2018-12-11   01:05:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  10 november 2016   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2016         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    734  28.52        1:00.53   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.79                 
                     
Karoline Barrett  2002    733  28.02        1:00.54   
  Greve Svømmeklub  1:00.62                 
                     
Trine Kjøngerskov  2000    707  28.67        1:01.30   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.83                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    671  29.21        1:02.35   
  Herlev Svømning  1:00.51                 
                     
Regitze Gaard  2001    671  29.47        1:02.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.95                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    661  29.64        1:02.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:02.73                 
                     
Andrea Paaske  2001    641  29.31        1:03.33   
  Roskilde Svømning  1:04.78                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    636  29.41        1:03.49   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.47                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    619  30.31        1:04.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.34                 
                     
10  Liva Schmid  2000    618  29.94        1:04.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.03                 
                     
11  Katrine Stampe  2000    606  29.97        1:04.53   
  Sigma Swim Allerød  1:03.13                 
                     
12  Sarah Missing  2001    599  30.09        1:04.78   
  Vest-Brøndby  1:03.25                 
                     
13  Karina Høybye Olesen  2001    597  31.30        1:04.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.61                 
                     
14  Katrine Tetzschner Madsen  2000    596  1:04.89        1:04.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.51                 
                     
15  Ida Maria Nielsen  2000    589  30.27        1:05.12   
  Holbæk Svømme Klub  1:04.91                 
                     
16  Amanda Duus  2000    587  30.36        1:05.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.28                 
                     
17  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    583  30.11        1:05.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:04.94                 
                     
18  Iben Bak  2001    580  30.91        1:05.48  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  1:06.20                 
                     
19  Thyra Jørgensen  2002    578  30.94        1:05.54   
  Svømmeklubben Syd  1:05.79                 
                     
20  Josefine Due Christensen  2001    578  1:05.55        1:05.55   
  Horsens Svømmeklub  1:06.83                 
                     
21  Victoria Vorm  2001    576  31.68        1:05.60   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:05.71                 
                     
22  Signe Fich Hansen  2002    574  30.99        1:05.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.48                 
                     
23  Signe Villumsen  2001    561  1:06.19        1:06.19   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.33                 
                     
24  Lærke Rask Sander  2002    555          1:06.44   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.69                 
                     
25  Maria Caroline Krumbak  2000    553  1:06.50        1:06.50   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:06.95                 
                     
26  Helena V. Ellling  2000    551  31.00        1:06.61   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.43                 
                     
27  Ida T Mose  2002    547  30.69        1:06.74   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.14                 
                     
28  Mia Seehausen  2001    547  30.99        1:06.76   
  Lyseng IF  1:04.96                 
                     
29  Mitzi D. Jensen  2002    542          1:06.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.87                 
                     
30  Sascha Lausten  2002    539          1:07.08   
  Holstebro Svømme Club  1:08.07                 
                     
31  Clara Schade Cantby  2000    537  30.48        1:07.15   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.30                 
                     
31  Mathilde Menck Nielsen  2002    537  1:07.15        1:07.15   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.42                 
                     
33  Marie Uglebjerg  2002    523          1:07.75   
  Kalundborg SK  1:07.77                 
                     
34  Stine Eskebo Nielsen  2001    523  31.29        1:07.77   
  Vest-Brøndby  1:09.02                 
                     
35  Laura Lange  2001    517  1:08.01        1:08.01   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.60                 
                     
36  Katja Kjær Nielsen  2002    496          1:08.95   
  Ringsted Svømme Klub  1:08.77                 
                     
37  Lærke Toftgaard  2001    495  1:09.02        1:09.02   
  Kolding SK  1:06.87                 
                     
38  Sigrid Lei Lamberg  2002    491          1:09.20   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:08.95                 
                     
39  Bjørk Nelsing Petersen  2002    489          1:09.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.37                 
                     
40  Emilia Steen  2002    488          1:09.36   
  Rønne Svømme Klub  1:08.03                 
                     
41  Emilie Holst Lange  2002    484  32.18        1:09.54   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.92                 
                     
41  Sofie Nielsen  2001    484  31.75        1:09.54   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.69                 
                     
43  Emma Jørgensen  2001    478  1:09.81        1:09.81   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.08                 
                     
44  Louise Hvarre  2001    478  32.34        1:09.82   
  Vejle Svømmeklub  1:09.45                 
                     
45  Astrid Nielsen  2002    478          1:09.84   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.93                 
                     
46  Anna Broe  2002    474          1:10.00   
  O.S.L.F.  1:11.40                 
                     
47  Mie Buch Nielsen  2001    467          1:10.38   
  Horsens Svømmeklub  1:11.22                 
                     
48  Michelle Mortensen  2002    462          1:10.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.55                 
                     
49  Alberte Fie Petersen  2002    458          1:10.84   
  Roskilde Svømning  1:12.35                 
                     
50  Isabel K. Eriksen  2001    457  33.13        1:10.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.12                 
                     
51  Chastine Melhede  2002    456          1:10.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.50                 
                     
52  Emma Bækgaard  2002    439          1:11.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:13.06                 
                     
53  Cecilie Porsdal  2002    438          1:11.88   
  Sigma Swim Birkerød  1:12.31                 
                     
54  Camilla Hougaard  2002    437  33.45        1:11.93   
  Swim Team Taastrup  1:09.09                 
                     
55  Matilde Weibel  2002    436          1:11.98   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.40                 
                     
56  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    434          1:12.08   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.16                 
                     
56  Freja Elling-Enevoldsen  2002    434  33.34        1:12.08   
  Ikast Svømmeklub  1:10.65                 
                     
58  Caroline Liboriussen  2002    434          1:12.12   
  Horsens Svømmeklub  1:10.90                 
                     
59  Thilde Timmermand  2002    432  32.48        1:12.21   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.62                 
                     
60  Charlotte S. Jensen  2002    422          1:12.80   
  Svømmeklubben Nord  1:13.20                 
                     
61  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    415          1:13.20   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:08.59                 
                     
62  Katrine Brandt Nielsen  2002    412          1:13.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.35                 
                     
63  Louise Skovgaard Jensen  2002    380          1:15.35   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:11.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 november 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark