2018-12-18   11:44:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  10 november 2016   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2016         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Søby Mortensen  2001    774  1:02.04  2:06.73  3:11.19    4:15.34   
  Holstebro Svømme Club  4:19.41                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    762  1:01.35  2:06.27  3:11.80    4:16.65   
  Holstebro Svømme Club  4:16.97                 
                     
Sara Sylvest  2000    728  1:02.08  2:07.84  3:14.41    4:20.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:23.69                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    717  1:03.34  2:09.63  3:16.07    4:21.99   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.84                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    705  1:04.95  2:11.99  3:18.15    4:23.41   
  Nyborg Svømmeklub  4:27.44                 
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    703  1:01.84  2:07.34  3:14.86    4:23.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:20.05                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    697  1:03.78  2:10.86  3:18.23    4:24.38   
  Hvidovre Svømme Klub  4:26.68                 
                     
Iben Bak  2001    695  1:04.36  2:11.99  3:18.41    4:24.66   
  Nyborg Svømmeklub  4:29.89                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    694  1:04.55  2:10.80  3:17.74    4:24.85   
  Aalborg Svømmeklub  4:29.17                 
                     
10  Nina Toft  2000    692  1:03.61  2:10.58  3:18.18    4:25.14   
  Gentofte Svømme Klub  4:33.46                 
                     
11  Karla Louise Balle  2001    680  1:04.62  2:12.98  3:20.69    4:26.57   
  Helsingør Svømmeklub  4:35.29                 
                     
12  Anna Aavang Brendstrup  2000    679  1:04.22  2:12.18  3:19.81    4:26.82   
  Roskilde Svømning  4:35.97                 
                     
13  Josefine Due Christensen  2001    674  1:03.58  2:11.49  3:19.87    4:27.37   
  Horsens Svømmeklub  4:30.90                 
                     
14  Julie Darlem Brandt  2001    665  1:04.13  2:13.06  3:21.79    4:28.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:30.68                 
                     
15  Clara Neumann  2001    657  1:03.01  2:10.98  3:20.66    4:29.66   
  Svømmeklubben Syd  4:30.67                 
                     
16  Josefine Strand Nielsen  2000    657  1:05.27  2:13.29  3:21.30    4:29.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:25.26                 
                     
17  Julie Krøyer Svendsen  2002    656  1:02.32  2:09.53  3:19.08    4:29.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:34.36                 
                     
18  Kamille Auerbach-Lind  2001    655  1:04.81  2:13.35  3:22.44    4:30.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:31.17                 
                     
19  Sofie Nielsen  2001    651  1:04.31  2:13.32  3:22.48    4:30.48   
  Slagelse Svømmeklub  4:31.01                 
                     
20  Helena Berg Wenk  2000    649  1:05.03  2:13.34  3:22.54    4:30.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:30.07                 
                     
21  Louise Bach Andersen  2001    643  1:05.02  2:13.57  3:22.79    4:31.63   
  Aalborg Svømmeklub  4:16.81                 
                     
22  Alberte M Hansen  2000    642  1:04.30  2:13.82  3:23.50    4:31.77   
  VAT Copenhagen-MK31  4:28.13                 
                     
23  Mai Andersen  2000    641  1:04.88  2:13.02  3:22.53    4:31.91   
  Holbæk Svømme Klub  4:32.74                 
                     
24  Mille Graasbøll  2002    638  1:04.92  2:13.85  3:23.46    4:32.33   
  Sigma Swim Allerød  4:31.98                 
                     
25  Sarah Missing  2001    635  1:04.26  2:14.07  3:24.59    4:32.82  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  4:30.56                 
                     
26  Sofie Louise Nimb  2001    634  1:05.07  2:14.04  3:23.48    4:32.93  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:31.87                 
                     
27  Camilla Brøgger-Andersen  2002    634  1:07.02  2:15.82  3:25.25    4:32.96   
  Aalborg Svømmeklub  4:38.83                 
                     
28  Michelle Mortensen  2002    631  1:04.69  2:14.19  3:24.06    4:33.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:38.00                 
                     
29  Johanne Marie Poulsen  2001    629  1:05.09  2:13.91  3:23.93    4:33.61   
  Aalborg Svømmeklub  4:29.98                 
                     
30  Caroline Waage Nowak  2001    616  1:04.58  2:13.84  3:24.40    4:35.53  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:41.93                 
                     
31  Thea Søe Bach  2002    615  1:06.89  2:16.94  3:27.25    4:35.71   
  Thisted Svømmeklub  4:46.66                 
                     
32  Karoline Sørensen  2002    612  1:06.67  2:17.14  3:27.92    4:36.19   
  Thisted Svømmeklub  4:36.30                 
                     
33  Frederikke Jensen  2000    611  1:06.20  2:15.92  3:26.33    4:36.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:35.54                 
                     
34  Amanda Egerod Lund  2000    605  1:06.76  2:16.30  3:26.52    4:37.19   
  Sigma Swim Allerød  4:29.97                 
                     
35  Cecilie Baraviec  2000    605  1:06.44  2:17.15  3:27.66    4:37.26   
  Odense Svømme Klub  4:36.82                 
                     
36  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    603  1:06.89  2:16.92  3:27.89    4:37.54   
  Roskilde Svømning  4:49.13                 
                     
37  SIF Nikoline Madsen  2001    591  1:05.54  2:16.11  3:28.12    4:39.42  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:32.48                 
                     
38  Thit Bondo  2000    588  1:07.67  2:18.79  3:30.08    4:39.91   
  Sigma Swim Birkerød  4:37.54                 
                     
39  Bjørk Nelsing Petersen  2002    587  1:07.28  2:18.05  3:29.68    4:40.00   
  Gentofte Svømme Klub  4:44.58                 
                     
40  Frederikke Petri  2001    585  1:07.79  2:18.20  3:28.99    4:40.39   
  Søllerød Svømmeklub  4:41.05                 
                     
41  Frederikke Skau Hansen  2002    583  1:06.04  2:17.25  3:29.45    4:40.68   
  DeltaSwim  4:35.97                 
                     
42  Chastine Melhede  2002    583  1:06.22  2:17.38  3:29.13    4:40.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:36.82                 
                     
43  Emma Ildal Djørup  2002    581  1:08.19  2:18.94  3:30.04    4:41.03   
  Aalborg Svømmeklub  4:48.66                 
                     
44  Charlotte S. Jensen  2002    580  1:06.64  2:18.86  3:30.43    4:41.11   
  Svømmeklubben Nord  4:53.29                 
                     
45  Cecilie Grøndal  2002    576  1:06.70  2:18.07  3:30.04    4:41.85   
  Horsens Svømmeklub  4:42.67                 
                     
46  Maria Cleman Hatting  2001    571  1:05.48  2:17.69  3:30.44    4:42.61   
  Holstebro Svømme Club  4:35.42                 
                     
47  Cassandra L. L. Hansen  2002    568  1:06.57  2:18.46  3:30.28    4:43.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.87                 
                     
48  Martha Vitus Tversted  2002    566  1:05.72  2:17.56  3:30.38    4:43.35   
  Søllerød Svømmeklub  4:40.23                 
                     
49  Sofia Qvade Rasmusen  2001    556  1:06.24  2:18.13  3:31.65    4:45.08   
  Hillerød Svømmeklub  4:42.21                 
                     
50  Maria Bredal Larsen  2002    547  1:08.30  2:20.83  3:34.01    4:46.74   
  Nyborg Svømmeklub  4:52.35                 
                     
51  Alberte Mammen  2001    534  1:06.06  2:18.13  3:32.42    4:48.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:42.54                 
                     
52  Caroline Liboriussen  2002    532  1:09.23  2:23.18  3:37.05    4:49.25   
  Horsens Svømmeklub  4:49.18                 
                     
53  Jasmin Larsen  2002    529  1:07.62  2:21.66  3:36.38    4:49.81   
  Ringsted Svømme Klub  4:50.08                 
                     
54  Viktoria Bæts Kristensen  2002    527  1:09.28  2:23.84  3:38.65    4:50.31   
  Næstved IF  4:48.75                 
                     
55  Johanne B. Hansen  2002    525  1:08.14  2:21.92  3:35.85    4:50.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:53.20                 
                     
Felina Noe  2002              DSQ  Tyvstart 
  Dragsholm Svømmeklub  5:02.28                 
                     
Lea Serup Schøn  2002              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  4:45.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 november 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark