Resultater for Brøndby Sommer Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 46.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.49 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 46.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.95 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 47.15 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.20 | |||||||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 47.81 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 54.03 | |||||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | 48.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.22 | |||||||||
6 | Selma Nørby | 2006 | 48.43 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.00 | |||||||||
7 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 48.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.45 | |||||||||
8 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.59 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 50.91 | |||||||||
9 | Ida Mogensen | 2006 | 49.71 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 51.72 | |||||||||
10 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 49.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.14 | |||||||||
11 | Anna Blom Bygum | 2006 | 50.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.11 | |||||||||
12 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 50.73 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
13 | Alberte K. Andersen | 2006 | 50.76 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.06 | |||||||||
14 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 51.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.93 | |||||||||
15 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 51.40 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 52.26 | |||||||||
16 | Wilma Nørgaard | 2006 | 52.31 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.11 | |||||||||
17 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.25 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 54.19 | |||||||||
18 | Astrid Høyer | 2007 | 55.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.00 | |||||||||
19 | Frederikke Westh | 2007 | 57.28 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.99 | |||||||||
20 | Mejse Jakobsen | 2007 | 57.75 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 53.48 | |||||||||
21 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 59.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.36 | |||||||||
22 | Alberte Ricken | 2007 | 1:04.48 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 34.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.15 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 37.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
3 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 38.78 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 39.05 | |||||||
Herlev Svømning | 40.73 | |||||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | 39.05 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.27 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 39.80 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 41.27 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 42.79 | |||||||||
8 | Nynne Jakobsen | 2004 | 41.76 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
9 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 42.19 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.79 | |||||||||
10 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 42.50 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.46 | |||||||||
11 | Lærke Møller | 2005 | 43.27 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 46.54 | |||||||||
12 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 43.44 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.69 | |||||||||
13 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 44.03 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | 46.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.92 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 47.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.90 | |||||||||
16 | Olivia Ølshøj | 2005 | 47.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 45.00 | |||||||||
17 | Caroline Svane | 2005 | 49.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.52 | |||||||||
18 | Caroline Lego Berg | 2004 | 51.18 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 52.83 | |||||||||
19 | Katrine Holm | 2005 | 51.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.13 | |||||||||
20 | Ellen Prescott | 2005 | 52.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 54.28 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 54.07 | |||||||||
- | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.66 | |||||||||
- | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 47.11 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zara Wendel | 2002 | 32.48 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | 34.02 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 34.24 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 34.65 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.96 | |||||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 37.38 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 38.81 | |||||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | 37.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
7 | Ida Hebeltoft | 2003 | 38.29 | |||||||
Herlev Svømning | 37.28 | |||||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | 40.12 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
9 | Ida Oest | 2003 | 42.45 | |||||||
Herlev Svømning | 47.16 | |||||||||
10 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 43.08 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 43.94 | |||||||||
11 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | 46.03 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.36 | |||||||||
12 | Clara Kongsfelt | 2003 | 47.77 | |||||||
Herlev Svømning | 43.47 | |||||||||
13 | Linea Christiansen | 2003 | 48.97 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 32.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.95 | |||||||||
2 | Volena Dimitrova | 1999 | 35.20 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.26 | |||||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | 37.93 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:36 |