Tulokset Polisen HEAD to Head 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell |
Tävling | Polisen HEAD to Head 2016 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Polisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2016 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer 11-12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.57 | 1:15.29 | |||||
2 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.32 | 1:15.69 | |||||
3 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.49 | 1:15.71 | |||||
4 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.52 | 1:16.07 | |||||
5 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.68 | 1:16.10 | |||||
6 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 37.24 | 1:17.04 | |||||
7 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.33 | 1:17.31 | |||||
8 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.20 | 1:18.44 | |||||
9 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.08 | 1:18.95 | |||||
10 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.36 | 1:19.89 | |||||
11 | Lilli Kulpakko | 2005 | Aurajoen Uinti | 38.96 | 1:19.96 | |||||
12 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.72 | 1:20.41 | |||||
13 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.43 | 1:20.99 | |||||
14 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.58 | 1:21.04 | |||||
15 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.45 | 1:22.46 | |||||
16 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.81 | 1:22.82 | |||||
17 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.07 | 1:23.01 | |||||
18 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.01 | 1:23.07 | |||||
19 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.78 | 1:23.34 | |||||
20 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 41.02 | 1:23.52 | |||||
21 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.43 | 1:23.68 | |||||
22 | Matilda Laitinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 40.34 | 1:23.83 | |||||
23 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.89 | 1:23.89 | |||||
24 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.65 | 1:24.01 | |||||
25 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.51 | 1:24.49 | |||||
26 | Kerttu Taponen | 2005 | Aurajoen Uinti | 41.50 | 1:24.50 | |||||
27 | Anni Hyttinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 40.89 | 1:24.67 | |||||
28 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.87 | 1:24.87 | |||||
29 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.78 | 1:24.95 | |||||
30 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.79 | 1:25.14 | |||||
31 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:25.36 | |||||
32 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 40.63 | 1:26.08 | |||||
33 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.75 | 1:26.45 | |||||
34 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.07 | 1:26.69 | |||||
35 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.67 | 1:26.87 | |||||
36 | Phan Vy Anh Tran | 2005 | Aurajoen Uinti | 41.47 | 1:27.15 | |||||
37 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.04 | 1:27.22 | |||||
38 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.23 | 1:28.12 | |||||
39 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.21 | 1:28.14 | |||||
39 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.84 | 1:28.14 | |||||
41 | Alice Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 43.23 | 1:28.37 | |||||
42 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 42.46 | 1:28.82 | |||||
43 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 43.63 | 1:29.36 | |||||
44 | Lovisa Klingberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.35 | 1:29.45 | |||||
45 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.91 | 1:29.88 | |||||
46 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 44.54 | 1:29.92 | |||||
47 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.83 | 1:30.00 | |||||
48 | Erika Aronsson | 2005 | Täby Sim | 42.24 | 1:30.05 | |||||
49 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.62 | 1:30.26 | |||||
50 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.22 | 1:30.28 | |||||
51 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.47 | 1:30.44 | |||||
52 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 44.57 | 1:30.51 | |||||
53 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.67 | 1:31.01 | |||||
54 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.88 | 1:31.15 | |||||
55 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.07 | 1:31.25 | |||||
56 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 44.58 | 1:31.56 | |||||
57 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.39 | 1:31.98 | |||||
58 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.47 | 1:32.10 | |||||
59 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.26 | 1:32.20 | |||||
60 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 44.28 | 1:32.22 | |||||
61 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.34 | 1:32.52 | |||||
62 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 44.59 | 1:32.66 | |||||
63 | Darcey Bailey | 2004 | Täby Sim | 44.84 | 1:32.75 | |||||
64 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 45.68 | 1:33.33 | |||||
65 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 45.06 | 1:33.47 | |||||
66 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 45.34 | 1:33.60 | |||||
67 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.13 | 1:33.98 | |||||
68 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.52 | 1:34.04 | |||||
69 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.21 | 1:34.48 | |||||
70 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.22 | 1:35.32 | |||||
71 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.13 | 1:35.35 | |||||
72 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.52 | 1:36.91 | |||||
73 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.84 | 1:37.42 | |||||
74 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.39 | 1:37.59 | |||||
75 | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | 49.10 | 1:37.70 | |||||
76 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.02 | 1:37.87 | |||||
77 | Lisa Svanberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.40 | 1:38.34 | |||||
78 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.77 | 1:38.52 | |||||
79 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.59 | 1:38.87 | |||||
80 | Hanna Iwarson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.85 | 1:38.97 | |||||
81 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.67 | 1:39.83 | |||||
82 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 48.96 | 1:41.18 | |||||
83 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.39 | 1:42.23 | |||||
84 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.09 | 1:42.39 | |||||
85 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.40 | 1:42.45 | |||||
86 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 51.51 | 1:43.34 | |||||
87 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.75 | 1:43.42 | |||||
88 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.19 | 1:44.13 | |||||
89 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.77 | 1:44.31 | |||||
90 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.95 | 1:44.41 | |||||
91 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 50.35 | 1:44.46 | |||||
92 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 50.28 | 1:45.10 | |||||
93 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.54 | 1:45.14 | |||||
94 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.50 | 1:45.25 | |||||
95 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.12 | 1:45.58 | |||||
96 | Julia Day | 2005 | Täby Sim | 53.13 | 1:46.23 | |||||
97 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.87 | 1:46.52 | |||||
98 | Theodora Kidane | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.46 | 1:46.75 | |||||
99 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 52.87 | 1:46.89 | |||||
100 | Emeli Boije-Lundgren | 2005 | Täby Sim | 50.37 | 1:47.46 | |||||
101 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.19 | 1:48.46 | |||||
102 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 52.94 | 1:49.22 | |||||
103 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.81 | 1:49.65 | |||||
104 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 51.79 | 1:49.99 | |||||
105 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 53.86 | 1:51.73 | |||||
106 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 54.01 | 1:51.95 | |||||
107 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 53.25 | 1:52.03 | |||||
108 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 55.49 | 1:56.51 | |||||
- | Ioana Catrina | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Milla Rintanen | 2004 | Aurajoen Uinti | DNS | ||||||
- | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.07 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:38 |