Tulokset Sydcup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 2
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2016 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2016 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 30.86 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.53 | |||||||||
2 | Jane Meissner | 1998 | 32.26 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 33.03 | |||||||||
3 | Emma Biegemann | 2000 | 33.92 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 32.85 | |||||||||
4 | Annika Hoffmann | 1999 | 34.16 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 34.44 | |||||||||
5 | Didde Meyer | 2001 | 34.79 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.85 | |||||||||
6 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | 36.58 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 37.93 | |||||||||
7 | Freja Larsen | 2001 | 36.65 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.69 | |||||||||
8 | Clara Mortensen | 2001 | 37.02 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.94 | |||||||||
9 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 37.36 | |||||||
Frem Odense | 37.08 | |||||||||
10 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 38.17 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.80 | |||||||||
11 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 38.51 | |||||||
Bov IF | 38.17 | |||||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 31.80 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 33.45 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.47 | |||||||||
3 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 35.13 | |||||||
Frem Odense | 34.76 | |||||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 35.23 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
5 | Sara Gade | 2002 | 35.83 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 36.25 | |||||||||
6 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 36.63 | |||||||
Bov IF | 36.58 | |||||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | 36.66 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
8 | Silje Petersen | 2002 | 36.69 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.73 | |||||||||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 36.92 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
10 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 37.17 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
11 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 37.18 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.89 | |||||||||
12 | Randi Jørgensen | 2002 | 38.30 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | 38.37 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 38.45 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.01 | |||||||||
15 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 38.59 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.28 | |||||||||
16 | Mie Petersen | 2002 | 38.76 | |||||||
Bov IF | 38.83 | |||||||||
17 | Selma Lindberg | 2003 | 38.90 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
18 | Jenny Cao | 2003 | 39.14 | |||||||
Frem Odense | 38.67 | |||||||||
19 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | 41.09 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.13 | |||||||||
20 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 41.91 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.62 | |||||||||
21 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 41.97 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.49 | |||||||||
22 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 42.62 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.10 | |||||||||
23 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | 43.11 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.30 | |||||||||
24 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 46.80 | |||||||
Bov IF | 48.14 | |||||||||
25 | Laura Pedersen | 2003 | 49.88 | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 42.60 | |||||||||
- | Stine Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.38 | |||||||||
- | Caroline Krogh | 2002 | DSQ | e. f. b. v. 25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 32.81 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
2 | Naja Wachs | 2005 | 35.23 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 35.70 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 37.59 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.30 | |||||||||
4 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 39.96 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 40.28 | |||||||||
5 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 40.16 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 41.82 | |||||||||
6 | Jenni Nguyen | 2004 | 40.61 | |||||||
Frem Odense | 43.10 | |||||||||
7 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 41.05 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 42.20 | |||||||||
8 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 41.49 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
9 | Cathy Milena Heuber | 2005 | 41.53 | |||||||
Flensburger Schwimmv. | 41.75 | |||||||||
10 | Luna Christensen | 2005 | 41.55 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.21 | |||||||||
11 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 42.48 | |||||||
Ikast Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
12 | Ina Sindahl Ejlersen | 2004 | 42.85 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.54 | |||||||||
13 | Julie Dumstrei | 2004 | 42.97 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Jette Muusmann | 2005 | 45.87 | |||||||
Bov IF | 47.40 | |||||||||
15 | Luna Holm Møller | 2004 | 46.89 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.69 | |||||||||
16 | Ida Marie Sørensen | 2004 | 51.17 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Finja Anke | 2007 | 1:08.95 | |||||||
Sg_tsb08 Flensburg | 1:11.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |