Results for UGP3-Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | UGP 3 - 2016 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangr | Sprvgen sim & Stockholms simfrbund | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 04 juni 2016 |
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 18 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Antlv | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 32.41 | 1:10.11 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.90 | 1:13.48 | |||||
3 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:16.92 | |||||
4 | Lucas Hultman | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.61 | 1:18.71 | |||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 37.39 | 1:20.64 | |||||
6 | Nikola Despotovic | 1998 | Sdertrns Simsllskap | 38.46 | 1:23.25 | |||||
7 | Erik Ottosson | 1999 | Sprvgen Simfrening | 39.59 | 1:24.89 | |||||
8 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsllskap | 41.12 | 1:27.68 | |||||
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 32.80 | 1:13.47 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsllskap | 34.94 | 1:13.70 | |||||
3 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:14.35 | |||||
4 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 36.07 | 1:15.61 | |||||
5 | Markus Charlton | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 36.32 | 1:16.22 | |||||
6 | Adam Sehmi | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 36.06 | 1:18.30 | |||||
7 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.32 | 1:19.14 | |||||
8 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.70 | 1:27.95 | |||||
9 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.86 | 1:29.63 | |||||
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Algot Lindwall | 2002 | Tyres Simsllskap | 34.89 | 1:15.82 | |||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Sprvgen Simfrening | 35.85 | 1:18.03 | |||||
3 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.15 | 1:18.18 | |||||
4 | William Bernhardsson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 36.74 | 1:20.26 | |||||
5 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.94 | 1:21.57 | |||||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.69 | 1:23.41 | |||||
7 | Juan Esbjrnsson | 2002 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 39.96 | 1:24.56 | |||||
8 | Robin Wallengren | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 38.31 | 1:25.66 | |||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 42.56 | 1:29.40 | |||||
10 | Aaron OMalley | 2002 | Sprvgen Simfrening | 43.03 | 1:29.65 | |||||
11 | Gordon lund | 2002 | Sprvgen Simfrening | 43.11 | 1:33.09 | |||||
12 | Theodor Fridh | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 44.67 | 1:35.04 | |||||
13 | Nils Backlund | 2002 | Sprvgen Simfrening | 44.86 | 1:35.20 | |||||
14 | Jonathan Plsson | 2002 | Sprvgen Simfrening | 45.76 | 1:35.57 | |||||
15 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 46.75 | 1:39.64 | |||||
16 | Matyas Trk | 2002 | Sprvgen Simfrening | 48.18 | 1:43.58 | |||||
17 | Oskar Kll | 2002 | Sprvgen Simfrening | 49.89 | 1:44.92 | |||||
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Majta | 2003 | Sdertrns Simsllskap | 36.16 | 1:18.51 | |||||
2 | Malte Sderberg | 2004 | Sdertrns Simsllskap | 39.10 | 1:24.00 | |||||
3 | Gustav Annas | 2003 | Sprvgen Simfrening | 40.11 | 1:25.12 | |||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.64 | 1:27.59 | |||||
5 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.98 | 1:28.06 | |||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.96 | 1:29.84 | |||||
7 | David Neuhardt | 2003 | Sprvgen Simfrening | 41.95 | 1:30.04 | |||||
8 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.90 | 1:30.25 | |||||
9 | Einar Styrman | 2005 | Sprvgen Simfrening | 44.79 | 1:34.21 | |||||
10 | Daner Alex Tapia | 2005 | Sdertrns Simsllskap | 44.42 | 1:35.81 | |||||
11 | Isak Wallstrm-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.78 | 1:37.11 | |||||
12 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.82 | 1:37.17 | |||||
13 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.70 | 1:38.31 | |||||
14 | Victor Trgrdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 46.68 | 1:38.75 | |||||
15 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsllskap | 46.49 | 1:39.19 | |||||
16 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 46.80 | 1:40.46 | |||||
17 | Jack Sjberg | 2005 | Wisby Simsllskap | 48.99 | 1:41.22 | |||||
18 | Markus Annas | 2004 | Sprvgen Simfrening | 46.22 | 1:41.60 | |||||
19 | Oliver Hglund | 2003 | Wisby Simsllskap | 47.63 | 1:43.61 | |||||
20 | Anton Hglund | 2004 | Wisby Simsllskap | 49.26 | 1:43.65 | |||||
20 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsllskap | 49.78 | 1:43.65 | |||||
22 | Isak Andersson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssllskap | 48.00 | 1:47.19 | |||||
23 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Sprvgen Simfrening | 53.96 | 1:51.62 | |||||
24 | Aron Alexanderson | 2003 | Sprvgen Simfrening | 51.29 | 1:52.61 | |||||
25 | Leo Trolin | 2003 | Hellas Simklubb | 56.32 | 1:58.68 | |||||
26 | Carl Malm | 2005 | Sprvgen Simfrening | 56.56 | 1:58.85 | |||||
27 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 57.47 | 2:02.42 | |||||
- | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 05 juni 2016 |
Licensierad till: Sprvgens Simfrening | Utskriftstid | 10:06 |