Tulokset UGP3-Eriksdal
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.58 |
1:06.49 |
1:40.31 |
|
2:13.60 |
|
2 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.94 |
1:05.13 |
1:41.50 |
|
2:18.74 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.17 |
1:07.25 |
1:43.19 |
|
2:18.86 |
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.11 |
1:07.54 |
1:43.54 |
|
2:19.05 |
|
5 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.61 |
1:06.63 |
1:42.74 |
|
2:19.43 |
|
6 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.21 |
1:06.13 |
1:43.25 |
|
2:20.18 |
|
7 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.47 |
1:07.99 |
1:45.38 |
|
2:23.87 |
|
8 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.51 |
1:10.10 |
1:47.76 |
|
2:24.06 |
|
9 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.46 |
1:08.39 |
1:46.28 |
|
2:24.17 |
|
10 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.84 |
1:08.43 |
1:47.08 |
|
2:25.09 |
|
11 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.83 |
1:11.24 |
1:49.75 |
|
2:27.44 |
|
12 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.56 |
1:10.92 |
1:50.47 |
|
2:29.51 |
|
13 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.16 |
1:12.23 |
1:52.45 |
|
2:32.43 |
|
14 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.10 |
1:15.26 |
1:55.90 |
|
2:32.47 |
|
15 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.28 |
1:13.51 |
1:53.77 |
|
2:32.59 |
|
16 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.32 |
1:13.11 |
1:54.05 |
|
2:34.45 |
|
17 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.28 |
1:13.34 |
1:54.29 |
|
2:34.80 |
|
18 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.20 |
1:13.55 |
1:55.51 |
|
2:36.68 |
|
19 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.76 |
1:14.52 |
1:55.85 |
|
2:37.35 |
|
20 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.08 |
1:16.16 |
1:57.80 |
|
2:38.06 |
|
21 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.59 |
1:14.64 |
1:57.72 |
|
2:39.03 |
|
22 |
Jessica Wiklund |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
33.62 |
1:12.31 |
1:55.38 |
|
2:40.03 |
|
23 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.16 |
1:17.47 |
1:59.71 |
|
2:40.60 |
|
- |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.38 |
1:09.55 |
1:46.34 |
|
2:22.59 |
|
2 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.82 |
1:10.34 |
1:46.76 |
|
2:23.00 |
|
3 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.95 |
1:11.30 |
1:48.00 |
|
2:24.07 |
|
4 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.22 |
1:10.43 |
1:47.94 |
|
2:24.31 |
|
5 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.12 |
1:11.43 |
1:49.78 |
|
2:25.23 |
|
6 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.02 |
1:11.53 |
1:50.10 |
|
2:27.22 |
|
7 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.27 |
1:10.29 |
1:49.57 |
|
2:28.23 |
|
8 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.50 |
1:12.97 |
1:52.26 |
|
2:29.90 |
|
9 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.95 |
1:11.61 |
1:51.40 |
|
2:31.35 |
|
10 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.55 |
1:12.38 |
1:52.73 |
|
2:31.42 |
|
11 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.26 |
1:15.08 |
1:56.12 |
|
2:34.76 |
|
12 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.14 |
1:14.65 |
1:54.90 |
|
2:35.48 |
|
13 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.69 |
1:19.34 |
2:02.04 |
|
2:43.28 |
|
14 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.01 |
1:18.74 |
2:02.14 |
|
2:44.93 |
|
15 |
Julia Lundgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
37.86 |
1:22.59 |
2:09.11 |
|
2:54.48 |
|
16 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.50 |
1:21.97 |
2:08.62 |
|
2:55.03 |
|
17 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.42 |
1:25.37 |
2:14.20 |
|
3:01.38 |
|
18 |
Jocelyn Sepp |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.06 |
1:27.37 |
2:18.31 |
|
3:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.44 |
1:08.73 |
1:45.92 |
|
2:21.64 |
|
2 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.19 |
1:12.06 |
1:50.95 |
|
2:27.73 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.32 |
1:10.55 |
1:50.12 |
|
2:27.75 |
|
4 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.58 |
1:12.60 |
1:50.93 |
|
2:27.98 |
|
5 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.41 |
1:11.58 |
1:51.61 |
|
2:29.38 |
|
6 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.18 |
1:12.88 |
1:52.77 |
|
2:29.77 |
|
7 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.53 |
1:12.89 |
1:51.95 |
|
2:30.42 |
|
8 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.74 |
1:13.33 |
1:52.43 |
|
2:31.03 |
|
9 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.59 |
1:12.39 |
1:54.48 |
|
2:35.22 |
|
10 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.44 |
1:15.85 |
1:56.85 |
|
2:35.74 |
|
11 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.65 |
1:15.29 |
1:56.93 |
|
2:36.25 |
|
12 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.18 |
1:14.38 |
1:56.71 |
|
2:36.88 |
|
13 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.67 |
1:16.99 |
1:58.20 |
|
2:36.89 |
|
14 |
Alva Udell |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
34.97 |
1:15.85 |
1:58.26 |
|
2:36.90 |
|
15 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.38 |
1:14.83 |
1:56.70 |
|
2:37.00 |
|
16 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.62 |
1:17.08 |
1:59.49 |
|
2:39.78 |
|
17 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.64 |
1:16.86 |
2:00.28 |
|
2:40.02 |
|
18 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.54 |
1:18.45 |
2:02.10 |
|
2:40.62 |
|
19 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.27 |
1:17.90 |
2:00.85 |
|
2:41.82 |
|
20 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.02 |
1:18.67 |
2:00.89 |
|
2:42.07 |
|
21 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.07 |
1:17.77 |
2:00.74 |
|
2:43.81 |
|
22 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.18 |
1:19.08 |
2:03.28 |
|
2:44.85 |
|
23 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.48 |
1:21.40 |
2:04.64 |
|
2:44.93 |
|
24 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
38.62 |
1:21.30 |
2:04.16 |
|
2:45.86 |
|
25 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.56 |
1:21.01 |
2:05.43 |
|
2:46.80 |
|
26 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.31 |
1:22.31 |
2:07.08 |
|
2:48.11 |
|
27 |
Vera Backman |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.50 |
1:23.89 |
2:08.12 |
|
2:49.43 |
|
28 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.94 |
1:23.85 |
2:08.73 |
|
2:50.62 |
|
29 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.73 |
1:21.94 |
2:06.98 |
|
2:50.74 |
|
30 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.49 |
1:25.30 |
2:10.22 |
|
2:51.07 |
|
31 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.06 |
1:20.12 |
2:05.96 |
|
2:51.17 |
|
32 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.10 |
1:21.76 |
2:07.44 |
|
2:51.74 |
|
33 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.37 |
1:23.12 |
2:08.83 |
|
2:52.41 |
|
34 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
40.15 |
1:25.78 |
2:11.54 |
|
2:53.81 |
|
35 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
38.41 |
1:23.19 |
2:09.88 |
|
2:55.81 |
|
36 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.97 |
1:23.94 |
2:12.09 |
|
2:58.27 |
|
37 |
Shirley Lidman |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.39 |
1:26.72 |
2:13.18 |
|
2:58.47 |
|
38 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.51 |
1:27.22 |
2:15.00 |
|
2:58.49 |
|
39 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
39.00 |
1:25.61 |
2:13.60 |
|
2:59.12 |
|
40 |
Veronica Olsson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.32 |
1:25.16 |
2:14.17 |
|
3:00.37 |
|
41 |
Emma Orrung |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.01 |
1:25.20 |
2:13.64 |
|
3:01.50 |
|
42 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.50 |
1:22.89 |
2:13.30 |
|
3:01.87 |
|
43 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.88 |
1:26.66 |
2:15.67 |
|
3:04.92 |
|
44 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.62 |
1:25.43 |
2:16.51 |
|
3:05.26 |
|
45 |
Elicia Allard |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.87 |
1:30.74 |
2:22.39 |
|
3:10.12 |
|
46 |
Kristina Chiuarzzo Åström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
43.22 |
1:31.87 |
2:22.71 |
|
3:13.99 |
|
- |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jennifer Brodin |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
09:36 |
|