2018-09-24   13:27:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  19 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mette Marie Blæsbjerg  1993    684  33.59  1:09.16  1:44.98    2:20.33   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Caroline Eskildsen  1995    630  34.25  1:11.14  1:48.43    2:24.23   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Maika Larsson  1993    627  34.49  1:11.36  1:48.66    2:24.40   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Caroline Øhrstrøm  1995    627  33.85  1:10.49  1:47.87    2:24.42   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Isabel Brylov  1994    609  35.07  1:11.64  1:49.00    2:25.81   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Marianne Duijm  1993    594  34.35  1:11.28  1:48.58    2:27.06   
  A6                   
                     
Cecilia Jespersen  1993    570  36.10  1:13.33  1:51.32    2:29.12   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Astrid Brink Hundebøl  1991    569  34.32  1:11.48  1:50.31    2:29.19   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Christine Bjerre  1991    568  34.16  1:11.79  1:51.19    2:29.24   
  A6                   
                     
10  Miriam Stupak Møller  1994    568  35.34  1:13.13  1:51.30    2:29.26   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
11  Sarah Bro  1996    567  35.47  1:13.19  1:51.79    2:29.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Sabrina Wielsøe  1990    563  34.80  1:12.22  1:51.09    2:29.74   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Rikke Svejgård Nielsen  1997    556  35.77  1:13.51  1:52.03    2:30.33   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
14  Camilla Andersen  1993    554  36.54  1:14.42  1:52.79    2:30.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Astrid Eliasen  1986    536  34.08  1:12.43  1:51.66    2:32.22   
  U.S.G                   
                     
16  Maria Fjallstein  1981    482  35.54  1:15.28  1:56.18    2:37.71   
  U.S.G                   
                     
17  Mette Grauballe  1995    468  37.55  1:17.90  1:58.88    2:39.21   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
18  Julie Bjørner Søe  1995    462  37.67  1:18.03  1:59.22    2:39.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark