Tulokset Grand Prix 25 m
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix 25 m | Tulostuspäivämäärä | 16 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:30 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 lokakuu 2016 |
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
ME: Cate CAMPBELL (1992) 50.91 2015-11-28 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 54.79 2001-11-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 807 | 26.29 | 54.67 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Cetus Espoo | 53.57 | |||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 763 | 26.40 | 55.71 | |||||
Nummelan Kisaajat | 55.42 | |||||||||
3 | Ronja Riihinen | 2000 | 718 | 27.43 | 56.84 | |||||
Cetus Espoo | 56.63 | |||||||||
4 | Kaisla Kollanus | 1993 | 701 | 27.56 | 57.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.84 | |||||||||
5 | Julia Bruneau | 1999 | 699 | 27.92 | 57.36 | |||||
Lahden Uimaseura | 56.77 | |||||||||
6 | Reetta Kanervo | 1999 | 691 | 27.53 | 57.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 56.14 | |||||||||
7 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 667 | 28.37 | 58.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 57.67 | |||||||||
8 | Sara Kazi | 1999 | 656 | 28.43 | 58.58 | |||||
Raision Urheilijat | 56.75 | |||||||||
9 | Nea Rinne | 1995 | 648 | 28.29 | 58.81 | |||||
Cetus Espoo | 57.19 | |||||||||
10 | Laura Oesch | 1997 | 647 | 27.97 | 58.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 57.77 | |||||||||
11 | Suvi Huhtanen | 1999 | 641 | 28.39 | 59.03 | |||||
Uinti Tampere | 58.45 | |||||||||
12 | Aino Puomila | 1992 | 640 | 28.12 | 59.05 | |||||
TaTu Tampere | 56.77 | |||||||||
13 | Jenni Lampi | 2000 | 640 | 28.08 | 59.06 | |||||
Swimming Jyväskylä | 59.60 | |||||||||
13 | Lyydia Kalenius | 2000 | 640 | 28.29 | 59.06 | |||||
Cetus Espoo | 57.18 | |||||||||
15 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 639 | 28.35 | 59.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 58.41 | |||||||||
16 | Jenna Miettinen | 1999 | 634 | 28.67 | 59.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.52 | |||||||||
17 | Erika Lappalainen | 1996 | 632 | 28.33 | 59.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 57.04 | |||||||||
18 | Nina Haltia | 1999 | 629 | 28.85 | 59.40 | |||||
Vanders | 57.20 | |||||||||
19 | Erika Ketola | 2000 | 627 | 28.88 | 59.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.25 | |||||||||
20 | Hanna Hammar | 1998 | 624 | 28.85 | 59.55 | |||||
Uinti Tampere | 58.76 | |||||||||
21 | Mila Manner | 2001 | 623 | 28.79 | 59.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.20 | |||||||||
22 | Raakel Bärlund | 2001 | 615 | 28.45 | 59.86 | |||||
Lahden Uimaseura | 59.18 | |||||||||
23 | Peppi Siirtola | 2002 | 612 | 28.82 | 59.95 | |||||
Cetus Espoo | 57.75 | |||||||||
23 | Sophia Lindeberg | 2000 | 612 | 29.07 | 59.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.40 | |||||||||
25 | Saima Kivimäki | 1997 | 609 | 28.86 | 1:00.03 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:01.50 | |||||||||
26 | Emmi Mustakoski | 1999 | 602 | 28.95 | 1:00.29 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 59.06 | |||||||||
27 | Heini Hammar | 1999 | 600 | 29.34 | 1:00.33 | |||||
Uinti Tampere | 59.13 | |||||||||
28 | Hanna Kareinen | 2000 | 594 | 28.94 | 1:00.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.74 | |||||||||
29 | Siiri Einiö | 2003 | 588 | 29.37 | 1:00.76 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:00.88 | |||||||||
30 | Peppi Päiviö | 1999 | 587 | 29.43 | 1:00.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.46 | |||||||||
31 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 585 | 28.97 | 1:00.87 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:00.65 | |||||||||
32 | Iida Sihvonen | 1998 | 582 | 29.02 | 1:00.95 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.08 | |||||||||
33 | Vera Vartiainen | 2002 | 581 | 29.46 | 1:00.98 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:00.60 | |||||||||
34 | Amanda Saari | 2000 | 578 | 29.32 | 1:01.10 | |||||
Uinti Tampere | 59.64 | |||||||||
34 | Daniela Nummi | 2000 | 578 | 29.28 | 1:01.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.95 | |||||||||
36 | Helene Hirvonen | 2001 | 578 | 29.45 | 1:01.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.83 | |||||||||
37 | Heta Koivuluoma | 1999 | 576 | 29.93 | 1:01.18 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:00.27 | |||||||||
38 | Fanny Grönvall | 2000 | 574 | 28.52 | 1:01.24 | |||||
Uinti Tampere | 59.49 | |||||||||
39 | Emma Männikkö | 1998 | 574 | 29.55 | 1:01.25 | |||||
Uinti Tampere | 59.47 | |||||||||
40 | Olivia Hellsten | 2000 | 567 | 29.00 | 1:01.48 | |||||
Simmis Wanda | 1:02.47 | |||||||||
41 | Fanni Pirhonen | 2000 | 565 | 29.62 | 1:01.57 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.09 | |||||||||
42 | Peppi Pajari | 1997 | 564 | 29.26 | 1:01.59 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:01.98 | |||||||||
43 | Anniina Perkiö | 1999 | 564 | 30.29 | 1:01.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.58 | |||||||||
44 | Aino Hämäläinen | 2000 | 560 | 29.20 | 1:01.74 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:00.25 | |||||||||
44 | Vilma Uuttu | 2001 | 560 | 30.07 | 1:01.74 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:01.75 | |||||||||
46 | Denize Korkiakoski | 1999 | 557 | 30.20 | 1:01.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.56 | |||||||||
47 | Helmi Tossavainen | 2002 | 556 | 29.53 | 1:01.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.48 | |||||||||
48 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 547 | 29.84 | 1:02.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.17 | |||||||||
49 | Tytti Härkönen | 2001 | 542 | 30.04 | 1:02.44 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:01.39 | |||||||||
50 | Johanna Suova | 1999 | 535 | 30.10 | 1:02.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.53 | |||||||||
51 | Mathilda Kalenius | 2002 | 534 | 29.98 | 1:02.73 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:01.59 | |||||||||
52 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 533 | 30.67 | 1:02.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.84 | |||||||||
53 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 531 | 29.99 | 1:02.86 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.53 | |||||||||
54 | Siiri Jämsä | 2002 | 529 | 30.02 | 1:02.91 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:02.40 | |||||||||
55 | Sini Niemi | 1993 | 528 | 30.45 | 1:02.95 | |||||
Tornion Uimaseura | 1:01.44 | |||||||||
56 | Ylva Sjölund | 1998 | 528 | 30.53 | 1:02.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.36 | |||||||||
57 | Janina Viitanen | 1997 | 526 | 29.94 | 1:03.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.03 | |||||||||
58 | Aino Mononen | 2001 | 526 | 30.17 | 1:03.06 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:01.25 | |||||||||
59 | Annika Laihonen | 1997 | 524 | 29.60 | 1:03.12 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.35 | |||||||||
60 | Lotta Auvinen | 2001 | 522 | 30.98 | 1:03.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.10 | |||||||||
61 | Anni Halonen | 1999 | 520 | 30.75 | 1:03.29 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:01.20 | |||||||||
62 | Merili Kallas | 2001 | 519 | 30.24 | 1:03.33 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:02.56 | |||||||||
63 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 515 | 29.92 | 1:03.50 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:01.86 | |||||||||
64 | Armi Auvinen | 2000 | 507 | 30.08 | 1:03.81 | |||||
Uinti Tampere | 59.93 | |||||||||
65 | Anni Hirvo | 2001 | 506 | 30.35 | 1:03.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.36 | |||||||||
66 | Venla Salminen | 2002 | 506 | 30.41 | 1:03.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.84 | |||||||||
67 | Sofia Rönkkö | 1999 | 503 | 30.59 | 1:04.00 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:02.23 | |||||||||
68 | Emma Lehtola | 1997 | 468 | 31.57 | 1:05.53 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:01.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:30 |