2021-11-29   10:27:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Hillerød Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 18.00

Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Hillerd Cup 2016    Udskriftsdato  28 oktober 2016   
  Stvne by  Hillerd    Udskriftstidspunkt  18:48   
  Arrangr  Hillerd Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 oktober 2016         
 
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1918-1998 
Heatbegrnsning: Hjst 4 heat 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    56.13  1:55.18  2:53.79    3:50.40   
Marcus Kryer Svendsen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    56.55  1:56.20  2:54.73    3:52.19   
Oliver Marcus Meng  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    58.07  1:59.34  3:01.26    4:00.26   
Mads Midtbll  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    58.34  2:00.02  3:02.33    4:04.18   
Mads Steen Petersen  1997  Helsinge Svmmeklub    58.87  2:01.21  3:04.37    4:06.09   
Johannes E. Mariegaard  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    58.23  2:01.85  3:08.09    4:13.83   
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1999-2001 
Heatbegrnsning: Hjst 4 heat 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Lukas Storm  1999  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    57.32  1:58.21  2:59.49    3:59.47   
Johan Bragason  1999  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    58.22  2:00.50  3:03.02    4:00.44   
Emil Hedegaard  1999  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    59.75  2:03.38  3:06.20    4:09.03   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.52  2:05.18  3:10.00    4:13.09   
Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    59.57  2:04.55  3:10.55    4:15.05   
Simon Kryer Svendsen  1999  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:01.62  2:06.30  3:12.10    4:18.19   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingr Svmmeklub    1:01.18  2:07.22  3:13.79    4:18.38   
Ferdinand Wahl  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    59.91  2:05.12  3:12.04    4:22.37   
Alexander Mogensen  1999  Helsinge Svmmeklub    1:04.22  2:12.86  3:20.89    4:28.04   
10  Jesper Schidt  2001  Helsingr Svmmeklub    1:07.36  2:23.55  3:39.10    4:52.34   
Emil Tnshoff  2000  Helsingr Svmmeklub            DNS   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerd Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Heatbegrnsning: Hjst 4 heat 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Joakim Khn  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.74  2:12.05  3:20.32    4:28.00   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerd Svmmeklub    1:06.26  2:21.08  3:35.42    4:46.47   
Christian Galse  2002  Hillerd Svmmeklub    1:09.94  2:28.38  3:46.70    5:03.23   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Heatbegrnsning: Hjst 4 heat 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svmmeklub    1:14.22  2:35.63  3:57.46    5:15.74   
Asger Bols Jeppesen  2005  Helsinge Svmmeklub    1:16.95  2:39.25  3:58.63    5:16.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  28 oktober 2016 
Licens til Hillerd Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner