Resultat för UGP3-Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:23 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
27.34 |
57.56 |
1:30.06 |
|
2:00.95 |
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
28.69 |
59.38 |
1:30.77 |
|
2:02.03 |
|
3 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
29.57 |
1:02.37 |
1:35.19 |
|
2:07.58 |
|
4 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.91 |
1:02.53 |
1:36.03 |
|
2:10.02 |
|
5 |
Carl Käll Jönsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
29.68 |
1:03.00 |
1:38.87 |
|
2:10.33 |
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.20 |
1:04.56 |
1:38.96 |
|
2:12.30 |
|
7 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.44 |
1:04.42 |
1:39.31 |
|
2:13.14 |
|
8 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.86 |
1:05.96 |
1:42.04 |
|
2:17.35 |
|
9 |
William Yttergren |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
30.81 |
1:06.82 |
1:44.77 |
|
2:22.13 |
|
10 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
31.62 |
1:08.35 |
1:46.24 |
|
2:23.98 |
|
11 |
Petter Nors |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
38.00 |
1:22.33 |
2:12.31 |
|
3:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
29.33 |
1:01.40 |
1:34.35 |
|
2:06.80 |
|
2 |
Gabriel Henkel |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.51 |
1:03.22 |
1:36.55 |
|
2:09.51 |
|
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
29.78 |
1:03.01 |
1:38.10 |
|
2:10.86 |
|
4 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.67 |
1:05.10 |
1:40.26 |
|
2:15.46 |
|
5 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.88 |
1:05.29 |
1:41.76 |
|
2:17.78 |
|
6 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.87 |
1:03.84 |
1:41.13 |
|
2:19.30 |
|
7 |
Adam Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.11 |
1:10.88 |
1:50.94 |
|
2:28.31 |
|
8 |
Noah Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.91 |
1:11.12 |
1:50.82 |
|
2:28.58 |
|
9 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
32.67 |
1:10.47 |
1:50.20 |
|
2:28.62 |
|
10 |
Pelle Andersson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.41 |
1:12.23 |
1:51.79 |
|
2:29.08 |
|
11 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.18 |
1:08.63 |
1:49.93 |
|
2:29.34 |
|
12 |
Kiflom Mogos |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.47 |
1:12.92 |
1:55.90 |
|
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.12 |
1:00.82 |
1:34.86 |
|
2:09.27 |
|
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.60 |
1:04.66 |
1:39.22 |
|
2:12.42 |
|
3 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.85 |
1:06.98 |
1:42.82 |
|
2:16.53 |
|
4 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.73 |
1:06.70 |
1:42.88 |
|
2:17.50 |
|
5 |
Jesper Granath |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.74 |
1:41.86 |
|
2:18.35 |
|
6 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.85 |
1:05.04 |
1:41.85 |
|
2:18.84 |
|
7 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.91 |
1:06.69 |
1:43.74 |
|
2:19.20 |
|
8 |
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.57 |
1:07.77 |
1:44.25 |
|
2:20.64 |
|
9 |
Axel Flykt-Rosén |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
29.64 |
1:03.91 |
1:40.90 |
|
2:22.45 |
|
10 |
Hugo Lindskog |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.18 |
1:07.34 |
1:45.71 |
|
2:24.86 |
|
11 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.63 |
1:09.93 |
1:48.73 |
|
2:27.59 |
|
12 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.12 |
1:12.21 |
1:52.62 |
|
2:31.15 |
|
13 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.46 |
1:11.69 |
1:51.88 |
|
2:31.21 |
|
14 |
Gustav Jonsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.04 |
1:09.99 |
1:52.45 |
|
2:32.85 |
|
15 |
Oliver Dahlin |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.02 |
1:17.51 |
1:58.99 |
|
2:40.45 |
|
16 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.97 |
1:14.30 |
1:57.76 |
|
2:41.15 |
|
17 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.94 |
1:17.27 |
2:00.90 |
|
2:41.66 |
|
18 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.57 |
1:18.60 |
2:02.99 |
|
2:45.51 |
|
19 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.06 |
1:22.67 |
2:07.20 |
|
2:50.76 |
|
20 |
Oskar Käll |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.35 |
1:23.28 |
2:09.37 |
|
2:51.73 |
|
21 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.82 |
1:27.91 |
2:17.07 |
|
3:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
29.55 |
1:04.00 |
1:41.70 |
|
2:16.82 |
|
2 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.65 |
1:11.91 |
1:50.75 |
|
2:28.77 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.33 |
1:11.27 |
1:51.02 |
|
2:29.54 |
|
4 |
Gustavs Cerps |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.85 |
1:14.41 |
1:55.11 |
|
2:33.55 |
|
5 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.98 |
1:17.78 |
1:59.57 |
|
2:38.01 |
|
6 |
Victor Trägårdh |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.96 |
1:18.30 |
2:00.25 |
|
2:39.52 |
|
7 |
Anton Höglund |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
35.87 |
1:16.83 |
2:00.09 |
|
2:40.05 |
|
8 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.62 |
1:17.79 |
1:59.74 |
|
2:41.03 |
|
9 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.82 |
1:21.56 |
2:05.97 |
|
2:42.64 |
|
10 |
Lukas Kelkay |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.74 |
1:18.03 |
2:01.07 |
|
2:43.21 |
|
11 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.97 |
1:17.95 |
2:03.31 |
|
2:44.89 |
|
12 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.42 |
1:21.06 |
2:04.59 |
|
2:46.46 |
|
13 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
38.26 |
1:22.52 |
2:08.42 |
|
2:50.32 |
|
14 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.86 |
1:21.74 |
2:06.43 |
|
2:50.54 |
|
15 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.72 |
1:24.91 |
2:09.92 |
|
2:52.88 |
|
16 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.31 |
1:23.67 |
2:10.85 |
|
2:55.97 |
|
17 |
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
40.06 |
1:29.24 |
2:18.72 |
|
3:04.53 |
|
18 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.65 |
1:25.60 |
2:18.97 |
|
3:09.33 |
|
19 |
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
41.72 |
1:30.31 |
2:22.10 |
|
3:11.24 |
|
- |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Edvin Jonsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:23 |
|