2020-05-27   04:09:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Greisen  2004    249  42.20  1:28.17  2:13.31    2:57.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.04                 
                     
Mikkel Andersen  2005    244  43.36  1:28.74  2:14.33    2:58.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.79                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    241  44.86  1:32.35  2:16.80    2:59.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:06.63                 
                     
Frederik Rink Larsen  2004    222  43.54  1:30.54  2:18.54    3:04.57   
  Hørsholm Svømmeforening  3:12.66                 
                     
William Bendix Schmidt  2005    196  45.17  1:34.71  2:24.07    3:12.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:35.41                 
                     
Oliver Zeeberg Iversen  2004    180  47.64  1:38.74  2:29.17    3:18.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:37.29                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004    156  49.42  1:44.17  2:38.27    3:27.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:47.54                 
                     
Matthias Slot  2005    153  52.39  1:45.05  2:37.99    3:29.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.43                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006    145  51.40  1:45.42  2:41.39    3:32.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:33.33                 
                     
10  Gustav Steen Andersen  2006    143  51.82  1:46.60  2:40.73    3:33.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:36.91                 
                     
11  Vincent Eddy Fabricius  2005    132  52.99  1:48.88  2:43.70    3:39.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:46.54                 
                     
12  Mads Ole Frederiksen  2004    102  58.23  2:02.19  3:02.33    3:59.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:49.65                 
                     
Andreas Kelstrup Schou  2005              DSQ  ej fortsat bev v/100 
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004              DSQ  neddykket indslag 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:04.12                 
                     
William Folkmann  2006              DSQ  ej fortsat bev v/150 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:02.24                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mark Wiskum  2001    364  37.01  1:17.60  1:58.41    2:36.73   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.85                 
                     
Christian Ong Hansen  2001    349  36.06  1:17.94  1:59.18    2:38.82   
  Farum Svømmeklub  2:32.17                 
                     
Johannes K. Larsen  2002    347  36.50  1:16.77  1:58.12    2:39.12   
  Farum Svømmeklub  2:41.95                 
                     
Rasmus Danielsen  2001    338  39.13  1:20.06  2:00.89    2:40.63   
  Køge Svømmeklub  2:34.40                 
                     
Valdemar Brøns  2003    323  39.89  1:22.82  2:03.62    2:43.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.00                 
                     
Filip Bruhn  2003    318  37.66  1:19.00  2:01.78    2:43.80   
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.13                 
                     
Kasper Feld Sørensen  2002    277  39.51  1:24.44  2:08.96    2:51.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.02                 
                     
Asger Hugo Juul  2003    273  42.54  1:26.38  2:10.70    2:52.50   
  Søllerød Svømmeklub  2:48.73                 
                     
Marcus Elkjær Samson  2003    249  43.70  1:29.59  2:14.77    2:57.69   
  Hørsholm Svømmeforening  3:08.93                 
                     
10  Andreas Hoffmann  2003    243  43.94  1:30.50  2:15.84    2:59.34   
  Lyngby Svømmeklub  3:03.01                 
                     
11  Christian Kento Rasmussen  2001    240  42.22  1:28.91  2:15.40    2:59.91   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.98                 
                     
12  Niels Marcus Pilgaard  2003    228  41.68  1:28.62  2:16.54    3:03.11   
  Lyngby Svømmeklub  3:00.83                 
                     
13  Mathias Ehlers  2003    222  44.69  1:32.51  2:20.44    3:04.70   
  Søllerød Svømmeklub  2:58.69                 
                     
14  Sebastian Rasmussen  2003    218  43.45  1:30.24  2:18.58    3:05.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:08.65                 
                     
Janus Rosholm  2002              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  2:42.88                 
                     
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ejdrup Hansen  1999    523  31.84  1:06.69  1:42.66    2:18.90   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.97                 
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    494  33.01  1:08.76  1:44.80    2:21.49   
  Søllerød Svømmeklub  2:22.80                 
                     
Thor B. Hansen  2000    331  38.12  1:18.84  2:00.81    2:41.77   
  Køge Svømmeklub  2:27.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  17:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark