Resultat för UGP3-Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:39 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.92 |
2:20.60 |
3:32.79 |
4:45.65 |
9:44.40 |
|
|
|
|
|
|
6:00.11 |
7:15.41 |
8:30.64 |
|
|
|
2 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.69 |
2:29.89 |
3:46.63 |
5:03.04 |
10:10.16 |
|
|
|
|
|
|
6:19.42 |
7:37.16 |
8:54.59 |
|
|
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.07 |
2:29.85 |
3:48.04 |
5:06.93 |
10:34.73 |
|
|
|
|
|
|
6:27.60 |
7:49.90 |
9:13.15 |
|
|
|
4 |
Hedda Wettergren |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.22 |
2:39.53 |
4:02.48 |
5:25.80 |
10:56.71 |
|
|
|
|
|
|
6:48.97 |
8:12.96 |
9:36.28 |
|
|
|
5 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.58 |
2:41.71 |
4:08.48 |
5:35.57 |
11:17.41 |
|
|
|
|
|
|
7:02.16 |
8:29.59 |
9:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.08 |
2:20.87 |
3:32.51 |
4:44.23 |
9:27.84 |
|
|
|
|
|
|
5:55.98 |
7:06.83 |
8:17.78 |
|
|
|
2 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:12.26 |
2:29.51 |
3:47.44 |
5:05.46 |
10:14.81 |
|
|
|
|
|
|
6:23.69 |
7:41.90 |
8:59.80 |
|
|
|
3 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.26 |
2:29.43 |
3:47.09 |
5:06.39 |
10:29.17 |
|
|
|
|
|
|
6:26.80 |
7:47.73 |
9:09.50 |
|
|
|
4 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.05 |
2:39.46 |
4:04.58 |
5:28.91 |
11:02.00 |
|
|
|
|
|
|
6:53.73 |
8:18.58 |
9:42.55 |
|
|
|
5 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:17.04 |
2:43.49 |
4:11.17 |
5:39.75 |
11:32.68 |
|
|
|
|
|
|
7:08.44 |
8:37.47 |
10:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:11.85 |
2:28.73 |
3:45.87 |
5:02.84 |
10:09.28 |
|
|
|
|
|
|
6:19.47 |
7:36.84 |
8:54.01 |
|
|
|
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.80 |
2:28.97 |
3:46.89 |
5:04.16 |
10:16.70 |
|
|
|
|
|
|
6:21.95 |
7:40.66 |
8:59.14 |
|
|
|
- |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.06 |
2:27.36 |
3:44.84 |
5:02.09 |
10:05.26 |
|
|
|
|
|
|
6:19.78 |
7:37.12 |
8:53.01 |
|
|
|
2 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.67 |
2:36.48 |
4:01.64 |
5:26.02 |
10:55.51 |
|
|
|
|
|
|
6:49.81 |
8:13.93 |
9:37.55 |
|
|
|
3 |
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:17.72 |
2:42.51 |
4:08.00 |
5:34.16 |
11:10.18 |
|
|
|
|
|
|
7:00.93 |
8:24.95 |
9:49.97 |
|
|
|
4 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.08 |
2:49.47 |
4:21.82 |
5:54.07 |
11:49.60 |
|
|
|
|
|
|
7:26.25 |
8:56.34 |
10:24.80 |
|
|
|
5 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.33 |
2:54.83 |
4:26.09 |
5:58.83 |
11:57.89 |
|
|
|
|
|
|
7:30.82 |
9:02.41 |
10:32.57 |
|
|
|
6 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.16 |
2:55.88 |
4:28.94 |
6:01.16 |
12:03.50 |
|
|
|
|
|
|
7:33.20 |
9:05.04 |
10:37.28 |
|
|
|
7 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:23.17 |
2:53.90 |
4:25.71 |
5:58.88 |
12:08.38 |
|
|
|
|
|
|
7:31.44 |
9:04.77 |
10:38.06 |
|
|
|
8 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:25.35 |
3:00.18 |
4:36.76 |
6:14.12 |
12:36.62 |
|
|
|
|
|
|
7:51.48 |
9:28.77 |
11:05.45 |
|
|
|
9 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.30 |
3:00.72 |
4:38.72 |
6:16.80 |
12:39.22 |
|
|
|
|
|
|
7:55.22 |
9:33.73 |
11:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2016 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
12:39 |
|