Tulokset Gentofte Open 2016 - Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 17 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 636 | 1:03.41 | 2:16.86 | 3:32.88 | 4:33.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:33.51 | |||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 631 | 1:05.04 | 2:14.68 | 3:35.30 | 4:34.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:29.46 | |||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 630 | 1:03.94 | 2:15.60 | 3:31.19 | 4:34.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:32.59 | |||||||||
4 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 606 | 1:03.14 | 2:13.80 | 3:34.49 | 4:38.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.79 | |||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 589 | 1:06.97 | 2:16.95 | 3:36.30 | 4:40.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:40.03 | |||||||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 587 | 1:02.39 | 2:13.40 | 3:37.36 | 4:41.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:32.75 | |||||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 573 | 1:03.63 | 2:16.85 | 3:38.95 | 4:43.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:34.20 | |||||||||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 572 | 1:04.37 | 2:17.14 | 3:38.66 | 4:43.65 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:34.87 | |||||||||
9 | Markus Bøjsen | 1999 | 541 | 1:04.64 | 2:18.24 | 3:41.90 | 4:48.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:55.84 | |||||||||
10 | Frederik Palmø | 2000 | 538 | 1:08.38 | 2:23.04 | 3:42.95 | 4:49.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:40.00 | |||||||||
11 | Ferdinand Wahl | 2000 | 524 | 1:05.70 | 2:23.61 | 3:45.50 | 4:52.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.07 | |||||||||
12 | Peter Vangsgaard | 2000 | 517 | 1:07.46 | 2:22.76 | 3:46.65 | 4:53.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.39 | |||||||||
13 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 510 | 1:10.32 | 2:25.90 | 3:45.75 | 4:54.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:50.21 | |||||||||
14 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 510 | 1:06.76 | 2:20.03 | 3:48.09 | 4:54.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.46 | |||||||||
15 | Mikkel Henriksen | 1999 | 506 | 1:05.23 | 2:17.96 | 3:48.83 | 4:55.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristian Torp | 2000 | 473 | 1:07.39 | 2:25.08 | 3:50.68 | 5:02.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:55.89 | |||||||||
17 | Frederik Bornemann | 2001 | 461 | 1:10.43 | 2:29.34 | 3:59.23 | 5:04.79 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:05.06 | |||||||||
18 | Oliver Schiellerup | 2000 | 459 | 1:09.57 | 2:27.60 | 3:57.20 | 5:05.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:03.85 | |||||||||
19 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 445 | 1:06.69 | 2:22.80 | 3:52.13 | 5:08.38 | |||
Herlev Svømning | 4:56.90 | |||||||||
20 | William Textor Broch | 2001 | 421 | 1:11.63 | 2:30.57 | 4:03.60 | 5:14.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:07.97 | |||||||||
21 | Lukas Sieben | 1999 | 400 | 1:14.36 | 2:33.91 | 4:05.62 | 5:19.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.00 | |||||||||
22 | Gustav Frydensberg | 1999 | 390 | 1:15.35 | 2:41.16 | 4:12.68 | 5:22.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:25.39 | |||||||||
23 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 388 | 1:13.11 | 2:33.94 | 4:09.31 | 5:22.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.50 | |||||||||
24 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 387 | 1:14.64 | 2:39.00 | 4:10.24 | 5:23.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:46.33 | |||||||||
25 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 373 | 1:14.86 | 2:38.28 | 4:12.05 | 5:27.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:20.58 | |||||||||
26 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 361 | 1:15.61 | 2:42.70 | 4:15.75 | 5:30.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:22.14 | |||||||||
27 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 322 | 1:25.38 | 2:48.45 | 4:25.85 | 5:43.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:43.74 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 687 | 1:01.03 | 2:10.17 | 3:23.82 | 4:26.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.81 | |||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 623 | 1:01.47 | 2:10.12 | 3:34.35 | 4:35.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:31.72 | |||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 613 | 1:05.66 | 2:18.45 | 3:36.91 | 4:37.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:35.31 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 588 | 1:04.22 | 2:19.92 | 3:36.45 | 4:40.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:42.52 | |||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 552 | 1:02.73 | 2:17.60 | 3:42.65 | 4:46.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:53.51 | |||||||||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 477 | 1:08.39 | 2:21.99 | 3:50.53 | 5:01.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:48.85 | |||||||||
- | Niklas Broch Thielemann | 1994 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 4:28.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:21 |