Resultat för Scandic Swania Trollsim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Swania Trollsim 2016 | Utskriftsdatum | 17 september 2016 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 17 september 2016 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.77 | 1:21.38 | |||||
2 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 41.72 | 1:23.31 | |||||
3 | Simon Karlsson | 2004 | S77 Stenungsund | 40.46 | 1:24.57 | |||||
4 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 41.71 | 1:25.00 | |||||
5 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.75 | 1:28.01 | |||||
6 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 46.38 | 1:32.71 | |||||
7 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.94 | 1:34.30 | |||||
8 | Gustav Öhman | 2005 | Göteborg Sim | 46.72 | 1:36.59 | |||||
9 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.22 | 1:37.07 | |||||
10 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.44 | 1:38.60 | |||||
11 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 51.06 | 1:43.25 | |||||
12 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 55.32 | 1:49.33 | |||||
13 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 54.88 | 1:52.25 | |||||
14 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 53.55 | 1:52.82 | |||||
15 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 56.40 | 1:56.20 | |||||
16 | Filip Cederquist | 2004 | Göteborg Sim | 58.42 | 2:00.14 | |||||
17 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 57.77 | 2:02.74 | |||||
18 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 59.21 | 2:04.88 | |||||
- | Gustaf Thäng | 2004 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linus Fredriksson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | DNS | ||||||
- | Charlie Jones | 2005 | S77 Stenungsund | DNF | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 33.44 | 1:09.76 | |||||
2 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 35.23 | 1:13.37 | |||||
3 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.50 | 1:19.45 | |||||
4 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 40.94 | 1:22.30 | |||||
5 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 41.76 | 1:24.01 | |||||
6 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 42.22 | 1:24.61 | |||||
7 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 41.83 | 1:26.04 | |||||
8 | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | 44.39 | 1:32.03 | |||||
9 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 46.38 | 1:33.15 | |||||
10 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 49.23 | 1:40.21 | |||||
11 | Stefan Pettersson | 2002 | S77 Stenungsund | 48.90 | 1:41.89 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 29.74 | 1:00.21 | |||||
2 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 30.31 | 1:02.04 | |||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Sim | 31.54 | 1:04.81 | |||||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 32.04 | 1:05.95 | |||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.84 | 1:07.05 | |||||
6 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.52 | 1:08.38 | |||||
7 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 36.37 | 1:15.06 | |||||
8 | Niklas Johansson | 1996 | Simklubben Solsta | 40.82 | 1:25.02 | |||||
9 | Otto Thelin | 2001 | Göteborg Sim | 47.43 | 1:38.03 | |||||
- | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 17 september 2016 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |