Resultater for GSK TYR Sommerstævne 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK Sommerstævne 2016 | Udskriftsdato | 18 juni 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.15 | 59.86 | |||||
2 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.62 | 1:00.58 | |||||
3 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 30.40 | 1:03.58 | |||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.07 | 1:09.84 | |||||
5 | Boris Steenberg | 2002 | Farum Svømmeklub | 34.60 | 1:11.41 | |||||
6 | Simon Als-Nielsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 34.23 | 1:11.49 | |||||
7 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 35.26 | 1:11.67 | |||||
8 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.47 | 1:14.77 | |||||
9 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 43.00 | 1:29.43 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.86 | 1:10.89 | |||||
2 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.61 | 1:11.06 | |||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.66 | 1:13.41 | |||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.37 | 1:14.90 | |||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.55 | 1:15.40 | |||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.55 | 1:19.35 | |||||
7 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.17 | 1:28.37 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 35.90 | 1:13.00 | |||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.96 | 1:14.46 | |||||
3 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 39.47 | 1:22.59 | |||||
4 | Tobias Tragstrup | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 42.01 | 1:29.95 | |||||
5 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.67 | 1:30.36 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.49 | 1:25.63 | |||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.41 | 1:26.08 | |||||
3 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 44.62 | 1:35.22 | |||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 46.56 | 1:39.80 | |||||
5 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 50.01 | 1:44.50 | |||||
6 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 48.61 | 1:44.57 | |||||
7 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.21 | 1:49.28 | |||||
8 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 52.15 | 1:55.40 | |||||
9 | Anton Chorfixen | 2008 | Swim Team Tåstrup | 57.02 | 2:05.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 18 juni 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |