Resultat för Sydcup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydcup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:24 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Bak |
2001 |
|
|
30.84 |
1:03.43 |
1:35.92 |
|
2:07.93 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
|
31.47 |
1:04.68 |
1:37.70 |
|
2:09.21 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Oxenvad |
1997 |
|
|
30.77 |
1:03.80 |
1:37.21 |
|
2:10.45 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
|
31.39 |
1:04.57 |
1:38.23 |
|
2:11.85 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annika Hoffmann |
1999 |
|
|
31.77 |
1:06.18 |
1:42.01 |
|
2:17.93 |
|
|
Flensburger Schwimmv. |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Skov |
1999 |
|
|
34.62 |
1:13.00 |
1:51.81 |
|
2:29.59 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine Bentin Riis |
1999 |
|
|
34.36 |
1:13.18 |
1:52.47 |
|
2:32.07 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja Larsen |
2001 |
|
|
36.70 |
1:15.24 |
1:54.64 |
|
2:33.33 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liv Persson |
2001 |
|
|
36.75 |
1:16.60 |
1:58.24 |
|
2:38.48 |
|
|
Frem Odense |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Mortensen |
2001 |
|
|
35.74 |
1:16.84 |
1:59.33 |
|
2:40.37 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Højberg Hygum |
2001 |
|
|
36.76 |
1:17.93 |
1:59.82 |
|
2:41.10 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Bodum |
2001 |
|
|
36.73 |
1:17.92 |
2:02.08 |
|
2:45.75 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
|
31.85 |
1:06.80 |
1:41.38 |
|
2:16.65 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
|
32.82 |
1:08.59 |
1:44.88 |
|
2:20.62 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Marie S. Hansen |
2002 |
|
|
33.82 |
1:09.96 |
1:47.14 |
|
2:23.93 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
|
34.00 |
1:11.43 |
1:48.74 |
|
2:24.56 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
|
34.03 |
1:11.25 |
1:48.98 |
|
2:25.07 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
|
|
34.45 |
1:11.92 |
1:49.13 |
|
2:25.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
|
|
34.68 |
1:13.34 |
1:51.88 |
|
2:27.64 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Gade |
2002 |
|
|
35.71 |
1:14.68 |
1:54.24 |
|
2:31.18 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mai Jørgensen |
2003 |
|
|
35.44 |
1:14.56 |
1:54.09 |
|
2:31.77 |
|
|
Frem Odense |
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
|
|
36.09 |
1:16.21 |
1:56.72 |
|
2:36.05 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
|
|
35.38 |
1:15.94 |
1:57.44 |
|
2:38.61 |
|
|
Frem Odense |
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Fiil Jensen |
2002 |
|
|
36.26 |
1:17.49 |
1:59.72 |
|
2:39.74 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Selma Rubenius |
2002 |
|
|
35.47 |
1:16.36 |
2:00.47 |
|
2:44.44 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
|
|
37.67 |
1:20.08 |
2:03.90 |
|
2:46.40 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Silje Petersen |
2002 |
|
|
35.91 |
1:18.10 |
2:02.86 |
|
2:48.42 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ellen Marie Wiege |
2003 |
|
|
41.37 |
1:27.21 |
2:14.16 |
|
2:58.87 |
|
|
Sg_tsb08 Flensburg |
3:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emily Nygaard Jensen |
2003 |
|
|
41.45 |
1:29.15 |
2:18.74 |
|
3:07.08 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Methea Kristensen |
2003 |
|
|
44.33 |
1:34.89 |
2:25.37 |
|
3:13.27 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine K. Olsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
3:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Amanda Nielsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Ikast Svømmeklub |
2:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Sophia Grohmann |
2004 |
|
|
34.96 |
1:13.61 |
1:53.81 |
|
2:31.43 |
|
|
Flensburger Schwimmv. |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Wachs |
2005 |
|
|
35.16 |
1:13.77 |
1:53.95 |
|
2:31.85 |
|
|
Flensburger Schwimmv. |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cathy Milena Heuber |
2005 |
|
|
36.95 |
1:17.94 |
1:59.07 |
|
2:38.94 |
|
|
Flensburger Schwimmv. |
3:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Nguyen |
2004 |
|
|
37.35 |
1:19.58 |
2:03.48 |
|
2:45.29 |
|
|
Frem Odense |
2:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Weronika L. Bjørn |
2005 |
|
|
38.98 |
1:22.67 |
2:06.15 |
|
2:46.15 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
|
41.64 |
1:25.53 |
2:07.65 |
|
2:46.93 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
|
39.55 |
1:22.45 |
2:06.61 |
|
2:47.51 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
|
|
38.29 |
1:20.83 |
2:05.64 |
|
2:48.69 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
|
|
38.84 |
1:23.28 |
2:07.72 |
|
2:49.72 |
|
|
Flensburger Schwimmv. |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lea Wagner |
2004 |
|
|
40.04 |
1:26.60 |
2:12.56 |
|
2:55.32 |
|
|
Sg_tsb08 Flensburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
|
|
40.43 |
1:26.74 |
2:13.33 |
|
2:56.35 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
|
|
38.23 |
1:22.28 |
2:09.76 |
|
2:56.56 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jana Porath |
2005 |
|
|
41.85 |
1:27.44 |
2:15.58 |
|
3:00.20 |
|
|
Sg_tsb08 Flensburg |
3:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pia Rasmussen |
2006 |
|
|
46.14 |
1:40.42 |
2:33.92 |
|
3:24.74 |
|
|
Sg_tsb08 Flensburg |
3:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2016 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:24 |
|