2020-05-27   05:36:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup    Udskriftsdato  28 maj 2016   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 maj 2016         
 
 
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2016 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Ksk Piger 1  1997  Køge Svømmeklub            4:49.41   
  Pernille Pedersen  2001      36.69  1:15.39      1:15.39   
  Melanie Degner  2000      35.31  1:16.71      2:32.10   
  Maria Caroline Krumbak  2000      32.31  1:11.14      3:43.24   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      31.45  1:06.17      4:49.41   
                     
Farum Girl Squad 1  1999  Farum Svømmeklub            5:01.62   
  Simone Jørgensen  1999      36.34  1:15.86      1:15.86   
  Sara Krell Refn  1999      41.08  1:25.85      2:41.71   
  Clara Marott Schelde  2000      34.47  1:15.00      3:56.71   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      30.72  1:04.91      5:01.62   
                     
Tøsepigerne 1  1998  Hørsholm Svømmeforening            5:08.65   
  Julie Frisch Hoff  2002      39.47  1:20.57      1:20.57   
  Emma Hjort Kaas  2002      37.71  1:21.27      2:41.84   
  Sofia Altoft  1998      35.23  1:21.16      4:03.00   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      30.83  1:05.65      5:08.65   
                     
Søllerød Girls  2001  Søllerød Svømmeklub            5:09.86   
  Sophie Gjelstrup  2002      39.66  1:21.50      1:21.50   
  Martha Vitus Tversted  2002      36.87  1:20.03      2:41.53   
  Frederikke Petri  2001      34.64  1:16.79      3:58.32   
  Amalie Harplod Hansen  2001      33.50  1:11.54      5:09.86   
                     
Køge Piger 2  1997  Køge Svømmeklub            5:12.43   
  Line Nøhr Petersen  2003      40.38  1:23.23      1:23.23   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      38.54  1:23.49      2:46.72   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      36.63  1:19.69      4:06.41   
  Naya Modin Thomsen  2003      31.06  1:06.02      5:12.43   
                     
Farum Girl Squad 2  1999  Farum Svømmeklub            5:15.16   
  Kathrine Pii Frederiksen  2000      40.14  1:22.10      1:22.10   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      40.78  1:29.34      2:51.44   
  Mia Krüger  2002      35.64  1:18.94      4:10.38   
  Stine Saaby Schmidt  2002      30.19  1:04.78      5:15.16   
                     
Tøsepigerne 2  2002  Hørsholm Svømmeforening            5:23.69   
  Victoria Husted Volden  2003      41.20  1:24.52      1:24.52   
  Astrid Thimmer  2003      41.60  1:28.75      2:53.27   
  Elena Westmark Holm  2003      34.84  1:20.81      4:14.08   
  Caroline Meyer  2002      32.24  1:09.61      5:23.69   
                     
Tøsepigerne 3  2002  Hørsholm Svømmeforening            5:34.11   
  Martha Hjuler Britze  2004      39.60  1:23.00      1:23.00   
  Caroline Salskov Jensen  2005      43.34  1:32.41      2:55.41   
  Camilla Kaavé  2003      40.42  1:25.69      4:21.10   
  Mathilde Vangkilde Jensen  2002      34.00  1:13.01      5:34.11   
                     
Team Rocket  1997  Køge Svømmeklub            5:34.79   
  Clara Dreier  2004      41.52  1:25.60      1:25.60   
  Silje Gärtner  2003      47.19  1:40.22      3:05.82   
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      35.07  1:18.45      4:24.27   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      33.08  1:10.52      5:34.79   
                     
10  Tøsepigerne 4  2003  Hørsholm Svømmeforening            6:03.73   
  Filippa Olivia Rützou  2003      44.27  1:31.14      1:31.14   
  Mathilde Edele Borg  2004      48.44  1:42.93      3:14.07   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      38.35  1:28.07      4:42.14   
  Caroline N.r. Søndergaard  2004      38.24  1:21.59      6:03.73   
                     
11  Gsc Aspirant Piger 1  2005  Gladsaxe Svømmeklub            6:08.86   
  Josefine Staudt  2005      44.32  1:30.83      1:30.83   
  Luna Christensen  2005      46.08  1:37.80      3:08.63   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      42.24  1:38.45      4:47.08   
  Nikoline Marie Lange  2005      37.37  1:21.78      6:08.86   
                     
12  Tøsepigerne 5  2004  Hørsholm Svømmeforening            6:21.32   
  Arwen Nybo  2004      49.31  1:40.37      1:40.37   
  Mathilde Busch Erhardi  2004      47.61  1:44.99      3:25.36   
  Clara Secher Termansen  2005      41.59  1:28.95      4:54.31   
  Laura Købke  2005      40.78  1:27.01      6:21.32   
                     
13  Gsc Aspirant Piger 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            7:11.92   
  Maise Trærup Tychsen  2006      52.92  1:55.95      1:55.95   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      55.71  2:00.45      3:56.40   
  Andrea Elnif Christiansen  2005      47.99  1:52.16      5:48.56   
  Alma Gotfredsen  2005      38.41  1:23.36      7:11.92   
                     
Hovedstadens Piger 1  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 2. svømmer 
  Matilde Maagøe  2007      47.53  1:40.22      1:40.22   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  28 maj 2016 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  17:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark