2018-08-19   21:37:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 1. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMH, 1. divison    Udskriftsdato  18 april 2009   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Blume  1990    800  24.19        50.04   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Lars Arnbak  1981    695  25.22        52.43   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Thorbjørn H. Christensen  1989    688  25.58        52.61   
  Gladsaxe Idræts Forenin                   
                     
Tim Jensen  1984    680  25.23        52.83   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
Jonathan Ahm  1978    674  25.67        52.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Patrick Hesselberg  1991    672  25.63        53.03   
  A6                   
                     
Casper Iversen  1991    641  25.16        53.86   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Christian Oldenburg  1983    637  26.12        53.98   
  U.S.G                   
                     
Lars Schmidt  1987    620  26.60        54.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Anders Kilen  1975    613  26.41        54.68   
  U.S.G                   
                     
10  Martin Sander Pedersen  1992    613  26.13        54.68   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
12  Mark von H. Poetry Vogel  1970    601  25.85        55.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Christian Warm  1992    597  26.81        55.17   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Frederik Christensen  1992    560  26.95        56.34   
  Køge Svømmeklub                   
                     
15  Victor G. Ludvigsen  1992    560  26.31        56.37   
  Swim Team Hovedstaden                   
                     
16  Sørin Martin Johannessen  1991    538  27.94        57.12   
  EliteSvøm Esbjerg                   
                     
16  Frederik Bielefeldt  1991    538  26.67        57.12   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Frederik Andersen  1994    503  27.73        58.39   
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.02 
Licens til Swim Team Esbjerg 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark