2021-12-01   08:25:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open 2016 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Lb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2016   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 november 2016         
 
 
Lb 17, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2017 
Sponsor: Trykportalen 
rg. 2005-2017: RasmusBirkedal (1997) 1:09.28 2011-12-05 
rg. 2003-2004: Arthur Daln Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
rg. 2001-2002: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
rg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Gaard  2006    210  41.22        1:22.29   
  Vallensbk IF Af 1939  1:20.48                 
                     
Marius Steinhlm  2005    182  42.53        1:26.25   
  Svimjifelagi REYSTI  1:29.99                 
                     
Stefan Helding Danielsen  2005    178  43.99        1:26.92   
  Kge Svmmeklub  1:28.29                 
                     
Tobias Bjrnsteen  2005    173  43.14        1:27.69   
  Svmmeklubben Syd  1:35.43                 
                     
Christoffer Sander  2005    136  46.87        1:35.12   
  Hvidovre Svmme Klub  1:35.53                 
                     
Oscar Vinge-Maigaard  2007    135  48.90        1:35.19   
  Vallensbk IF Af 1939  1:38.73                 
                     
Jonathan Rasmussen  2006    93  53.60        1:47.85   
  Vallensbk IF Af 1939  1:52.15                 
                     
Valdemar Mller-Ern  2008    87  55.42        1:50.15   
  Vallensbk IF Af 1939  1:56.69                 
                     
Frederik Skytte Nielsen  2005    86  52.97        1:50.65   
  Svmmeklubben Syd  1:57.61                 
                     
Tobias Brols  2006              DNF   
  Kge Svmmeklub  2:54.14                 
                     
Anton Ammitzbll Westh  2007              DSQ  SW6.5 efb 50 m 
  Kge Svmmeklub                   
                     
Anton Dam Rydberg  2007              DSQ  SW6.3 svm p mav 50 
  Kge Svmmeklub  2:24.43                 
                     
David Larsen  2007              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Kge Svmmeklub                   
                     
Oskar Lynge  2007              DSQ  SW6.5 efb 75m 
  Kge Svmmeklub                   
                     
 
Lb 17, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2003-2004 
Sponsor: Trykportalen 
rg. 2005-2017: RasmusBirkedal (1997) 1:09.28 2011-12-05 
rg. 2003-2004: Arthur Daln Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
rg. 2001-2002: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
rg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    341  34.18        1:09.96   
  GTI  1:09.37                 
                     
Oscar Cleemann  2003    333  34.65        1:10.57   
  Hvidovre Svmme Klub  1:12.88                 
                     
Oscar Thinghjen  2003    286  35.65        1:14.25   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.88                 
                     
Matias Ersgaard Sandbirk  2003    276  36.58        1:15.11   
  Vordingborg Svmme Klub  1:14.38                 
                     
Kristoffer H. Jensen  2003    267  1:15.95        1:15.95   
  GTI  1:22.44                 
                     
Mikkel Roed  2004    254  38.52        1:17.22   
  Kge Svmmeklub  1:17.35                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003    247  38.47        1:17.87   
  Kge Svmmeklub  1:14.51                 
                     
Jeppe Kjr  2004    244  38.65        1:18.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.32                 
                     
Phillip Quist  2003    242  37.37        1:18.40   
  Rnne Svmme Klub  1:17.76                 
                     
10  Nicolai D. B. Hansen  2004    240  38.63        1:18.62   
  GTI  1:20.39                 
                     
11  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    233  38.68        1:19.44   
  Hvidovre Svmme Klub  1:21.98                 
                     
12  Sebastian Rasmussen  2003    231  38.68        1:19.67   
  Vallensbk IF Af 1939  1:21.70                 
                     
13  Nicklas Plank  2004    223  40.05        1:20.64   
  GTI  1:22.47                 
                     
14  Mathias Parkhi  2003    215  39.99        1:21.60   
  Hvidovre Svmme Klub  1:24.20                 
                     
15  Daniel Mir  2003    212  40.41        1:21.97   
  Slagelse Svmmeklub  1:23.11                 
                     
16  Valdemar Jensen  2004    200  40.99        1:23.55   
  Nakskov Svmme Klub  1:24.72                 
                     
17  Alexander Cueto Rasmussen  2004    181  42.34        1:26.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.01                 
                     
18  Silas Folke Drigsdahl  2004    152  46.02        1:31.54   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:31.14                 
                     
19  Eren Kaya  2004    142  45.84        1:33.63   
  Kge Svmmeklub  1:37.78                 
                     
20  Johannes Tobel Nielsen  2004    135  47.06        1:35.28   
  Slagelse Svmmeklub  1:38.94                 
                     
21  Oliver Gadegaard  2003    131  47.91        1:36.10   
  Kge Svmmeklub  1:39.69                 
                     
22  Philip H. Christensen  2004    130  47.96        1:36.40   
  Kge Svmmeklub  1:41.49                 
                     
23  Kasper Kusk  2003    117  49.79        1:39.89   
  Hvidovre Svmme Klub  1:42.48                 
                     
24  Villads Lund Larsen  2004    112  1:41.48        1:41.48   
  Hvidovre Svmme Klub  1:50.66                 
                     
25  Philip Nhr Christensen  2004    100  51.31        1:45.16   
  Kge Svmmeklub  1:50.62                 
                     
William Studsgaard  2004              DSQ  SW 4.4 tyvstart 
  Rnne Svmme Klub  1:24.93                 
                     
 
Lb 17, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2001-2002 
Sponsor: Trykportalen 
rg. 2005-2017: RasmusBirkedal (1997) 1:09.28 2011-12-05 
rg. 2003-2004: Arthur Daln Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
rg. 2001-2002: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
rg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Danielsen  2001    444  31.21        1:04.08   
  Kge Svmmeklub  1:06.72                 
                     
Malthe Letting  2001    434  31.12        1:04.57   
  Farum Svmmeklub  1:03.55                 
                     
Christian Ong Hansen  2001    413  31.51        1:05.68   
  Farum Svmmeklub  1:06.06                 
                     
Anders Skousen  2002    405  31.91        1:06.12   
  Hvidovre Svmme Klub  1:06.27                 
                     
Mads Enghave  2002    398  32.08        1:06.46   
  GTI  1:07.16                 
                     
Mads Baltzer  2002    360  33.59        1:08.73   
  GTI  1:09.36                 
                     
Carl Terp Larsen  2001    341  33.58        1:10.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.07                 
                     
Frederik Clausen  2001    331  34.49        1:10.70   
  Hillerd Svmmeklub  1:10.49                 
                     
Mads Lind  2002    325  35.19        1:11.13   
  Hvidovre Svmme Klub  1:13.29                 
                     
10  August Ryom  2002    315  35.00        1:11.85   
  Kge Svmmeklub  1:13.68                 
                     
11  Mathias Riff Alexandersen  2001    314  35.31        1:11.97   
  Sigma Swim Birkerd  1:14.19                 
                     
12  Rasmus Thode Mller  2002    311  34.66        1:12.18   
  Farum Svmmeklub  1:18.75                 
                     
13  Simon Bergendorff  2002    296  36.21        1:13.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.97                 
                     
14  Laurids Isling Kurtzmann  2002    268  38.68        1:15.83   
  Svmmeklubben Syd  1:18.41                 
                     
15  Michael Elliks  2002    223  39.60        1:20.57   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.77                 
                     
16  Colins Anthony George  2001    222  39.82        1:20.70   
  Nakskov Svmme Klub  1:20.64                 
                     
17  Christoffer Jensen  2002    194  40.77        1:24.39   
  Nakskov Svmme Klub  1:21.88                 
                     
Casper Koch  2002              DNS   
  GTI  1:10.78                 
                     
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svmmeklub  1:10.61                 
                     
Gustav T Madsen  2001              DSQ  SW6.3 svm mave 50 m 
  Nakskov Svmme Klub  1:33.65                 
                     
 
Lb 17, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 1918-2000 
Sponsor: Trykportalen 
rg. 2005-2017: RasmusBirkedal (1997) 1:09.28 2011-12-05 
rg. 2003-2004: Arthur Daln Ellegaard (2001) 1:03.55 2014-11-22 
rg. 2001-2002: Mathias Rysgaard (1998) 57.58 2013-11-16 
rg. 1918-2000: Mark Vogel (1970) 57.89 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Klle Jrgensen  1996    515  29.46        1:01.00  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svmmeklub  1:01.66                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    493  30.05        1:01.89   
  Hillerd Svmmeklub  1:04.07                 
                     
Magnus Madsen  2000    429  31.62        1:04.84   
  Nakskov Svmme Klub  1:05.97                 
                     
Lukas Sieben  1999    429  31.57        1:04.85   
  Lyngby Svmmeklub  1:05.95                 
                     
Mads Emil Christensen  1999    428  31.44        1:04.90   
  Kge Svmmeklub  1:31.57                 
                     
Kristoffer Buus Langkilde  1999    423  31.26        1:05.14   
  Lyngby Svmmeklub  1:06.87                 
                     
August Hertz Bugge  2000    386  32.47        1:07.18   
  VAT Copenhagen-MK31  1:07.24                 
                     
Thor B. Hansen  2000    349  33.09        1:09.42   
  Kge Svmmeklub  1:06.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 november 2016 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner