Resultater for H.C Andersen Swim Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
HCA Swimcup 2009 |
|
Udskriftsdato |
16 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
STO 95 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Sponsor: Arena |
HCA CUP-rekord 4.08.95 (2008) |
Troels Madsen, Herlev Svømmeklub |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rued Dalby |
1996 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:09.23 |
2:27.93 |
3:47.16 |
|
5:05.17 |
|
2 |
Casper Runge |
1995 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:13.29 |
2:31.47 |
3:50.49 |
|
5:08.38 |
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:12.00 |
2:32.29 |
3:52.89 |
|
5:09.02 |
|
4 |
Daniel Kongsgaard |
1995 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:15.37 |
2:35.08 |
3:54.45 |
|
5:10.91 |
|
5 |
Eik Skafte |
1998 |
Odense Svømme Klub STO 95 |
|
1:14.84 |
2:35.45 |
3:57.14 |
|
5:17.57 |
|
6 |
Kristian Hejbøl Gregersen |
1995 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:16.15 |
2:37.66 |
4:00.07 |
|
5:21.00 |
|
7 |
Frederik J. Sørensen |
1997 |
O.S.L.F. |
|
1:16.67 |
2:40.64 |
4:04.76 |
|
5:22.83 |
|
8 |
Anders Fly |
1995 |
Brønderslev SK08 |
|
1:16.12 |
2:40.34 |
4:03.96 |
|
5:24.09 |
|
9 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:17.02 |
2:41.16 |
4:06.09 |
|
5:29.44 |
|
10 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:21.80 |
2:52.21 |
4:22.88 |
|
5:46.79 |
|
11 |
Sylvester Andersen |
1995 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:21.21 |
2:51.73 |
4:22.13 |
|
5:48.60 |
|
12 |
Anton Holten Lambert |
1997 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:29.71 |
3:06.74 |
4:44.14 |
|
6:16.66 |
|
13 |
Mahtias Nilsen |
1995 |
Gudme Svømmeklub |
|
1:29.47 |
3:11.37 |
4:54.49 |
|
6:33.27 |
|
14 |
Gustav Yde |
2000 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:35.88 |
3:28.11 |
5:21.76 |
|
7:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Arena |
HCA CUP-rekord 4.08.95 (2008) |
Troels Madsen, Herlev Svømmeklub |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Holm Morsø |
1993 |
Odense Svømme Klub STO 95 |
|
1:05.00 |
2:15.41 |
3:25.09 |
|
4:32.18 |
|
2 |
Morten Andersen |
1994 |
Svendborg Svømme Klub |
|
1:05.58 |
2:16.26 |
3:26.18 |
|
4:32.57 |
|
3 |
Erik Posselt Gunnersen |
1994 |
Odense Svømme Klub STO 95 |
|
1:06.56 |
2:17.65 |
3:28.46 |
|
4:37.19 |
|
4 |
Gustav Prehn |
1993 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:08.58 |
2:19.49 |
3:31.71 |
|
4:40.80 |
|
5 |
Nicolai Pedersen |
1994 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:07.53 |
2:20.68 |
3:33.23 |
|
4:43.08 |
|
6 |
Victor Bøg |
1994 |
Odense Svømme Klub STO 95 |
|
1:06.66 |
2:20.36 |
3:33.85 |
|
4:45.83 |
|
7 |
Stig Schlünzen |
1993 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:05.72 |
2:19.38 |
3:36.20 |
|
4:53.32 |
|
8 |
Jacob Mikkelsen |
1994 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:07.89 |
2:23.82 |
3:40.89 |
|
4:54.33 |
|
9 |
Michael Danø |
1994 |
Kolding SK |
|
1:10.23 |
2:26.24 |
3:42.55 |
|
4:56.98 |
|
10 |
Kristian Poulsen |
1994 |
Brønderslev SK08 |
|
1:08.27 |
2:24.24 |
3:42.13 |
|
4:58.52 |
|
11 |
Morten Rask Jensen |
1993 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:10.64 |
2:27.65 |
3:45.58 |
|
4:59.67 |
|
12 |
Frederik Boelt Larsen |
1994 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:12.13 |
2:30.91 |
3:48.39 |
|
5:01.11 |
|
13 |
Rasmus K. Hyldgaard |
1993 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:12.11 |
2:30.48 |
3:48.32 |
|
5:03.62 |
|
14 |
Steven Carney |
1994 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:11.85 |
2:33.70 |
3:56.98 |
|
5:17.65 |
|
15 |
Simon M. Christiansen |
1993 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:15.06 |
2:40.85 |
4:10.00 |
|
5:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Arena |
HCA CUP-rekord 4.08.95 (2008) |
Troels Madsen, Herlev Svømmeklub |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kim Seierø |
1992 |
GTI |
|
1:08.31 |
2:21.38 |
3:31.62 |
|
4:39.97 |
|
2 |
Kasper Enemark |
1992 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:05.81 |
2:18.74 |
3:32.59 |
|
4:41.48 |
|
3 |
Robert Laugesen |
1990 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
1:07.57 |
2:21.71 |
3:36.88 |
|
4:50.33 |
|
4 |
Philip Staib |
1991 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:07.72 |
2:24.94 |
3:43.05 |
|
4:59.17 |
|
- |
Tore Hansen |
1992 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til O.S.L.F. |
|