Resultat för Gentofte Open 2016 - Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2016 | Udskriftsdato | 17 september 2016 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2016 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 658 | 2:07.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.37 | |||||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 648 | 2:07.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.36 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 644 | 2:08.28 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.45 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 643 | 2:08.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.44 | |||||||||
5 | Mai Andersen | 2000 | 612 | 2:10.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:12.52 | |||||||||
6 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 593 | 2:11.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.53 | |||||||||
7 | Mille Graasbøll | 2002 | 592 | 2:11.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:09.77 | |||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 587 | 2:12.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.03 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 584 | 2:12.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:11.89 | |||||||||
10 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 581 | 2:12.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:11.85 | |||||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 575 | 2:13.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.08 | |||||||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | 572 | 2:13.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:11.64 | |||||||||
13 | Chastine Melhede | 2002 | 562 | 2:14.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.91 | |||||||||
14 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 562 | 2:14.24 | ||||||
Herlev Svømning | 2:08.69 | |||||||||
15 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 557 | 2:14.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.66 | |||||||||
16 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 534 | 2:16.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.77 | |||||||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | 531 | 2:16.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:17.00 | |||||||||
18 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 525 | 2:17.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.18 | |||||||||
19 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 515 | 2:18.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.61 | |||||||||
20 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 505 | 2:19.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.23 | |||||||||
21 | Nikoline Nielsen | 2001 | 484 | 2:21.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.82 | |||||||||
22 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 473 | 2:22.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.70 | |||||||||
23 | Cecilie Porsdal | 2002 | 473 | 2:22.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.39 | |||||||||
24 | Karina Garne Larsen | 2000 | 470 | 2:22.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:16.84 | |||||||||
25 | Victoria Leth | 2002 | 467 | 2:22.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:22.04 | |||||||||
26 | Camilla Taylor | 2000 | 458 | 2:23.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:21.24 | |||||||||
27 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 456 | 2:23.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:22.49 | |||||||||
28 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 438 | 2:25.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.58 | |||||||||
29 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 428 | 2:26.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
30 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 424 | 2:27.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:23.38 | |||||||||
31 | Claudia Sperling | 2002 | 418 | 2:28.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.65 | |||||||||
32 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 417 | 2:28.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.55 | |||||||||
33 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 404 | 2:29.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.21 | |||||||||
34 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 379 | 2:33.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.58 | |||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 752 | 2:01.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:59.83 | |||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 740 | 2:02.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:00.45 | |||||||||
3 | Josephine Holm | 1999 | 717 | 2:03.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.55 | |||||||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 638 | 2:08.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.27 | |||||||||
5 | Freja Gram | 1999 | 632 | 2:09.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.85 | |||||||||
6 | Emilie Hørlykke | 1998 | 608 | 2:10.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.19 | |||||||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 599 | 2:11.38 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:07.72 | |||||||||
8 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 596 | 2:11.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:08.35 | |||||||||
9 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 566 | 2:13.86 | ||||||
Herlev Svømning | 2:08.81 | |||||||||
10 | Louise Lynæs | 1997 | 562 | 2:14.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:12.99 | |||||||||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | 527 | 2:17.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.04 | |||||||||
12 | Simone Jørgensen | 1999 | 485 | 2:20.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:19.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 | Udskriftsdato | 17 september 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:20 |