Resultater for Harboe Water Games 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2016 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.79 | 1:01.51 | |||||
- | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 31.01 | 1:04.01 | |||||
2 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 30.69 | 1:04.47 | |||||
3 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.46 | 1:05.75 | |||||
4 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.37 | 1:07.60 | |||||
5 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.94 | 1:12.68 | |||||
6 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 34.82 | 1:13.72 | |||||
7 | Emily Jungles | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.07 | 1:16.73 | |||||
8 | Eva Rosted | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 45.03 | 1:38.77 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 30.93 | 1:05.85 | |||||
2 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.08 | 1:06.94 | |||||
3 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.45 | 1:06.98 | |||||
4 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.24 | 1:07.00 | |||||
5 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.54 | 1:07.84 | |||||
6 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.67 | 1:07.89 | |||||
7 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.70 | 1:07.96 | |||||
8 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.91 | 1:08.17 | |||||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.91 | 1:08.22 | |||||
10 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 32.88 | 1:08.76 | |||||
11 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.30 | 1:08.91 | |||||
12 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.72 | 1:09.38 | |||||
13 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.41 | 1:09.71 | |||||
14 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 34.13 | 1:10.07 | |||||
15 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.87 | 1:10.37 | |||||
16 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.36 | 1:13.12 | |||||
17 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 35.58 | 1:13.34 | |||||
18 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.38 | 1:14.37 | |||||
19 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.43 | 1:16.38 | |||||
20 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 38.28 | 1:19.27 | |||||
21 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 38.36 | 1:19.65 | |||||
- | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.43 | 1:10.56 | |||||
2 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.75 | 1:12.10 | |||||
3 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.02 | 1:15.21 | |||||
4 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Skytte & IF | 36.16 | 1:15.30 | |||||
5 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:15.58 | |||||
6 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.44 | 1:15.88 | |||||
7 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.82 | 1:17.82 | |||||
8 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.45 | 1:18.23 | |||||
9 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 39.10 | 1:18.46 | |||||
10 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.90 | 1:18.56 | |||||
11 | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.04 | 1:18.72 | |||||
12 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 38.13 | 1:18.83 | |||||
13 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 37.59 | 1:20.01 | |||||
14 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.24 | 1:20.39 | |||||
15 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.04 | 1:20.90 | |||||
16 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.22 | 1:21.12 | |||||
17 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 37.77 | 1:21.38 | |||||
18 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.14 | 1:21.54 | |||||
19 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.13 | 1:21.75 | |||||
20 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.55 | 1:22.44 | |||||
21 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.52 | 1:22.93 | |||||
22 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.50 | 1:24.40 | |||||
23 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.10 | 1:30.83 | |||||
24 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.33 | 1:31.36 | |||||
25 | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.38 | 1:32.94 | |||||
26 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | 1:35.09 | |||||
27 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.59 | 1:35.81 | |||||
28 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 43.18 | 1:36.98 | |||||
29 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.85 | 1:41.37 | |||||
30 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 58.02 | 2:02.20 | |||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.90 | 1:08.67 | |||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.26 | 1:12.31 | |||||
3 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.79 | 1:14.21 | |||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.86 | 1:14.36 | |||||
5 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | 1:16.40 | |||||
6 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 37.32 | 1:17.00 | |||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.59 | 1:18.54 | |||||
8 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.93 | 1:19.20 | |||||
9 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.84 | 1:19.98 | |||||
10 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.72 | 1:20.23 | |||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.65 | 1:20.24 | |||||
12 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.78 | 1:20.53 | |||||
13 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.86 | 1:21.54 | |||||
14 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.87 | 1:21.55 | |||||
15 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.20 | 1:21.66 | |||||
16 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.45 | 1:22.11 | |||||
17 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.05 | 1:22.60 | |||||
18 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.64 | 1:25.23 | |||||
19 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Skytte & IF | 40.12 | 1:25.78 | |||||
20 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | 1:26.43 | |||||
21 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 41.49 | 1:26.62 | |||||
22 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.88 | 1:26.77 | |||||
23 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.91 | 1:26.91 | |||||
24 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.54 | 1:26.97 | |||||
25 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 40.74 | 1:27.58 | |||||
26 | Julie Astrup | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.77 | 1:27.88 | |||||
27 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.03 | 1:28.20 | |||||
28 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Skytte & IF | 40.74 | 1:29.31 | |||||
29 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.53 | 1:29.43 | |||||
30 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.75 | 1:31.67 | |||||
31 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.02 | 1:33.71 | |||||
32 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 44.77 | 1:34.44 | |||||
33 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 43.48 | 1:35.31 | |||||
34 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.50 | 1:37.81 | |||||
35 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 45.70 | 1:37.96 | |||||
36 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.40 | 1:38.40 | |||||
37 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:38.47 | 1:38.47 | |||||
38 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.14 | 1:38.90 | |||||
39 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.34 | 1:40.10 | |||||
40 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 49.86 | 1:45.25 | |||||
41 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.81 | 1:46.58 | |||||
42 | Clara Thomsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.01 | 1:47.61 | |||||
43 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 1:49.88 | 1:49.88 | |||||
44 | Astamaja Rought | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.81 | 1:51.42 | |||||
45 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.43 | 1:55.53 | |||||
46 | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.46 | 1:57.31 | |||||
47 | Cornelia Dinesen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.30 | 1:58.03 | |||||
48 | Norma Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 52.88 | 1:58.10 | |||||
49 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.78 | 2:00.71 | |||||
50 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 55.20 | 2:04.44 | |||||
51 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.74 | 2:07.77 | |||||
52 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.49 | 2:11.30 | |||||
- | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sarah Sandberg | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNF | ||||||
- | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |