Results for Sydcup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydcup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
10:55 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
549 |
33.53 |
1:09.20 |
1:46.79 |
|
2:26.03 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
525 |
34.12 |
1:12.23 |
1:50.65 |
|
2:28.19 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iben Bak |
2001 |
|
445 |
34.45 |
1:14.26 |
1:55.64 |
|
2:36.58 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Hoffmann |
1999 |
|
441 |
35.41 |
1:15.40 |
1:56.69 |
|
2:37.04 |
|
|
Flensburger Schwimmv. |
2:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Skov |
1999 |
|
345 |
37.61 |
1:20.89 |
2:05.66 |
|
2:50.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Risbjerg Hansen |
2001 |
|
283 |
37.50 |
1:23.93 |
2:13.67 |
|
3:02.14 |
|
|
Bov IF |
3:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
457 |
35.09 |
1:14.65 |
1:54.90 |
|
2:35.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Gade |
2002 |
|
314 |
37.29 |
1:22.25 |
2:09.54 |
|
2:55.81 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Randi Jørgensen |
2002 |
|
305 |
37.17 |
1:22.37 |
2:10.03 |
|
2:57.61 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
3:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Marie S. Hansen |
2002 |
|
302 |
38.63 |
1:24.26 |
2:11.48 |
|
2:58.13 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
3:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Schou |
2003 |
|
293 |
37.86 |
1:23.26 |
2:10.97 |
|
3:00.05 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Baltersen |
2003 |
|
156 |
48.82 |
1:46.56 |
2:45.05 |
|
3:42.02 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
245 |
39.24 |
1:28.22 |
2:20.74 |
|
3:10.95 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
|
244 |
42.71 |
1:33.38 |
2:23.71 |
|
3:11.28 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
|
161 |
43.65 |
1:39.99 |
2:38.48 |
|
3:39.45 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
02 oktober 2016 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:55 |
|