18.21                 
                     
Jacob Holm  2000    401  36.18        1:18.49   
  Køge Svømmeklub  1:13.93                 
                     
Matthæus Vámosi  2000    377  37.67        1:20.16   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.95                 
                     
Sander Andkjær Doberck  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.99                 
                     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Christensen  1995    640  31.85        1:07.21   
  Køge Svømmeklub  1:04.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark