2018-12-11   01:04:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  29 maj 2016   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2016         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.87   
Märta Sjöberg  2007  Kanaans Simsällskap            48.74   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.01   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.49   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            50.51   
Tyra Korent  2006  Åkersberga Simsällskap            51.80   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb            54.00   
Signe Lindholm  2006  Åkersberga Simsällskap            56.51   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            39.13   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            39.39   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.88   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            41.78   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            42.16   
Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            42.22   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            42.22   
Elisabeth Fletcher-Sjöman  2004  Åkersberga Simsällskap            42.24   
Möja Flink  2005  Kanaans Simsällskap            43.57   
10  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.92   
11  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            44.10   
12  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.01   
13  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            45.46   
14  Céline Flöjt  2005  IF Åland            46.15   
15  Saga Strömstedt  2004  Åkersberga Simsällskap            46.38   
16  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            46.78   
17  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap            47.17   
18  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            47.50   
19  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.65   
20  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            47.75   
21  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            48.08   
22  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            48.30   
23  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            48.57   
24  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            49.56   
25  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            49.87   
26  Emelie Måtar  2004  IF Åland            49.91   
27  Anna Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.93   
28  Emma Wallmark  2005  Kanaans Simsällskap            50.93   
29  Filippa Bonorden  2005  Åkersberga Simsällskap            52.00   
30  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            52.18   
31  Cajsa Jansson  2004  Åkersberga Simsällskap            52.19   
32  Felicia Rydheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            54.43   
33  Mathilda Anderzon  2005  Åkersberga Simsällskap            55.33   
34  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap            56.97   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            33.05   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            35.62   
Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            36.87   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            38.17   
Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            38.22   
Emma Marcus  2002  IF Åland            38.38   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            38.80   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb            39.04   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            39.43   
10  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            39.52   
11  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            40.27   
12  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            40.71   
13  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            41.04   
14  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            41.70   
15  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.12   
16  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            42.60   
17  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            44.64   
18  Rebecca Duns  2003  IF Åland            44.88   
19  Josephine Premat  2003  Södertälje Simsällskap            45.59   
20  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            45.95   
21  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            48.97   
22  Anushka Bhowmik  2003  Solna Sundbyberg SS 04            49.35   
23  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04            50.34   
24  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            50.39   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            32.93   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            41.20   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            41.58   
Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap            42.00   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb            46.57   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb            49.66   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IF Åland            32.36   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap            33.99   
Fanny Ek  1999  IF Åland            35.13   
Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap            37.30   
Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap            38.54   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            38.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  29 maj 2016 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner