2020-01-26   16:24:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök

Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  29 april 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  13:09   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 april 2017         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: Roomexpo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anders Skousen  2002  Hvidovre Svømme Klub    30.91        1:04.17   
Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.89        1:05.66   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.26        1:06.44   
Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    33.24        1:07.64   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.50        1:07.85   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    33.55        1:08.19  Deltar ej i final 
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub    32.88        1:08.39   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    32.60        1:09.03   
Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    34.63        1:10.98   
10  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.05        1:12.36   
11  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    34.78        1:12.84   
12  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    36.26        1:12.85   
13  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    35.40        1:13.41   
14  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    36.40        1:13.86   
15  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    36.40        1:15.13   
16  Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap    36.80        1:17.66   
17  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    37.41        1:18.44   
18  Axel Björnsson  2005  Ystads Simsällskap    38.35        1:18.95   
19  Victor Andersson  2002  Sjöbo Simsällskap    38.93        1:19.39   
20  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    41.26        1:24.36   
21  Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap    42.75        1:27.21   
Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 99 år 
Sponsor: Roomexpo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    27.62        57.29   
Jesper Björk  1993  Helsingborgs Simsällskap    26.74        58.50   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    28.37        59.01   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    28.59        59.31   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    28.77        59.82   
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    29.25        1:00.40  Deltar ej i final 
Alexander Trudov  1999  S71    30.17        1:02.63   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    31.51        1:03.51   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    30.83        1:03.65   
10  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    30.55        1:03.71   
11  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.77        1:04.04   
12  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.34        1:04.32   
13  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    31.45        1:06.46   
14  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.33        1:06.82   
15  Philip Rantzow  1999  S71    31.92        1:07.25   
16  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    32.44        1:08.14   
17  Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran    34.21        1:10.92   
18  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    33.34        1:12.20   
19  Björn Wallenius  2001  Simklubben Ran    35.81        1:14.65   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 april 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  13:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner