2018-11-21   19:02:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 24, 4X100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hsc Damer    620          4:32.43   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      31.36  1:04.64      1:04.64   
  Astrid Brink Hundebøl  1991                 
  Mette Marie Blæsbjerg  1993                 
  Lena Torsland Pedersen  1992        4:32.43      4:32.43   
                     
Gsc Damer    605          4:34.72   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Maika Larsson  1993      33.43  1:07.79      1:07.79   
  Trine Søby  1991                 
  Ida Skaanning-Norris  1991                 
  Caroline Øhrstrøm  1995        4:34.72      4:34.72   
                     
A6 Damer  1991    574          4:39.51   
  A6                   
  Kristina Thomsen  1991      31.81  1:06.29      1:06.29   
  Marianne Duijm  1993                 
  Christine Bjerre  1991                 
  Cæcilie Kisby Jensen  1993        4:39.51      4:39.51   
                     
Usg Damer    567          4:40.67   
  U.S.G                   
  Astrid Eliasen  1986      33.11  1:08.45      1:08.45   
  Maria Fjallstein  1981                 
  Mette Friis-Olsen  1985                 
  Katrine Mønsted  1972        4:40.67      4:40.67   
                     
Gentofte Damer    558          4:42.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Sarah Bro  1996      34.34  1:10.70      1:10.70   
  Josephine Uhrbrand  1991                 
  Laura Kragholm  1995                 
  Donika Nikqi  1994        4:42.14      4:42.14   
                     
Køge Damer    558          4:42.17   
  Køge Svømmeklub                   
  Simone Norman Pedersen  1993      33.62  1:08.53      1:08.53   
  Caroline Eskildsen  1995                 
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995                 
  Sabrina Wielsøe  1990        4:42.17      4:42.17   
                     
Hovedstaden Damer  1984    550          4:43.47   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Miriam Stupak Møller  1994      34.12  1:10.05      1:10.05   
  Julie F. V. Christensen  1995                 
  Julie Leth-Espensen  1992                 
  Isabel Brylov  1994        4:43.47      4:43.47   
                     
Herning Killerwhales    550          4:43.60   
  Herning Svømmeklub                   
  Cecilie Termøhlen  1993      35.19  1:12.54      1:12.54   
  Cecilia Jespersen  1993                 
  Pernille Thalund  1990                 
  Heidi Mikkelsen  1985        4:43.60      4:43.60   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    489          4:54.87   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      33.96  1:09.95      1:09.95   
  Diana Madsen  1996                 
  Mette Grauballe  1995                 
  Rikke Svejgård Nielsen  1997        4:54.87      4:54.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark