2020-01-28   17:20:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för YSS Sparbanken Skåne Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sparbanken Skåne Cup    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2017         
 
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: FlüggerFärg CN Färgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.29        1:18.42   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.04        1:18.60   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    38.38        1:24.77   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    38.58        1:25.87   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    37.14        1:27.00   
Hannes Palmgren  2005  Simklubben Sydsim    40.59        1:28.88   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    40.46        1:29.04   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    41.86        1:29.66   
Kim Larsson  2005  Simklubben Ran    43.03        1:36.29   
10  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    41.92        1:37.69   
11  Ahmad Alhaj  2005  Simklubben Ran    44.58        1:39.93   
12  Metin Salih  2005  Malmö Kappsimningsklubb    48.15        1:47.89   
13  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    47.13        1:48.53   
14  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    51.99        2:12.53   
Casper Kristensen  2005  Simsällskapet Iden            DNS   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            DSQ   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 99 år 
Sponsor: FlüggerFärg CN Färgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    26.52        56.99   
Richard Berg  1998  Simklubben Ran    26.88        57.42   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    28.30        58.42   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    27.74        58.73   
Marcus Kindberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb    28.26        59.14   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    27.76        59.33   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    27.88        1:00.67   
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.75        1:00.96   
Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsällskap    28.21        1:01.43   
10  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    28.89        1:01.78   
11  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.47        1:01.81   
12  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.28        1:02.64   
13  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.07        1:03.19   
14  Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    29.64        1:03.50   
15  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.58        1:03.51   
16  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    29.90        1:05.33   
17  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.53        1:06.38   
18  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS    30.16        1:06.54   
19  Douglas Romare  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.35        1:07.17   
20  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    30.09        1:07.75   
21  Carl Ewertz  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.41        1:08.47   
22  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    30.75        1:08.51   
23  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.16        1:08.99   
24  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    31.62        1:10.14   
25  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.66        1:10.38   
26  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    31.65        1:11.99   
27  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.32        1:12.90   
28  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    34.19        1:13.00   
29  Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    32.13        1:13.28   
30  Albert Gudermanis  2000  Simklubben Ran    34.59        1:13.98   
31  Douglas Thulin Ahlström  2001  Simklubben Ran    35.31        1:14.08   
32  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.22        1:14.41   
33  Linus Hiltonsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.52        1:14.77   
34  Dzevad Celikovic  2001  Landskrona Simsällskap    32.53        1:14.81   
35  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    34.20        1:14.91   
36  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    35.36        1:17.05   
37  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    35.87        1:18.15   
38  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    36.14        1:18.18   
39  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    36.27        1:19.83   
40  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.88        1:19.97   
41  Mohamad Hariri  2002  Simklubben Ran    38.01        1:20.67   
42  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    37.63        1:22.13   
43  Chengyue Li  2004  Simklubben Ran    37.23        1:23.03   
44  David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran    37.28        1:24.08   
45  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim    37.73        1:24.17   
46  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    39.70        1:30.37   
47  Pavli Rafael  2002  Simklubben Ran    42.88        1:32.75   
48  Jakob Kristersson  2003  Simsällskapet Iden    40.59        1:33.12   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            DNS   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            DNS   
Alexander Nyhlén  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Leith Al-Sheesh  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
William Johansen  2002  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  17:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner