Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 2
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Tøsepigerne 1 | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 4:19.37 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 30.59 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 29.13 | 1:01.00 | 2:05.73 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.55 | 1:05.65 | 3:11.38 | ||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 32.07 | 1:07.99 | 4:19.37 | ||||||
2 | Farum Girl Squad 1 | 1999 | Farum Svømmeklub | 4:22.16 | ||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 30.69 | 1:04.93 | 1:04.93 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 31.19 | 1:05.29 | 2:10.22 | ||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 31.50 | 1:07.43 | 3:17.65 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.53 | 1:04.51 | 4:22.16 | ||||||
3 | Ksk Piger 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:23.40 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.64 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 32.22 | 1:08.49 | 2:12.94 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 32.01 | 1:06.49 | 3:19.43 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 30.60 | 1:03.97 | 4:23.40 | ||||||
4 | Køge Piger 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:28.32 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 31.87 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.17 | 1:05.33 | 2:11.74 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.36 | 1:08.72 | 3:20.46 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 32.34 | 1:07.86 | 4:28.32 | ||||||
5 | Farum Girl Squad 2 | 1999 | Farum Svømmeklub | 4:34.48 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 31.10 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 32.99 | 1:09.95 | 2:16.04 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 32.86 | 1:09.54 | 3:25.58 | ||||||
Mia Krüger | 2002 | 32.40 | 1:08.90 | 4:34.48 | ||||||
6 | Tøsepigerne 2 | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 4:43.95 | ||||||
Caroline Meyer | 2002 | 33.50 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 32.61 | 1:11.55 | 2:23.16 | ||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 33.67 | 1:11.00 | 3:34.16 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 33.25 | 1:09.79 | 4:43.95 | ||||||
7 | Tøsepigerne 3 | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 4:50.08 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 35.55 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Sofie Slotved | 2002 | 33.96 | 1:11.75 | 2:24.37 | ||||||
Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 34.48 | 1:13.19 | 3:37.56 | ||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 34.30 | 1:12.52 | 4:50.08 | ||||||
8 | Tøsepigerne 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:06.62 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 36.02 | 1:15.18 | 1:15.18 | ||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 37.33 | 1:18.13 | 2:33.31 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.21 | 1:17.14 | 3:50.45 | ||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 36.69 | 1:16.17 | 5:06.62 | ||||||
9 | Tøsepigerne 5 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:35.33 | ||||||
Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 37.30 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Clara Secher Termansen | 2005 | 41.11 | 1:24.82 | 2:45.40 | ||||||
Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 39.68 | 1:24.21 | 4:09.61 | ||||||
Arwen Nybo | 2004 | 41.26 | 1:25.72 | 5:35.33 | ||||||
10 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:48.14 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 43.17 | 1:29.07 | 1:29.07 | ||||||
Ditte Jensen | 2005 | 39.44 | 1:25.08 | 2:54.15 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 41.02 | 1:29.36 | 4:23.51 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 40.06 | 1:24.63 | 5:48.14 | ||||||
11 | Gsc Aspirant Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:53.17 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 39.66 | 1:22.94 | 1:22.94 | ||||||
Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 40.85 | 1:27.16 | 2:50.10 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 42.28 | 1:33.10 | 4:23.20 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 42.56 | 1:29.97 | 5:53.17 | ||||||
12 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:59.59 | ||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 44.43 | 1:32.53 | 1:32.53 | ||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 45.11 | 1:34.10 | 3:06.63 | ||||||
Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 41.09 | 1:27.44 | 4:34.07 | ||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 39.90 | 1:25.52 | 5:59.59 | ||||||
13 | Heydes Piger 1 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 6:32.80 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 40.87 | 1:27.43 | 1:27.43 | ||||||
Sofie Boas Olsen | 2006 | 55.29 | 1:53.80 | 3:21.23 | ||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 45.30 | 1:38.19 | 4:59.42 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 42.85 | 1:33.38 | 6:32.80 | ||||||
14 | Heydes Piger 2 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 6:53.35 | ||||||
Mathilde Syberg Glud | 2004 | 43.37 | 1:34.46 | 1:34.46 | ||||||
Amalie Busch Erhardi | 2006 | 49.41 | 1:41.90 | 3:16.36 | ||||||
Louise Byrn | 2006 | 53.42 | 1:56.28 | 5:12.64 | ||||||
Ella Nikoline Borg | 2005 | 47.69 | 1:40.71 | 6:53.35 | ||||||
- | Gsc Aspirant Piger 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 38.55 | 1:22.62 | 1:22.62 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 38.57 | 1:24.63 | 2:47.25 | ||||||
- | Søllerød Fighters | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 30.51 | 1:03.65 | 1:03.65 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 33.75 | 1:11.83 | 2:15.48 | ||||||
Amalie Harplod Hansen | 2001 | 33.47 | 1:11.21 | 3:26.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:51 |