2018-07-17   02:01:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Septemberssim Knatte + Septembersim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Septembersim Knatte + Senior    Utskriftsdatum  24 september 2016   
  Tävlingsort  Tyresö    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Tyresö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2016         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap    44.62        1:32.10   
Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap    45.32        1:33.36   
Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    46.82        1:35.00   
Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap    46.65        1:36.03   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    48.21        1:38.36   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    48.55        1:39.63   
Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap    49.96        1:39.81   
Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    47.87        1:40.41   
Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap    48.28        1:41.19   
10  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    49.00        1:41.47   
11  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.59        1:41.83   
12  Rebecca Andersson  2006  Järfälla Simsällskap    49.87        1:42.33   
13  Alma Hjelm  2005  Järfälla Simsällskap    51.08        1:42.83   
14  Frida Wallman  2005  Tyresö Simsällskap    52.13        1:43.02   
15  Wilma Hammargren  2005  Danderyds Sim    50.00        1:43.70   
16  Anna Löfgren  2005  Järfälla Simsällskap    51.69        1:43.79   
17  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    52.31        1:44.49   
18  Olivia Elmquist  2007  Järfälla Simsällskap    52.50        1:47.91   
19  Sara Hansen  2007  Järfälla Simsällskap    53.41        1:51.13   
20  Isabelle Skytt  2005  Järfälla Simsällskap    54.12        1:51.25   
21  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    54.93        1:53.03   
22  Kajsa Henriksson  2007  Järfälla Simsällskap    54.66        1:58.12   
23  Moa Ohlson  2006  Järfälla Simsällskap    59.35        2:07.30   
Isabella Sedström  2005  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tilda Weman  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.43        1:17.01   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    38.17        1:18.56   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    39.29        1:19.64   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    40.81        1:23.57   
Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.81        1:27.69   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.26        1:30.73   
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    45.23        1:33.61   
Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    45.89        1:33.79   
Hanna Rybring  2004  Tyresö Simsällskap    45.66        1:35.00   
10  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.31        1:36.11   
11  Frida Förborgen  2004  Tyresö Simsällskap    48.49        1:37.45   
12  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb    48.08        1:42.41   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.50        1:13.92   
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    41.81        1:25.31   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.33        1:25.98   
Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap    42.40        1:27.49   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    44.32        1:28.98   
Amanda Vicente  2003  Tyresö Simsällskap    43.48        1:29.14   
Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    43.91        1:31.26   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    44.38        1:32.89   
Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap    46.44        1:37.39   
10  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    47.17        1:37.88   
11  Ebba Hedman  2003  Tyresö Simsällskap    46.03        1:38.77   
Sofia Preste  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  24 september 2016 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner