2018-09-25   02:01:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Damer  1991    740          4:21.27   
  A6                   
  Kristina Thomsen  1991      29.93  1:03.23      1:03.23   
  Charlotte Jensen  1992      33.70  1:12.48      2:15.71   
  Sofie Seheim  1991      29.64  1:04.63      3:20.34   
  Frederikke Matthiassen  1996      28.47  1:00.93      4:21.27   
                     
Hsc Damer    701          4:26.05   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mette Marie Blæsbjerg  1993      32.42  1:06.34      1:06.34   
  Louise B. Dalgaard  1990      35.40  1:15.31      2:21.65   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      29.51  1:03.51      3:25.16   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      28.94  1:00.89      4:26.05   
                     
Gentofte Damer    679          4:28.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Josephine Uhrbrand  1991      32.65  1:08.05      1:08.05   
  Olivia Ane Frey  1994      35.12  1:15.48      2:23.53   
  Klara Grønne Leth  1990      29.78  1:04.17      3:27.70   
  Emilie Egesborg  1992      29.58  1:01.24      4:28.94   
                     
Hovedstaden Damer  1984    657          4:31.94   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Miriam Stupak Møller  1994      34.03  1:09.81      1:09.81   
  Louise Fleron  1990      36.73  1:18.49      2:28.30   
  Emma Aabroe  1994      30.39  1:05.91      3:34.21   
  Signe-Marie Bay Andersen  1986      27.73  57.73      4:31.94   
                     
Køge Damer Diskløb    645          4:33.54   
  Køge Svømmeklub                   
  Sabrina Wielsøe  1990      33.79  1:09.65      1:09.65   
  Caroline Eskildsen  1995      36.61  1:17.45      2:27.10   
  Kia Hansen  1995      30.80  1:06.84      3:33.94   
  Simone Norman Pedersen  1993      28.77  59.60      4:33.54   
                     
Gsc Damer    640          4:34.19   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
  Maika Larsson  1993      33.17  1:08.00      1:08.00   
  Sif Szetu  1994      36.61  1:17.87      2:25.87   
  Katrine Axelsen  1992      31.44  1:07.56      3:33.43   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      29.09  1:00.76      4:34.19   
                     
Herning Killerwhales    588          4:42.10   
  Herning Svømmeklub                   
  Cecilia Jespersen  1993      34.51  1:10.67      1:10.67   
  Tasha Mac Brayd  1993      36.08  1:18.39      2:29.06   
  Iben Rohde  1994      31.93  1:10.05      3:39.11   
  Camilla Andersen  1993      30.06  1:02.99      4:42.10   
                     
Usg Damer    587          4:42.28   
  U.S.G                   
  Maria Fjallstein  1981      34.43  1:11.10      1:11.10   
  Thea Sejr Hansen  1984      38.96  1:22.38      2:33.48   
  Astrid Eliasen  1986      29.91  1:05.28      3:38.76   
  Maria B. Knudsen  1974      29.93  1:03.52      4:42.28   
                     
Elitesvøm Esbjerg Damer    546          4:49.15   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Laura Jacobsen Barlo  1992      34.17  1:10.78      1:10.78   
  Iben Nielsen  1994      39.28  1:22.82      2:33.60   
  Katja Søndergaard  1992      32.25  1:10.70      3:44.30   
  Anette Hansen  1988      30.62  1:04.85      4:49.15   
                     
Køge Damer              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub                   
  Sabrina Wielsøe  1990      34.10  1:11.29      1:11.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark