Results for Køge Open 2016 Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 19 november 2016 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 november 2016 |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: TG-Clean |
Årg. 2005-2017: Rasmus Nickelsen (2003) 1:03.02 2014-11-22 |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.48 2013-11-16 |
Årg. 2001-2002: Christian Berg (1998) 53.94 |
Årg. 1918-2000: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 250 | 33.96 | 1:11.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.74 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 240 | 34.70 | 1:12.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.10 | |||||||||
3 | Sune Vergmann | 2005 | 231 | 34.91 | 1:13.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.27 | |||||||||
4 | Nicholas Simson | 2005 | 222 | 36.08 | 1:14.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.82 | |||||||||
5 | Marius Steinhólm | 2005 | 221 | 35.94 | 1:14.27 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | 1:14.39 | |||||||||
6 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 215 | 36.13 | 1:14.92 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.37 | |||||||||
7 | Magnus B. Knudsen | 2005 | 180 | 38.97 | 1:19.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.21 | |||||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 177 | 38.80 | 1:19.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.49 | |||||||||
9 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 160 | 39.10 | 1:22.77 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.67 | |||||||||
10 | Joachim Poulsen | 2006 | 146 | 40.69 | 1:25.32 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:38.66 | |||||||||
11 | Jonas Hayatzaki | 2007 | 132 | 41.18 | 1:28.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.92 | |||||||||
12 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 123 | 44.74 | 1:30.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.64 | |||||||||
13 | Isak Nielsen | 2005 | 122 | 42.05 | 1:30.46 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | 120 | 43.91 | 1:30.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.55 | |||||||||
15 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 111 | 44.15 | 1:33.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.51 | |||||||||
16 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 98 | 46.72 | 1:37.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.20 | |||||||||
17 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 95 | 46.01 | 1:38.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:42.89 | |||||||||
18 | Mikkel Skoubo | 2008 | 93 | 46.39 | 1:39.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 88 | 47.21 | 1:40.78 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:40.15 | |||||||||
20 | Calvin Christian Axen | 2006 | 69 | 49.98 | 1:49.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 64 | 53.36 | 1:52.05 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:01.25 | |||||||||
22 | Anton Ammitzbøll Westh | 2007 | 54 | 1:58.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:59.69 | |||||||||
23 | Laurits Poulsen | 2006 | 50 | 55.01 | 2:01.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tobias Broløs | 2006 | 45 | 53.51 | 2:06.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:20.90 | |||||||||
25 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 28 | 1:06.27 | 2:26.43 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:23.74 | |||||||||
26 | David Larsen | 2007 | 20 | 1:16.61 | 2:44.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 3:03.37 | |||||||||
- | Oskar Lynge | 2007 | DNF | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:33.56 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: TG-Clean |
Årg. 2005-2017: Rasmus Nickelsen (2003) 1:03.02 2014-11-22 |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.48 2013-11-16 |
Årg. 2001-2002: Christian Berg (1998) 53.94 |
Årg. 1918-2000: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ole Hovmand | 2003 | 371 | 30.09 | 1:02.51 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.86 | |||||||||
2 | Marco Knudsen | 2003 | 364 | 31.12 | 1:02.90 | |||||
GTI | 1:01.90 | |||||||||
3 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | 355 | 30.68 | 1:03.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:06.77 | |||||||||
4 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 343 | 30.92 | 1:04.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.16 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 334 | 31.32 | 1:04.72 | |||||
GTI | 1:08.29 | |||||||||
6 | Mikkel Hansen | 2003 | 320 | 31.53 | 1:05.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.89 | |||||||||
7 | Emil Søby | 2004 | 317 | 31.59 | 1:05.90 | |||||
GTI | 1:09.78 | |||||||||
8 | Phillip Quist | 2003 | 315 | 31.36 | 1:06.02 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 313 | 31.56 | 1:06.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.77 | |||||||||
10 | Tobias Lindberg | 2003 | 312 | 32.53 | 1:06.24 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:08.34 | |||||||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 307 | 32.08 | 1:06.60 | |||||
GTI | 1:06.69 | |||||||||
12 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 300 | 32.71 | 1:07.09 | |||||
GTI | 1:07.67 | |||||||||
13 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 296 | 32.31 | 1:07.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | 279 | 33.46 | 1:08.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
15 | Jeppe Kjær | 2004 | 274 | 33.34 | 1:09.16 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.89 | |||||||||
16 | Nicklas Plank | 2004 | 272 | 33.03 | 1:09.33 | |||||
GTI | 1:12.49 | |||||||||
17 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 266 | 33.41 | 1:09.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.26 | |||||||||
18 | Daniel Mir | 2003 | 264 | 33.75 | 1:10.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
19 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 262 | 33.26 | 1:10.16 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.59 | |||||||||
20 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 261 | 32.58 | 1:10.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.34 | |||||||||
21 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 258 | 33.86 | 1:10.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.70 | |||||||||
22 | Oscar Isberg | 2004 | 258 | 34.52 | 1:10.59 | |||||
GTI | 1:11.92 | |||||||||
23 | William Studsgaard | 2004 | 239 | 34.99 | 1:12.33 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:12.84 | |||||||||
24 | Alex Baes Maidens | 2004 | 233 | 34.15 | 1:12.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.77 | |||||||||
25 | Matias Munkholm | 2004 | 226 | 35.68 | 1:13.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.17 | |||||||||
26 | Valdemar Jensen | 2004 | 217 | 35.69 | 1:14.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.34 | |||||||||
27 | Grigory Selivanov | 2004 | 205 | 36.68 | 1:16.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.31 | |||||||||
28 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 195 | 36.58 | 1:17.37 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.12 | |||||||||
29 | Bertram Krak | 2004 | 189 | 39.03 | 1:18.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.09 | |||||||||
30 | Eren Kaya | 2004 | 185 | 37.53 | 1:18.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
31 | Alexander Slente | 2004 | 182 | 38.82 | 1:19.30 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:24.06 | |||||||||
32 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 174 | 38.56 | 1:20.35 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
33 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 159 | 39.45 | 1:22.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.07 | |||||||||
34 | Jeppe Bengtsén | 2003 | 157 | 39.91 | 1:23.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
35 | Alexander Asmussen | 2004 | 156 | 39.17 | 1:23.37 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.56 | |||||||||
36 | Villads Lund Larsen | 2004 | 155 | 41.78 | 1:23.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.58 | |||||||||
37 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 151 | 39.11 | 1:24.32 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:31.08 | |||||||||
38 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | 149 | 42.20 | 1:24.65 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:42.84 | |||||||||
39 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 145 | 40.22 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:28.01 | |||||||||
40 | Kasper Kusk | 2003 | 140 | 40.49 | 1:26.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.22 | |||||||||
41 | Philip Nøhr Christensen | 2004 | 140 | 41.27 | 1:26.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.60 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: TG-Clean |
Årg. 2005-2017: Rasmus Nickelsen (2003) 1:03.02 2014-11-22 |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.48 2013-11-16 |
Årg. 2001-2002: Christian Berg (1998) 53.94 |
Årg. 1918-2000: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 536 | 26.60 | 55.30 | |||||
Farum Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
2 | Malthe Letting | 2001 | 501 | 27.44 | 56.58 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.27 | |||||||||
3 | Gustav T Madsen | 2001 | 472 | 27.61 | 57.69 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 58.32 | |||||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | 461 | 28.51 | 58.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
5 | Mathias Aner | 2001 | 445 | 28.83 | 58.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.40 | |||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 437 | 28.29 | 59.19 | |||||
GTI | 1:00.79 | |||||||||
7 | Anders Skousen | 2002 | 428 | 28.58 | 59.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.21 | |||||||||
8 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 406 | 29.17 | 1:00.69 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:00.06 | |||||||||
9 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 405 | 28.97 | 1:00.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | 397 | 29.72 | 1:01.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.52 | |||||||||
11 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 385 | 30.17 | 1:01.77 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.46 | |||||||||
12 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 381 | 29.79 | 1:01.97 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
13 | Mads Lind | 2002 | 380 | 29.63 | 1:02.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.10 | |||||||||
14 | Alens Daugelis | 2002 | 367 | 30.38 | 1:02.76 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
15 | Simon Bergendorff | 2002 | 346 | 31.71 | 1:03.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.09 | |||||||||
16 | Michael Elliks | 2002 | 344 | 30.98 | 1:04.11 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.89 | |||||||||
17 | Colins Anthony George | 2001 | 340 | 31.29 | 1:04.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.68 | |||||||||
18 | David Cano Rosenvold | 2001 | 329 | 31.09 | 1:05.05 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
19 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 302 | 32.27 | 1:06.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.11 | |||||||||
20 | Daniel Didriksen | 2002 | 265 | 33.25 | 1:09.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.34 | |||||||||
21 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | 262 | 34.55 | 1:10.19 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.84 | |||||||||
- | Christoffer Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:10.42 | |||||||||
- | Johannes K. Larsen | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-2000 |
Sponsor: TG-Clean |
Årg. 2005-2017: Rasmus Nickelsen (2003) 1:03.02 2014-11-22 |
Årg. 2003-2004: Arthur Dalén Ellegaard (2001) 56.48 2013-11-16 |
Årg. 2001-2002: Christian Berg (1998) 53.94 |
Årg. 1918-2000: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Kølle Jørgensen | 1996 | 564 | 25.63 | 54.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.01 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 556 | 26.69 | 54.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 55.64 | |||||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 536 | 26.66 | 55.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | 499 | 27.34 | 56.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hillerød Svømmeklub | 56.09 | |||||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 493 | 27.27 | 56.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 56.69 | |||||||||
6 | Magnus Madsen | 2000 | 491 | 27.60 | 56.96 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 57.86 | |||||||||
7 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 470 | 27.88 | 57.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.69 | |||||||||
8 | Nikolaj Almeborg | 2000 | 468 | 28.09 | 57.87 | |||||
Rønne Svømme Klub | 56.74 | |||||||||
9 | Lukas Sieben | 1999 | 465 | 27.83 | 57.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.02 | |||||||||
10 | Erling Johansen | 2000 | 461 | 27.55 | 58.17 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 57.71 | |||||||||
11 | Gustav Frydensberg | 1999 | 458 | 28.13 | 58.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
12 | August Hertz Bugge | 2000 | 452 | 28.22 | 58.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 58.45 | |||||||||
13 | Andreas L. Damgård | 2000 | 439 | 28.74 | 59.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
14 | David Ajken | 1999 | 437 | 28.14 | 59.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
15 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 420 | 29.00 | 1:00.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
16 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 407 | 28.53 | 1:00.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
17 | Thor B. Hansen | 2000 | 394 | 29.12 | 1:01.28 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.73 | |||||||||
18 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 378 | 29.30 | 1:02.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
19 | Karl Christiansen | 2000 | 322 | 31.75 | 1:05.56 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:05.16 | |||||||||
20 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 300 | 31.59 | 1:07.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 november 2016 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |